28.9.2020 | Den české státnostiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Dvě krize v jednomŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 9.7.2010 23:46, přehled diskusí

Vladimír Špidla ví, o čem mluví::
Autor: F. Vízek Datum: 9.7.2010 22:04

"Musím říct, že v současném momentě je ohrožen projekt solidární

společnosti, protože lidi akceptovali, že je třeba být šťastný na hromadě mrtvol, že mám-li vyniknout, tak musím na někoho šlápnout… A to akceptovali jako princip."   

Evropská ekonomika se vzpamatovává:
Autor: V. Novák Datum: 9.7.2010 12:02

díky tomu, že se vzpamatovává ta německá a táhne i sousední země. Podobně jako německé šrotovné táhlo automobilovou výrobu u nás.

Asi to bude tím, že v Německu nemají ODS.

Což lze Němcům závidět...

Re: Evropská ekonomika se vzpamatovává:
Autor: P. Zeman Datum: 9.7.2010 12:07

Důsledkem růstu ekonomik rozhodně není vydávání dalších miliard státu (jak jinak, než na dluh, že?). Spíše naopak. Velký požár taky uhasíte, i když jej vy, levičáčtí kazišuci stále přikrmujete benzínem z kanystru (viz. zmíněné šrotovné, zbytečné regulace a podobné pitomosti). Nebýt toho, tak jsme mohli dýchat podstatně volněji

Re: Evropská ekonomika se vzpamatovává:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 9.7.2010 12:54

Pane mohl byste mi tedy laskavě vysvětlit co je příčinou růstu ekonomiky, když ne investice a kapitál? Jestliže selžou soukromí investoři, tak co je na tom špatného, když investuje stát.!!!! A vy  pravičáci se na víc než na sprosté nadávky nezmůžete, že? Bohužel z chaosu jak vy si představujete ještě nic dobrého nevzešlo. A pamatujte si investice a půjčky jsou základem kapitalismu.

"A pamatujte si investice a půjčky jsou základem kapitalismu.":
Autor: M. Prokop Datum: 9.7.2010 15:23

Jsou. Ovšem když investuje rozumný investor peníze rozumného věřitele.

Stát není ani jedno, ani druhé.

Ze státního rozhazování a "levných peněz" je dnešní (naštěstí doznívající) recese.

Re: "A pamatujte si investice a půjčky jsou základem kapitalismu.":
Autor: J. Kratochvíl Datum: 9.7.2010 16:00

Kde máte důkazy na to,že stát není rozumným investorem ani věřitelem. To je pouze váš ideologický žvást a zbožné přání bohudík realita je někde jinde.Bohužel úloha státu je pro určité činnosti a služby nezastupitelná žádným soukromým subjektem a jestliže jako v našem případě stát svěřil některou činnost soukromníkům, tak to daňové poplatníky vyšlo vždy pěkně draho, protože ti vaši  soukromníci hospodaří dobře, ale, bohužel, do své kapsy a odnášíme to my všichni. A nezapomeňte zase připomenout, že to těm soukromníkům závidíme.

Kde máte důkazy na to,že stát není rozumným investorem ani věřitelem.:
Autor: M. Stuchlik Datum: 9.7.2010 23:46

Všude kam se podíváte. A nejhorší je stát vedený levičáky.

No, já spíš píšu o důvodu,:
Autor: V. Novák Datum: 9.7.2010 14:46

ale to je pro pravicového superšuka asi jedno...

Prostě - evropská ekonomika se vzpamatovává a nevládne jí ODSTOP09. Já se domnívám, že se vzpamatovává HLAVNĚ proto, že jí nevládne ODSTOP09, ale to je už moje interpretace.

Podstatné je, že se vzpamatovává bez ohledu na česklé euroskeptické europoslance, již ovšem nejsou až tak euroskeptičtí, aby odmítli své europlaty. A díky tomu, že se vzpamatovává, má i na zaplacení zbytečností - třeba pana poslance.

Re: No, já spíš píšu o důvodu,:
Autor: M. Prokop Datum: 9.7.2010 15:25

Vzpamatovává, pomalu, a bude jí platiti dluhy dříve (zbytečně) nasekané a prožrané, to vše v prostředí bruselní buzerace a regulace.

Vyhlídky nic moc.

Re: Evropská ekonomika se vzpamatovává:
Autor: M. Prokop Datum: 9.7.2010 15:21

Šrotovné a jiné nesmysly recesi pouze o kousek posunou a prohloubí. Je to totiž na dluh, už tak dost veliký.

Ale zřejmě jste osoba závistivá, tak si k závidění vždy něco najdete.

Re: Evropská ekonomika se vzpamatovává:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 9.7.2010 16:12

Bez velkých diskusí je německá ekonomika a společnost určitě zdravější, výkonější a civilizovanější než je, bohužel ta česká postkomunistická. Tak mně, prosím vysvětlete, kde berete svoji drzost a ráčíte se o nich zmiňovat způsobem jak to činíte? Vaše tzv transformace z 90tých let jsou vaše výsledky, pravičáků, a ideologie zrůdné a zaostalé někde v 19. století. A tam se většina ani české společnosti vracet nechce, natož pak západní civilizace. 

No, hlavně že transformace NDR už je vyřešená:))):
Autor: J. Kanioková Datum: 9.7.2010 17:32

A byla beze ztrát, nekonfliktní:))) Kolik to asi stálo západní část Německa, jejíž odborníci a zkušení podnikatelé to většinou řešili? Vůbec by mě zajímala celková suma transformací ekonomik postižených RVHP. Průšvih je, že jsme se jednoho monstrcentra zbavili a znovu vlezli do dalšího. Brusel nás jistě "spasí", fuj, regulacemi, kvótami, bioblbostmi, příkazy, zákazy

Re: No, hlavně že transformace NDR už je vyřešená:))):
Autor: J. Kratochvíl Datum: 9.7.2010 19:10

Ano, srovnávat náklady na transformaci v NDR a u nás tímto způsobem jaký jste tady naznačila svědčí o vaší slepé zaujatosti a nebo fanatismu, ale nejspíš obojí. Tak předně v NDR také zbytečně vynaložili velké náklady, ale ty prostředky nebyly nikde ukradeny jako u nás a chybou jistě byla výměna východních marek za západní 1:1, ( unás víme jaký zvolil Klaus kurz) ale předně se asi ví kde ty peníze asi jsou. Což se nedá říci u nás. Jednak například byla systematicky přebudována infrastruktura v celé bývalé NDR o čemž se nám může jenom zdát za 20 let jsme vybudovali stejně dálnic jako komunisti za dvacet let.  Občané NDR se téměř okamžitě dostali na mzdovou úroveň NSR o čemž nám se bude ještě zdát minimálně další generaci a mohli takto bychom pokračovat dále.....Tak co nám tady chcete madam vykládat za pohádky.

Je to jasné.:
Autor: H. Jaroslav Datum: 9.7.2010 10:48

Celou Evropskou komisi je třeba zrušit.

 

Souvisící předsednictví současně také.

DivnoEvropa:
Autor: M. Franková Datum: 9.7.2010 7:51

Matka Evropa je již skutečně ve věku,kdy jí stařecká demence brání ve smysluplné a rozumné reakci na cokoli.Zřejmě nemá smysl donekonečna opakovat,že socialismus s lidskou tváří a centrálně řízená ekonomika jsou cestou do pekel.My jsme si ji vyzkoušeli.Z důsledků se vzpamatováváme dodnes.Ovšem překutat toto úřednické monstrum,které si dnes již žije vlastním životem,na nějakou fungující evropskou federaci,která bude schopna konkurovat okolnímu světu,je spíše přání,než realita.Jediným rozumným činem tedy je,europapírky nepřijímat jako platidlo vůbec,a koukat se rychle po dveřích,které z tohoto Kafkova Zámku vedou ven!!!

Pojdme si to rici jinak: divame se na zanik civilizovane Evropy v primem prenosu. ...:
Autor: T. Pansky Datum: 9.7.2010 3:28

Co prichazi?  Jsem si jist, ze nekdo prijde s prilehavym jmenem neceho, co pripomina monarchii.  Jak se to necha popsat?  Stat to neni, ale federace take ne.  Ty totiz podlehaji urcitym geo-politickym zakonitostem.  Kdo to vlastne ridi?  Obcane?  Ale kdeze.  Ano obcane voli evropsky parlament, ale to je takovy velmi neakcni organ.  Za dalsi, putovani evropskeho predsednictvi je pouze zasterka - drtiva vetsina politiku na statni urovni vubec netusi a nemuze znat spletitost zakonu, podle kterych evropska administrativa funguje (oni to neznaji ani politici na evropske urovni).  Sest mesicu neco delaji bez zavazne zodpovednosti a potom to poslou dal.  Ale evropska moc vychazi uplne odjinud - jsou to evropsti urednici.  Oni jsou pany situace, nebot oni se (mozna) vyznaji ve spletitosti zakonu.  Diky teto netransparentnosti uz v EU prestavaji fungovat zakony trhu, ktere automaticky odbouravaji slabsi a zenou pokrok vpred.  Protoze tohle Evropa ztratila, neni schopna konkurovat uz ani Asii a Jizni Americe.  Diky obrovske byrokracii, firmy odchazi do Asie.  To sebou prinasi vyssi nezamestnanost v Evrope a vyssi socialni naklady.  Misto uvolneni trhu, evropsti urednici prichazi s dalsim upevnenim a zvysenim administrativy.   Zacarovany kruh se uzavira.  ...  Osobne jsem proti prijeti spolecne meny.  Jako stat mame moznost pomoci vlastni meny byt jeste nejak flexibilni.  Bud se Evropa zmeni plnohodnotou federaci (po vzoru treba USA), nebo je treba mit pripraveny plan na opusteni EU.  top0625top@hotmail.com

Re: Pojdme si to rici jinak: divame se na zanik civilizovane Evropy v primem prenosu. ...:
Autor: K. Kužel Datum: 9.7.2010 6:29

Ta vláda bruselských úředníků je opravdu děsivá. My jsme si užili "vědeckého" řízení společnosti ažaž a naši pamětníci, mezi které se počítám, vědí moc dobře, k čemu to vede. Staré unijní státy a naši mladí to zatím ještě netuší, tak si to budou muset vychutnat.

http://karelkuzel.blog.idnes.cz