5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
emersonskej 22.6.2008 12:34

Re: proč

R^

cml 21.6.2008 9:29

je to proste

staci irsko a pripadne dalsi kverulanty vykopnout z EU a jenohlasnosti bude ucineno zadost. doufam ze toto reseni zvitezi.

Queribus 21.6.2008 13:12

Á, centrální bezmozek

je demokrat... Takhle může přemýšlet jen nějaká bolševická svině.

Fafa 21.6.2008 18:11

To Cml:

no zatim kverulovali Irove a Cesi, u minule smlouvy kverulovali Francouzi, Holandani a nemecky Ustavni soud. Kdo v te EU po vykopavani zustane? ;-)

Venkovan 21.6.2008 9:26

Silná slova

o Irském ne a o šlapání.Demokracie má od jednoho členského státu EU k druhému svou specifickou podobu.Zejména ta v Kotlině.Od roku devadesát tvrdila vždy každá opozice,že vláda pošlapává principy demokracie,vytváří policejní stát a korupčnní prostředí.Přesto se u moci střídají a lidi je volí navzdory demokratickému šlapáku.No republika se svého času rozdělila.Každý šel svou cestou ana té cestě jim EU dost pomohla.EU se bez některých členů obejde jen ty vztahy a přístup se možná změní.Určitě si občané každého státu uvědomují na co mají a na co ne.

PROKOP BUBEN 21.6.2008 8:24

JE S PODIVEM

Jak NĚKDO, kdo není schopen zajistit demokratické principy ve vlastní zemi, kde korupce vládne nebývale, kde není přes přání obyvatel a sliby politiků možno zavést ani přímou volbu prezidenta, kde je propojení politiky se spekulanty již běžnou normou, kde neodstoupí sebezprofanovanější političtí šíbři, atd.atd. rozdává knížecí rady celé EU a přitom nenabízí, žádné řešení, které by bylo pro stát a společenství prospěšnější.....

josef krouman 21.6.2008 8:47

Re: JE S PODIVEM

a to se jako přijetím LS nějak změní? To se umocní, protože korupce bude procházet Bruselem.

Vilda 21.6.2008 8:58

Re: JE S PODIVEM

Ale vždyť je to tak jednoduché. Navrhni Jyrkovi, ať navrhne přímou volbu prezidenta sám. On už si dostatek v hlasů v parlamentu zajistí. Ale sakra, co když nezajistí dostatek hlasů pro své zvolení prezidentem v přímě volbě? Na to jsem nějak zapomněl ...:-/;-);-P

Fleischer 21.6.2008 6:34

Lisabonská smlouva

Irové se vyslovili proti Lisabonské smlouvě, ale pouhými 862 tis. hlasy! Je to velmi malá většina v samotném Irsku a je to velmi nepatrná menšina v rámci EU!

Prezident Klaus považuje proces ratifikace Lisabonské smlouvy za ukončený. Všichni ostatní vrcholní politici v Evropě však pokračovat chtějí. Proč chce náš pan prezident bojovat proti všem?

bořek 21.6.2008 7:52

Re: Lisabonská smlouva

Někdy stačí jeden hlas,aby se vládlo.Tak jakápak malá většina,.Když jsem jako malý doma říkal,všichni kluci to tak chtějí,otec mi odlověděl,když všichni skočí z mostu,tak taky skočíš?Tak proč musí mít prezident stejný názor?

PROKOP BUBEN 21.6.2008 8:28

Re: Re: Lisabonská smlouva

No, daleko spíše to vypadá, že většina chce most stavět a nějaký kLaus a jeho zaslepení, nebo zištní nohsledové bořit......Že by si nakonec konečně i hopli....

Fafa 21.6.2008 18:16

Prokope,

na planech toho mostu je ovsem jasne napsano, ze bud budou stavet vsichni nebo se stavet nebude. ;-)

PROKOP BUBEN 22.6.2008 6:12

Re: Prokope,

Musí i kLaus a spol.......Všichni - je bolševická utopie.....Nakonec, každá stavba má své oběti.....

Honza 21.6.2008 8:32

Re: Lisabonská smlouva

Náš systém je založen na tom, že se hlasuje. Vyhraje ten, kdo získá více hlasů. Páni úředníci z Bruselu se snaží o něco jiného - něco vymyslíme a vy o tom hlasujte - tak dlouho, dokud nebudete souhlasit. Připadám si jako za reálného socialismu, tehdy také samozvanci něco vymysleli a nechali ostatní uvést své nápady v život hlasováním. Také tehdy se soutěžilo kdo dřív bude ve svém hlasovacím obvodě mít 100 procent hlasů pro.

Fleischer 21.6.2008 9:07

Re: Re: Lisabonská smlouva

To hlasování je dle dnešního stavu 862 000 ku ca. 400 000 000.

daman 21.6.2008 9:12

Re: Re: Re: Lisabonská smlouva

? Vy jste se těch 400 000 000 ptal?

nobody 21.6.2008 9:25

Re: Re: Re: Re: Lisabonská smlouva

Právě proto je třeba pokračovat v ratifikaci LS .. zeptáme se aspoň prostřednictvim volených zástupců, když nás nechtěj pustit k referendu ;-)

baranka 21.6.2008 15:01

Re: Re: Re: Lisabonská smlouva

Chyba to hlasování je862000 ku ca 20 parlamenty což může byt odhadem 862000 ku 20 x 300 což je 6000

Josef 21.6.2008 15:04

Re: Re: Lisabonská smlouva

Dodnes na svete existuji staty, kde negramotni nemaji volebni pravo! Doknnce i tam kde jsou volby povinne (Australie), nemaji toto pravo! Nechat volit v referendu lidi, kteri LS necetli, je to same. Hlupaci a nevzdelanci by nemeli prehlasovat informovane !

DrS 21.6.2008 16:59

Re: Re: Re: Lisabonská smlouva

Ad Josef: "Nechat volit v referendu lidi, kteri LS necetli, je to same. Hlupaci a nevzdelanci by nemeli prehlasovat informovane !"  No, a to si jako myslíte, že poslanci a senátoři jsou informovaní a že to četli? To se totiž ani nedá jen číst, to jsou jen opravy v počtu 697 dvou základních smluv, to se musí porovnávat, opravovat, škrtat, doplňovat...  To je pro zdatného právníka práce minimálně na měsíc (pokud to má být jen informativní, nikoliv oficiální znění)!   

   Je tam pár věcí,kterým může porozumět každý: Smlouva může být měněna i bez schválení národních parlamentů, EU si může převádět na sebe další národní pravomoci, Váha hlasu ČR, dosud 60% hlasu Německa bude dle LS pouze12,5%, cca u 50 případů, kde jsme se proti nevýhodnému usnesení mohli bránit vetem, bude tato možnost zrušena.. Tomu snad porozumí každý. 

Fafa 21.6.2008 18:35

Josefe:

Nechat volit v referendu lidi, kteri LS necetli, je to same.

Proc? Prece nemusim cist dejme tomu smlouvu o tom, ze Ceska republika se stane spolkovou zemi SRN, abych vedel, ze o to nemam zajem.

Jaroslav 21.6.2008 10:37

Re: Lisabonská smlouva

Protože i vrcholní politici, nebo zvláště, vrcholní politici by měli ctít dohody. Ta byla jasná, souhlasí všichni nebo smlouva platná není. Tečka.

Vodák 21.6.2008 11:18

Re: Re: Lisabonská smlouva

Naprostý souhlas s Jaroslavem. Platnost smlouvy byla předem podmíněna jednomyslným souhlasem. Veškerá debata jestli je dobrá nebo špatná, napadání Klause a počítání hlasů je zbytečné a je úplně jedno kdo, nebo kolik států nesouhlasí. Ve slušné společnosti se dohody dodržují a po nesouhlasu Irska  smlouva platit nemůže. Za to nemůže Klaus ani ODS a jestli je to dobře nebo špatně nemohu posoudit, protože o obsahu, tak jako většina diskutujících, nic nevím.

Dan 23.6.2008 21:38

Re: Re: Re: Lisabonská smlouva

Jsem přesvědčen, že každý z nás se k objektivnímu hodnocení různých životních událostí dopracuje  jen tehdy , pokud vše ,co na nás působí (zvláště emotivně) dokážeme oddělit a vystupovat jen s těmi argumenty , které jednoznačně souvisí s diskutovaným problémem. Dobře to vyjádřil pan Vodák.  Ale pokud někdo argumentuje v souvislosti s LS postoji prezidenta Klause, tak dokládá, že nedokáže činit priority, oddělit podstatné od nepodstatného a co nejhorší, pro své uspokojení nechá své emoce formovat domnělou objektivitu. Prostě, takový člověk se ve svých emocích utápí. Nechci brát právo na osobní názor, ale druhá strana má právo na vyslovení nesouhlasu. Chtěl bych však k samotné LS říci něco podstatného. Lisabonská smlouva se v průběhu schvalování stala jednoznačným symptomem toho, jak budou v EU platit společné dohody. Zatím se vždy prokázalo, že neplatí to, co bylo deklarováno a po každém schvalovacím kroku je dodatečné formulováno co platí a co ne. To je podvodné jednání a je to varování pro každý stát EU. Tyto zkušenosti by měly být jediným kritériem, podle kterého bychom měli formulovat svůj postoj k LS. Víme velice dobře, že v běžném životě opouštíme přátelské vztahy, kde přestanou platit vzájemné dohody. Nesmíme zapomínat, že tento fanatismus  politiků EU souvisí s kariérními postupy těch, co LS sepisovali  a nyní čekají na nové funkce, které  mají nastoupit. Musím přiznat, že jsem dříve přehlížel argumenty, že EU řídí socialisté. Bohužel, je to velká realita. Proč ? První rozhodnutí naší vlády po list.89 bylo zrušení Státní plánovací komise, protože to bylo v rozporu s efektivním řízení státu. Ale nyní se v EU vracíme před listopad 89, protože socialisté EU jsou přesvědčeni, že se dá z Bruselu centrálně řídit celá Evropa (rozlohy vinic, objemy národních produkcí, prostě socialismus). Usilujme o trvání našeho členství  v EU, ale nepodporujme LS, za kterou stojí politická korupce některých politiků EU, jejíž fanatismus ji doprovází.

Kotlar 21.6.2008 12:34

Re: Lisabonská smlouva

V irsku rozhodovalo 862 tisíc hlasu

U nás bude rozhodovat 300 hlasu ./ Zřejmě  superhlasú /

Rs 21.6.2008 14:09

Re: Lisabonská smlouva

velmi nepatrná menšina v EU... Oni se nějací lidé v EU měli možnost vyjádřit? Udělejte tedy referenda ve všech státech a pak mluvme o poměrech.

Pan president si totiž přečetl, že schválení musí být jednohlasné a když to někde kikslo, tak podle vlastních podmínek EU je konec. Jestli to takhle ostatní státníci nevidí, tak jsou - sorry - podvodníci.

baranka 21.6.2008 14:55

Re: Lisabonská smlouva

Protože tak to v LS je .Jestli bude jeden stát proti je LS neplatá

Kanuk 21.6.2008 6:19

Tak co je demokracie?

Tak pan Petřík je politolog. To je divný. Mne učila paní učitelka v první třídě obecné školy, že demokracie je system, ve kterém menšina přijme rozhodnutí většiny. Nikoliv, že všichni musí souhlasit. A jestli EU přijala pravidlo (nevím, za jakých okolností), že všichni musí souhlasit, tak je možné dvojí vysvětlení: buď je to blbost, nebo to zarychtoval někdo kdo má zájem aby EU nemohla fungovat.

Valentina 21.6.2008 9:22

Re: Tak co je demokracie?

Jenže většina se jaksi nemohla všude vyjádřit. A kde mohla, tam byla proti.

Papouch 21.6.2008 11:25

Re: Tak co je demokracie?

na zakladni skole se uci mnoho polopravd a tohle byla jedna z nich

navic uzavirani smluv a demokracie, to spolu souvisi jak?