29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

EVROPA: Dokončení hospodářské a měnové unie

Hlavní představitelé dnešní Evropské unie Jean-Claude Junker, Donald Tusk, Jeroen Dijsselbloem, Martin Schulz a překvapivě i „nezávislý“ centrální bankéř Mario Draghi sepsali politický dokument, resp. plán nesoucí název „Dokončení evropské hospodářské a měnové unie“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kratochvíl 5.11.2015 13:55

Re: Blbost

Ta síla je dobrá pro všechny občany, kteří dostávají tuto silnou měnu jako mzdu za svou práci tzn., čím silnější tím dostávají víc a jsou bohatší. Pro vás to asi nebude nic znamenat, ale pro mně ano, mně to jedno není.

R. Langer 5.11.2015 13:47

Re: Blbost

No, to by mě taky zajímalo, proč. A hlavně, jak ještě dlouho... :-P

J. Kanioková 5.11.2015 13:36

Sice článek z r. 2001, ale pro nechápavé problému..

Zamlčovaná rizika zavedení společné měny - http://www.nechtenasbyt.cz/zamlcovana-rizika-zavedeni-spolecne-meny/

J. Kratochvíl 5.11.2015 13:36

Re: Jsem pro další předávání kompetencí do Bruselu

Člověče uvědomujete si, že jsem svou poznámkou nechtěl v žádném případě obhajovat minulý režim nebo jste tak zaslepenej. V minulém režimu jsme nesměli říci žádnou kritiku a vám pro změnu vadí, že jsem si dovolil kritizovat tzv po listopadové "ekonomy". Vadí mně, že v minulém režimu jsme byli chudí příbuzní vzhledem k našim sousedům, ale vám vadí, že to říkám, že jsme chudí doposud! Dále mi vadí, že nám sice dovolí cestovat, ale že jsme chudí tak si stejně většina moc cestování neužije. Srovnávat EU s minulým režimem je vaše duševní porucha, to se nadá jinak nazvat a komentovat. Demokracie a hospodářská prosperita je pořádek a pravidla, které se musí centrálně dodržovat, ať chceme nebo ne. Stát musí fungovat pro všechny své občany a k tomu potřebuje mít pod kontrolou strategický majetek. Snem ODS a TOP 09 je úplně zničit veřejný majetek a tím i veřejný sektor, zprivatizovat všechno včetně penzí. Problém je z čeho bude republika existovat a jakým způsobem se zapojí do mezinárodní dělby práce. To rozhodně musí být pod kontrolou státu a jestli ne, tak na to šeredně doplatíme resp již doplácíme.

J. Kanioková 5.11.2015 13:26

Z článku - Evropská integrace

Kdysi bývalo základní identitou daného území léno, teritoriální moc konkrétního panovníka či panovnického rodu na daném kusu země bez ohledu na národnost, jazyk, historii či kulturu jeho obyvatel. Později a dodnes právě ta druhá sada parametrů vytváří tmel, který má obyvatelstvo v daném prostoru spojovat natolik, že spolu bude ochotno žít a sdílet jednu vládu. Pro demokracii, tedy systém většinového, pravidelného výběru a následného sesazování vládců bez krveprolití, je takovéto pojivo naprosto klíčové. Občan společenství musí v průměru cítit, že byť třeba s vládou nesouhlasí a štve ho, vládnou mu ti jeho, ne cizí.

Proto koneckonců trvají i dnes mnohá pnutí v zemích, kde jisté skupiny obyvatel cítí svou specifickou, unikátní identitu, která je odlišuje od ostatních v „jejich“ státním celku (Vlámové, Skotové, Katalánci, Baskové). Tento velice klikatý a dlouhodobý proces definování národní identity tedy nadobro nekončí ani na starém kontinentu.

Evropská integrace je zjevným protipohybem k této historické pravidelnosti. A dobře též ukazuje meze integrace. Demokratické státy organizované na národním principu stěží někdy vytvoří dobrovolně v EU jeden stát. A byť jsou jednotlivé „kmeny“ v rámci Unie ochotny spolu mírově do velké míry spolupracovat (to je zjevená většinová preference v jednotlivých členských státech Unie), pokud budou tlačeny do SDÍLENÍ svých peněženek či dokonce celé své identity, může se to ukázat jako historický omyl, který unijní společenství neposílí, ale naopak oslabí.

Pokud dvě země netvoří „optimální měnovou oblast“ ve smyslu homogenity jejich hospodářství a snadného přesunu kapitálu a pracovních sil mezi oběma částmi, vyvolá zavedení společné měny doplácení obyvatel bohatší části na obyvatele části chudší a zároveň uvrhne chudší část do trvalého zaostávání a problémů nezaměstnanosti.

L. Severa 5.11.2015 13:23

Vyspat se s ní to ano, ale jinak žádné důvěrnosti.

Superstát, ve kterém všichni dají peníze na hromádku a budeme mít společný rozpočet? Ne, každý bude mít co si vydělá, ale my vám budeme říkat jak a za co to utratit. A vy nám ovšem něco za to dáte.

R. Tichý 5.11.2015 13:20

Re: Blbost

Psal jsem výše. Žádný jiný důvod, kromě feťáckého zadlužování, neexistuje.

Napište vase zdůvodnění.

J. Kanioková 5.11.2015 12:57

Váš odkaz

Teorie optimální měnové oblasti - http://jdem.cz/bumvq8

I. Mertl 5.11.2015 12:54

Re: Inu, IVK

Zamýšlet se nad rozumy, pocházejícími z IVK nemá valný smysl - cílem IVK je zbořit EU, jakkoli, v poslední době i za pomocí či s přispěním Ruska. O bránění Evropy před Ruskem přece z IVK nidky nebylo slyšet ani slova, pardon, ale ani od Svobodných. Z toho hlediska považuji publikaci článků z obou zdrojů za čistě předvolební činnost, přičemž samotné politické subjekty nemají dosud nejmenší šanci se alokovat. Vzhledem k tomu se z mého hlediska jedná o likvidační působení, negativistické a tedy ničemu prospěšné. Rád bych se mýlil.

K. Frauknecht 5.11.2015 12:34

Re: Zajímavé, že vám to neprospívá

Tomu chudákovi není pomoci a je to v pořádku!! Soudím tak podle jeho příspěvku z 10,26 hod.

Z. Lapil 5.11.2015 12:22

Re: Jsem pro další předávání kompetencí do Bruselu

Nerad ruším vaši sebejistotu, ale není ono to náhodou tak, že někdy po 39. roce začala být státně spravována, ve 45. roce zčásti a ve 48. ze zbylé části znárodněna naprostá většina výdělečného majetku, a od té doby to šlo jen a jen z kopce?

Neboli: veřejnými zdroji myslíte ten barák, co bolševici znárodnili mýmu dědovi? Nebo důchodové spoření, které mu znárodnili o něco později? Nebo ty peníze, co se skrze měnovou reformu prostě škrtly?

Dnes aspoň ty příjmy dokážeme porovnat a VÍME, že jsme chudí. Co, že to víme, my to SMÍME vědět. SMÍME jezdit vydělávat do Německa. SMÍME vůbec někam jezdit. To jsme od chvíle, kdy stát ten majetek, o kterém se domníváte, že byl jeho, ukradl, nesměli a nevěděli.

Člověče, uvědomujete si aspoň, že skutečnost Tuzexu, devizových příslibů a lidí zastřelených proto, že se chtěli ODstěhovat, vyplývala právě z toho, oč se EU už dvacet let pokouší, to je z naprosté centralizace všeho?

J. Kanioková 5.11.2015 12:22

Zajímavé, že vám to neprospívá

Z. Lapil 5.11.2015 12:05

Re: Jsem pro další předávání kompetencí do Bruselu

Jako že Řecko - náš vzor?

K. Janyška 5.11.2015 11:40

Re: Jsem pro další předávání kompetencí do Bruselu

Ano, pro vás, komunisty, byla privatizace rozkradením státního majetku. Mimochodem, velmi nekvalitního a nekonkurenceschopného... Dzp.

K. Janyška 5.11.2015 11:03

Re: Je to prosté

Vždyť je to také jejich, rudočerných, tzv. projekt. To nevíte ? Víte...Dzp.

K. Janyška 5.11.2015 11:02

Re: "kterých máme za 25 let plné zuby."

A vy jste řiťolezec hloupého a nevzdělaného, čeho jiného... Dzp.

J. Kratochvíl 5.11.2015 10:49

Re: "kterých máme za 25 let plné zuby."

Vy nejste ani žák V. Klause, vy a vám podobní diskutéři jste jen jeho říťolezci.!!!!

J. Kratochvíl 5.11.2015 10:46

Re: Jsem pro další předávání kompetencí do Bruselu

Za V.Klause a jeho tzv "ekonomickou reformou" (t.j. rozkradením st. majetku, veřejných zdrojů pod hlavičkou privatizace) a celkovou ideologii byl dán základ, aby jsme dnes měli příjmy na úrovni 40% ve srovnání s tě mí západoevropskými, včetně těch 40 korun pro důchodce.

J. Kratochvíl 5.11.2015 10:39

Re: Farizejové.. co pokrytecky lžou i sami sobě..

Paní, je normální v noci spát a ve dne pracovat. Prospěje to i vaším příspěvkům.

P. Schuster 5.11.2015 10:38

Re: Jsem pro další předávání kompetencí do Bruselu

Pane Kratochvíle je to jen Vaše zbožné přání. Naopak za vlád Václava Klause byl přebytkový nebo vyrovnaný státní rozpočet. Dnes, při růstu HDP přes 3% je sekyra státního rozpočtu kolem 70 miliard. Je to normální? A na to přibližování důchodů k alespoň rakouským, zapomeňte. Příští rok, kdy ekonomika roste a státní zaměstnanci dostanou kolem 5% přidání, my důchodci dostaneme 40 Kč.

M. Prokop 5.11.2015 10:33

Re: Blbost

A máte ponětí, k čemu je ta "síla" dobrá?

M. Prokop 5.11.2015 10:32

Re: Je to prosté

Bohužel ano.

M. Prokop 5.11.2015 10:31

"kterých máme za 25 let plné zuby."

Vy, Falmer, Dluhoslav, kdo ještě?

J. Kratochvíl 5.11.2015 10:30

Re: Blbost

Stále je třeba silnější než dolar, přes všechny ty "průsery"! Proč asi?

J. Kratochvíl 5.11.2015 10:26

Jsem pro další předávání kompetencí do Bruselu

aby hospodářská a měnová unie fungovala tak jiné cesty není. Nám to může jenom prospět, protože se odejmou kompetence naším slavným ekonomům jako byl V. Klaus a jeho žákům, kterých máme za 25 let plné zuby. Třeba se začnou naše příjmy a důchody konečně přibližovat těm německým a rakouským a nebude nás okrádat svými devalvacemi koruny naše ČNB.

K. Janyška 5.11.2015 10:06

Nevěřím jim ani pudravení, takže ten dokumnet

studovat nebudu ! Je-li v něm zakomponován socialismus, a co jiného v jejich podání tam může být, je třeba ho odmítnout už předem... Dzp.

R. Tichý 5.11.2015 9:06

Je to prosté

Celé EU šéfují komunisté a jiní socialisté. Od takových lidí nelze čekat dlouhodobě udržitelný vývoj.

R. Tichý 5.11.2015 9:05

Re: Blbost

Vyjmenujte prosím ty úspěchy.

Jediný důvod, proč euro zatím nekleslo až na dno bažiny je ten, že se evropští "lídři" podepsali krví Evropanů, že stále větší dluhy někdy splatí. Prožírají budoucnost........

Z. Švrček 5.11.2015 9:05

Re: Blbost

Mají oči a nevidí, mají uši a neslyší, mají rozum a nemyslí - lidé jsoucí vzorem řádného poslušného občana a konzumenta. Ideál totalitních vůdců.

Z. Švrček 5.11.2015 9:02

Základy domu?

Každý rozumný stavebník, investor a prosím i pouhý zedník, či jeho přidavač vědí, že když chcete postavit dům, musíte především dobře udělat základy. Na pevné půdě, nejlépe na skále. Jakékoliv jejich pozdější posilování, úpravy či opravy jsou nejen známkou špatného projektu, stavitele a vadné stavby, ale pro uživatele i posléze drahé, pracné a nekomfortní s problematickým výsledkem a přetrvávající nedůvěrou v stavbu jako takovou.

Když socialisté stavěli budovu zvanou EU, postavili základy na písku - tedy na předpokladu, že se obyvatelé EU rádi vzdají svých vlastních vilek a uvěří tomu, že budou žít v evropském paneláku dle představ skupinky vůdců a akceptují ty jejich představy absolutně do detailu a nechají se sebou vláčet. To ovšem nemohlo fungovat bez toho, aniž by ona skupinka moudrých nepoužívala zákulisní metody, reklamní triky, mlžila a lhala, tedy lakovala na růžovo. Přišel čas, jako ostatně u každé lži, který jejich praktiky a nefunkčnost představ počal odhalovat a odhalil. Řecko a nynější smrtelné ohrožení Evropy, ne pouze jakožto politického projektu, ale jako civilizačního prostoru, je momentálně završením poznání pravdy o celé stavbě, počátkem krachu oněch základů a tím celé boudy zvané EU. S invazí islámu padá i zásadní mýtus, který by ještě mohl držet nájemníkjy pohromadě - ten o společné větší bezpečnosti.

Kdo má rozum v hlavě, začíná koukat, kde udělal zedník díru,  kdo nemá, ten sedí, mlčí a kouká, jak stavitelé flikují ty základy, či jen ignorantsky a naivně pomáhá a dělá přidavače na dříve, či později k sesutí odsouzené stavbě.