Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Evropská socialistická inspirace

Nová vláda pod vedením šéfa sociální demokracie Bohuslava Sobotky je chvála Bohu na světě. A sociální demokraté jsou přece stranou obyčejných lidí, původně měli dokonce v názvu slovo "dělnická".
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JC

29. 1. 2014 19:49
Ježišmarjá

... proč to překládají a zveřejňují? Vždyť se těmi blbinami naši soudruzi inspirují a zavedou to tady taky. Jako by nebylo dost těch, které vymyslí se svými odborovými našeptávači sami.

0 0
možnosti
JS

J. Sládeček 703

29. 1. 2014 17:49
Zrno, v ČSSD nejsou soudruzi, ale

přátelé.

0 0
možnosti
KL

29. 1. 2014 14:39
Jenomže p. autor zapomněl...

...že v CZ dělá levice pravicovou politiku a pravice levicovou politiku. Takže levice privatizuje, odstátňuje, obrací se na mezinárodní kapitál, snižuje daně, usiluje o euro, snaží se zapojit CZ do globálního světa. No a měla ekonomický růst. No a česká pravice...? Zachovávala státní podniky a banky, horovala pro národní kapitál, zvýšovala daně, trvá na vlastní zaprděné měně v tom našem jedinečném a zaprděném rybníčku, zadlužuje stát a nemá žádný hospodářský růst.... Tak nějak je to prostě jaksi všechno úplně naopak!

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

30. 1. 2014 15:50
Re: Jenomže p. autor zapomněl...

Prosím vás, z kterého léčebného ústavu jste tenhle nesmysl napsal? :-)

0 0
možnosti
PH

29. 1. 2014 11:14
Celkem nic proti článku

Mně na tom článku  nepřijde nic, s čím by se nedalo souhlasit. Krom jedné, zdá se, maličkosti. Autor tak nějak označuje tu obyčejnou sortu lidí za ty, pro které ony vlády konají to "dobro". Je vedle, jak ta jedle! Ony zákony na "ochranu a podporu" těch obyčejných, potažmo dělnictva, vytváří a prosazují administrativně byrokratické síly, jedny z nejvzdělanějších a nejelitnějších v každém státě.

Nejvzdělanějších proto, že školy jsou logickou podmínkou pro vstup do elitní byrokracie. Nejelitnější je ona administrativní složka mezi občany státu proto, že státní úředník má nejalibističtější zaměstnání, bez osobní odpovědnosti, má největší vliv na každého politika, protože může jeho snahy bojkotovat bez rizika, má zajištěné blahobytné postavení mezi občany až do své smrti. Politici jsou jen slabingři proti státním úředníkům. Jsou totiž na nich plně závislí a kdyby se snažili sebevíc, dosáhnou pouze toho, co jim administrativa, byrokracie dovolí. Ta jim dovolí pouze to, co ji neohrozí a z čeho má užitek.

Jistěže demokratičtí zástupci jsou ti, kteří tvoří zákony a mohli by ovlivnit celkové směřování v hospodaření k všeobecnému prospěchu. To by ovšem všeobecný prospěch musel být jejich cílem. Museli by se zříct své moci nad nejen obyčejnými občany a dát jim prostor pro podnikavý život, nezávislost na státu a tím znemožnit sami sobě populistické praktiky. Navíc by přestala řež pravo levá, protože lidé by se nějak domluvili bez účasti politika a státu.

Pravicoví se tváří jako spása státu a ekonomiky a stejně tak levicoví. Hlavně strašákem na lidi, že jich sejme diktatura, třeba proletariátu, nebo oligarchů. Případně že hrozí nebezpečí zvnějška a brzy dojde ke konci světa, když nebudou zvoleni. Státní aparát zatím, místo služby, dělá lidem problém se vším, kde to jen trošku jde. Hlavně aby to nešlo lehce, protože potom by byl státní úřad viditelně na houno!

0 0
možnosti
RL

29. 1. 2014 12:42
Re: Celkem nic proti článku

Jak se může levice tvářit jako spása státu a ekonomiky? Jedině tak, že si pod tím někdo představuje všeobecné znárodnění (já vím, ono je jich víc než dost), ale to už tady snad bylo?

0 0
možnosti
AB

29. 1. 2014 7:28
Kocourkovští radní ,

s nadšením přivítali . že místní rabiját (potomek Grassela) rozbil v celém Kocourkově okna , místní slenář bude mít na několik měsíců práce nad hlavu a ještě bude musit příjmout pomocníka. Ve svém nadšení zapoměli , že nevydělá krejčík, švec a hostinský bude muset dokonce pomocníka propustit. Ve stejném duchu jsou přidávání sra... do nafty, výroby z FVE a VE do energetické sítě, povinné nikým nevyžádané státní služby a jiné Brusetoviny .

0 0
možnosti
RL

29. 1. 2014 9:32
Re: Kocourkovští radní ,

Tak klasika... :-(

0 0
možnosti
ZB

29. 1. 2014 6:54
Jak známe socialisty made in Czech republic.........

.....pod vedením takových vemen, jako je Dluhoš, Zaorálek, Mládek .....a když k nim nyní přibydou ještě komunisté-STBáci a křiví, národně-frontovní lidovci, kteří za vidinu koryta, "odmávnou" všechno a všem - tak při této, zcela reálné vidině,......se mi jeví Chorvaté a Francouzi jako žabaři okresního formátu !!!

0 0
možnosti
KF

29. 1. 2014 8:15
:-))

Všechno špatný je pro něco dobrý! Třeba to půjde všechno rychlejš. A prožít několik "revolucí" - kdo to má?

0 0
možnosti
IS

29. 1. 2014 5:58
Problém je ten,

že kdybyste ve výčtu dosavadních socialistických "prorůstových opatření ve prospěch lidu práce" pokračoval celé dny, stále by seznam nebyl u konce. On totiž průběžně stále narůstá.

0 0
možnosti
JM

29. 1. 2014 8:11
Moudří se začínají ozbrojovat

Nemoudří podporují tento typ demokracie- nejlepšího ze špatných systémů... a začíná se naplňovat vtip, že optimisté se učí anglicky, pesimisté čínsky a realisti střílet ...

0 0
možnosti
PB

29. 1. 2014 5:23
Ještě těm našim troubům

napovídejte :-(

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz