20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

EVROPA: Evropské hodnoty a Řecko

Při sledování zpráv a komentářů týkajících se problémů spojených s řeckou krizí mne zaujalo, jak široký rozptyl mají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Stoklásek 21.7.2015 22:19

Tytlerův výrok -technická poznámka

Na anglické wiky je odstavec, který částečně zpochybňuje autorství v článku Tytlerova citovaného vyjádření.

J. Kočí 21.7.2015 14:19

Poctivý článek

Je vidět, že jste si dal záležet. Ale mám k tomu závažné připomínky, které odhalují jiná východiska k řešení problému. Zcela jasně definujete práva, která vycházejí z Evropských hodnot. Zcela souhlasím. Navíc mám tyto připomínky: Co je důležitější, jednotná Evropa nebo rozdělená Evropa? V případě, že odpovíte rozdělená, zeptám se, kdo bude chránit malé státy? Velké evropské, nebo USA nebo Rusko? A jsme u toho, Evropa má šanci jen jako jednotná. Takže jestliže chcete udržet jednotnou Evropu musíte pro to něco udělat. A to je přesně to, co se teď děje. Řecko už snad chápe a začíná něco dělat. Věřitelé už ustoupili, jak to šlo. Je jasné, že své dluhy Řecko asi nesplatí, ale dá se s tím pracovat. Kolik by nás stál odchod Řecka z EU? Odpověď zní nekonečně moc. Proto Řecko musí zůstat v EU a ušetříme všichni.

M. Polák 21.7.2015 16:19

Re: Poctivý článek

Pane Kočí, i já jsem přesvědčený o tom, že Evropa musí najít nějakou vhodnou formu uspořádání, které bude zvenku respektováno jako významný civilizační, politický a ekonomický celek. Jenže to mi nebrání v tom, abych vyjádřil svůj názor v tom smyslu, že nastoupená cesta není to pravé ořechové. Na pár věcí jsem poukázal v článku a všechno se do něj nacpat nedá. A děkuji za názor.

J. Kanioková 21.7.2015 20:32

EHS

Klausovo desatero o evropské ústavní smlouvě - http://zahranicni.ihned.cz/c1-16474900-klausovo-desatero-o-evropske-ustavni-smlouve

Pokud chtěli mít se sjednocováním úspěch, tak naprosto převrátili posloupnost kroků. Evropská integrace není nic víc, než výprodej národní suverenity..

J. Kanioková 21.7.2015 20:54

Re: EHS

EURO: lži Helmuta Kohla - http://www.mmnews.de/index.php/politik/42004-euro-kohl

"Se zavedením eura, byl jsem diktátor" - http://jdem.cz/bsr5g2

P. Vaňura 21.7.2015 23:17

Řcko zbankrotovalo vícekrát a v 19 století bylo dokonce

po desetiletí finančními trhy bojkotováno. Na společnou obranu Evropy absolutně nevěřím, zárukou je jedině spojenectví s USA. Jde přinejmenším o podmínku nutnou, možná nikoliv postačující. EU dokonce ve dvou případech odmítla podpořit členský evropský stát v ÚZEMNÍM sporu s nečlenským státem mimo Evropy. Podpora nedotknutelnosti hranic členských států je přitom téměř nutnou podmínkou jakékoliv koalice!

J. Mrázek 21.7.2015 13:48

Začal výprodej řeckých ostrovů..

Warren Buffett,Alessandro Proto,Johny Depp již koupili. Prachy z tzv. "pomoci" jdou rovnou na

účty  německým bankám.Řekové neuvidí nic.Po

několika letech zůstanou bez ostrovů,bez ložisek surovin,bez

lukrativních zatím ještě stát. podniků atd - a bez možnosti platit

úroky z půjček,touhle "pomocí" se nesníží.Ve finále bankrot,ale kompletně jako žebráci v cizí zemi.

M. Urban 21.7.2015 13:54

Re: Začal výprodej řeckých ostrovů..

Něco podobného nám říkali bolševici již roku 1990.

J. Mrázek 21.7.2015 17:02

Re: Začal výprodej řeckých ostrovů..

Taky nám už pomalu žádná fabrika nepatří a jsme národ montážníků u pásů....měli soudruzi pravdu, bohužel...

B. Rybák 22.7.2015 0:55

Re: Začal výprodej řeckých ostrovů..

Ano! A kdyby ještě řekli, že tu budeme mít cizím mocnostem sloužící: "Ištvanovské" pučistické "prokurátory", mozky vymývající masmédia i jim zbaběle podlézavou vládu, tak bychom se tehdy "svíjeli smíchy"!

R. Langer 21.7.2015 13:55

Re: Začal výprodej řeckých ostrovů..

Tak zadlužený blbec obvykle přijde o všechno. Ale diví se tomu úplně zbytečně

Š. Hašek 21.7.2015 14:06

Re: Začal výprodej řeckých ostrovů..

Jen by bylo dobré, aby to pí. Jílková též tloukla do hlavy TV většinovým divákům.

Samozřejmě Vaše trefná poznámka.

B. Rybák 22.7.2015 1:12

Re: Začal výprodej řeckých ostrovů..

Oni ti řečtí živnostníci a soukromí zaměstnanci(tedy většina Řejů), kteří pracují v průměru víc než my a za menší plat než my, které spolu s jejich zemí zatáhli "Bruselem" zkorumpovaní EU-Hujeři do cynicky(pro německé a francouzské banky) připravené dluhové europasti, jsou blbci, kteří si zaslouží přijít i o to málo co mají?

Š. Hašek 21.7.2015 13:46

Perfektní článek.

M. Polák 21.7.2015 10:37

Splátky dluhů

Pane Vydro, zřejmě jste přehlédl, že jsem psal o přebytku rozpočtu, kde jsou úroky zahrnuty ve výdajích. Proto jsem uvedl pouze dobu potřebnou na splacení jistiny. V široce pojaté úvaze není prostor na detaily.

F. Vejr 21.7.2015 9:13

Až padne EÚ, padne i zbankrotované Řecko

Já to stále vidím ještě v ekonomické negramotnosti Řeků, potažmo řeckých voličů. Oni snad nikdy nechápali vlastní zadlužení a najednou jim padla do klína socialistická únie (stal se zázrak), ve které mohou manévrovat i s falešnými údaji a vždy něco vytěžit na úkor ostatních.

Š. Hašek 21.7.2015 15:09

Re: Až padne EÚ, padne i zbankrotované Řecko

Není rozdílu mezi voliči sociálních demokracií. V současnosti.

90 procent z nich jsou lidé ekonomicky negramotní v oblasti státních financí.

Z. Vydra 21.7.2015 9:05

Splátky dluhů

Milý pane Poláku, jaksi zapomínáte na složité úrokování. I při 1% úroků z té půjčky by jste potřeboval ročně tak 86 mild.Kč přebytku rozpočtu. Jenže ten úrok je asi vyšší, takže si připravte spíše 100 mild. ročně, pokud chcete ten dluh splatit za 22 let. Jenže v celé EU počítají dobře jen bankéři, takže celá EU si na ty splátky zase půjčuje a tak se dluhy nezmenšují, nýbrž rostou. Za posledních 10 let se dluh zemí EU zdvojnásobil. Dluh našeho vzoru - USA se téměř ztrojnásobil. A o věřitelské banky se nebojte, ty vydělávají pořád a v dnešním systému je hlavním úkolem politiků, aby jim to umožnili. Protože, kdo umí dobře počítat, ten má vždycky navrch.Zvlášť, když počítá peníze.

J. Schwarz 21.7.2015 8:57

Kolektivismus

je největší svinstvo! Vždyť řekové se okradli sami navzájem, neokradl je nikdo z ciziny! Pracovníky ve službách, hoteliéry, živnostníky okradli nic nedělající státní zaměstnanci nabraní kvůli stranickým kamarádšoftům stejně jako důchodci pobírající horentní penze za předchozí nepráci, a to všechno na dluh za který nedobrovolně ručili všichni řekové. Z takové země je nejlépe emigrovat. Bohužel zeměkoule je přecpaná blbci kam se jen podíváš a tak není kam. Chce to vrátit se do časů, kdy bylo na Zemi tak půl miliardy lidí - pak by se znovu dalo rozumně žít a blbům se vyhnout. Radši za sousedy krokodýly než "sociálně potřebné" idioty!

P. Hřebíček 21.7.2015 8:56

Evropa je v úpadku

a není z toho cesty ven. Skončí to rozkladem, protože tam, kde hlavní slovo mají odbory a slibotechny a na všechno má každý nárok, to jinak dopadnout nemůže. Teď je jen otázka jak dlouho ten úpadek bude trvat, než se to rozloží úplně. Zkrátit to může vpád barbarů, což se už vlastně děje.

K. Janyška 21.7.2015 7:53

Nejsou žádné

evropské hodnoty... Dzp.

E. Vašátko 21.7.2015 6:44

Vynikající článek - a hodně pravdivý

Jenomže tohle by měly vědět a vycházet z toho všechny zúčastněné vlády. Ovšem ukažte mě jediného papaláše, který by to mohl jakkoliv ovlivnit, kterému nejde především o karieru a hlasy v příštích volbách, než aby něco nepopulárního skutečně řešil.

J. Kanioková 21.7.2015 0:58

Brilantní zhodnocení .. !

1*****

K. Frauknecht 21.7.2015 7:00

Re: Brilantní zhodnocení .. !

Jo jo, hezký čtení.

Mě by jen zajímalo, co té noci na Tsiprase "vybalili", že udělal takový veletoč. Jel na jednání s jasnou pozicí a i Řekovi :-)) musí být jasný, že navržené "řešení" nemůže dlouhodobě fungovat a že průšvih klepe na dveře!

J. Mrázek 21.7.2015 8:06

No a co na Merkelovou!

Tam je nejspíš v pozadí "kancléřský akt poslušnosti", který musí podepsat každý nastupující kncléř a který ho zavazuje poslouchat a plnit nařízení ze zámoří...když ne, tak reparace půlce světa... nemá to, holka, jednoduché ..

K. Frauknecht 21.7.2015 8:26

Re: Nevim,

v německé politice se orientuji ještě hůř než v naší :-)), ale třeba H. Kohl to byl Pan Státník.

Esli se to s tou Angelou netáhne vod mládí - deformace výchovy ve východním bloku, začátek kariéry ve FDJ ... Ministr dopravy za CDU Günther Krause: „Samozřejmě byla tajemnicí pro agitaci a propagandu. A ve své funkci nepropagovala idealistický světový názor CDU, ale marxismus-leninismus. Jako farářova dcera z hlediska prosazování marxismu - leninismu byla hodně užitečná. A to popírá. Ale je to pravda.“