25.10.2021 | Svátek má Beáta


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. John 15.9.2021 16:32

Budu parafrázovat nadpis článku.

Občané EU nepotřebují byrokratickou, drahou, škodící EU.

Ono se to nezdá, ale jen provoz toho byrokratického EUroMolocha je velmi nákladný. Přepočet nákladů na procenta HDP je zavídějící. EUroMoloch je živen z daní, které stát občanům sebere. Přitom každé 1% HDP odpovídá zhruba 2,5% daní.

https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=754948

Š. Hašek 15.9.2021 17:04

1. Zdechovský je mimoň, ale velice dobře se finančně orientující v každém dni, o který zůstane v brusele déle.

2. Relativní objem obchodu v Evropě mezi válkami, byl stejný nebo vyšší, než dnešní rozdělování a přidělování s "požehnáním brusele". Byla sekretářka a inkoustová tužka.

3. Někdo tady na Psu propočítal, že konečná "účetní uzávěrka s bruselí" je minus 15%. Samozřejmě blbci argumentují, že dostanou ihned dělené koše na nádraží, wifi do tramvaje, kotlík a rozhlednu nad ves. Taky patentní nádrž pod okap a kancelářská doupata pro čmeláky.

4. U nás na vsi (chalupa) neustále házejí klacky pod nohy těm, kteří chtějí topit dřívím z lesa, mají vlastní studnu, sami posekají a chovají zvířectvo. A brání, aby jim udělal soused bez ISO. zatím tedy mírně, blbě a hodně neúčinně.

Podivnou "bruselštinu" zvládne pár náměstků při každém jednotlivém státním ministerstvu. Vyšlo by to na setinu provozních nákladů brusele.

Jen by občas Francouzi neprotlačili zelí do Bavor a na Moravu. A Španělé by zůstali drbanama, kam by Olomoučáci (a z Prčic) jezdili za levno na dovolenou. Itálie Itálií. Němci by si mohli svoje rozumy vozit na pobřežní bariéry na Helgoland. Část Francie by se holt vylidnila, zalidnit by to mohla nějaká neziskovka, Šabatová s Geislerovou, Holubovou. Tohle značí, že by to jen hladce neklouzalo.

Zkráceno. Šikovní si domyslejí.

M. Sedláček 15.9.2021 18:03

;-DR^

V. Čermák 15.9.2021 23:03

;-D;-D