30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

EVROPA: Demokratický deficit EU roste

Za demokratický deficit EU se obvykle pokládá nedemokratičnost institucí, které jsou ve své podstatě exekutivní - Komise je orgánem jmenovaným a Rada se skládá z členů vlád členských států.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 7.5.2018 22:40

Očekávám, že zasáhne Ústavní soud.

Svoboda projevu buď je nebo není. Výjimkou ošetřenou zákonem je zákaz propagace zločinných ideologií - nacismu a a komunismu. A bohužel ani to nefunguje. Za hákový kříž jsou lidé souzeni, za hvězdu, srp a kladivo nikoliv. Chválit Hitlera je nepřípustné (správně), chválit Stalina či Gottwalda se tak nějak "bere" - viz soudružka Semelová. Osobně bych byl pro absolutní svobodu slova. Naše demokracie by to unesla. Ale když už - Tomáš Vandas a Marta Semelová ať jsou státními orgány "honěni" úplně stejně a ať se setkají v cele předběžného zadržení.

P. Zinga 7.5.2018 19:26

Nemusíme do Bruselu, stačí Praha:

jeden vysloví pravdu a už ho tlučou vlastníci své pravdy.Pravda je nebezpečná,proto se musí držet pod zámkem

M. Prokop 7.5.2018 22:16

Re: Nemusíme do Bruselu, stačí Praha:

Základní problém je, co vlastně je pravda.

Jejích vlastníků je nějak moc.

R. Stary 7.5.2018 14:47

Jak je to mozne?

Tuto otazku me naucil zivot. Za kazdou diktaturou stoji seda eminence. Tou je Socialistika internacionala, ktera nahradila Kominternu ktera byla v dusledku hospodarskeho debaklu SSSR rozpustena. Taze nemame komunistickou nybrz socialistickou diktaturu. V te se muze krast jako v te komunisticke. Jen se musi drzet huba a krok. Problem je ten, ze i pro tuto organizaci plati prirodni zakony. Nemecku dochazeji penize a EU dela dluhy s heslem, po nas potopa. Mam za to, ze v teto oligarchii se budou utahovat opasky. Cekaji nas neklidne casy.

J. Svoboda 7.5.2018 15:34

Re: Jak je to mozne?

V době mnohaleté nejvyšší konjunkůru v rámci EU seká ANO jeden deficit v řádu desítek MLD za druhým...

K. Janyška 7.5.2018 14:24

Demokracie je zločinu EU podstatou a vy to jen nevíte.

Takže ne deficit demokracie, ale nárůst demokracie k obludným rozměrům je problémem EU. Vláda většin je sprostým zločinem bez testu soukromým právem, jediným právem pravým. Je zločinem většin na menšinách, tedy na všech. Jednou jsou totiž většinami ti a jindy zase jiní.

Jedinou možností existence EU je její postavení na negativní, tedy zákazové, smlouvě, tedy na principu já pán - ty pán. Jasný ? Dzp.

K. Janyška 7.5.2018 14:22

V EU je potíráno prostředí pro růst na straně

3 velkých negativ, tedy míru, svobody a spravedlnosti. Nevládnou v ní kvalifikované zákazy, ale příkazy. Je skutečným zločinem na Evropanech... Dzp.

F. Navrátil 7.5.2018 13:35

Ta ta ta tááá

Cenzura je kontraproduktivní. Pokud EU útočí na svobodu slova pod záminkou ochrany proti nepřátelské propagandě, jen nahrává alternativním sdělovacím prostředkům. Informace z nějaké novodobé Svobodné Evropy vždy prosáknou a čím více bude represí, tím větší důvěryhodnsot jim budou posluchači a diváci přikládat.

J. Švarda 7.5.2018 13:34

To sedí

Asi ten deficit dál poroste, ale taky bude každý považovat i pravdu od orgánů za lež.

J. Sinnreich 7.5.2018 12:10

Ruda komise

V soucasne Evropske komisi jsou bud byvali komuniste, nebo aktiviste vychovani v institutech s komunistickou ideologii (zminovana Bulharka Maryia Gabriel ), plus bezpaterni oportuniste jako jeji predseda Juncker. Nedivme se tedy, ze navrhovana cenzurni opatreni kopiruji totalitni praktiky komunistickeho rezimu. Bude jeste hure!

J. Svoboda 7.5.2018 13:44

Re: Ruda komise

Tak náš komunistický fízl v čele vlády s nima hraje stejnou ligu ...

O. Uživatel 7.5.2018 13:50

Uživatel požádal o vymazání
J. Pospíšil 7.5.2018 14:01

Re: Ruda komise

Cenzurní opatření kopírují totalitní praktiky, protože jsou totalitními praktikami.

J. Kanioková 7.5.2018 11:21

Už dávno tvrdím, že EU = RVHP 2.o

Rostoucí snaha ÚV EU ovládat a kontrolovat veřejné mínění a názory. Holt, ti pitomci nepočítají s důsledky - umění číst mezi řádky ! Jde jim o socialismus. Už Lenin říkal, že socialimus je evidencí. A Stefan Zweig: "Rodná sestra diktatury je cenzura." Cenzura a informační totalita. Myšlenková totalita. Mediální terorismus! Média se při informování např. o teroristických útocích často dopouští stejně zjednodušeného černobílého vidění světa, kterým se vyznačují sami teroristi. Jsou k dispozici přehledy obětí teror. útoků v západním světě. Shromažďuje a zpracovává je Global Terrorism Database - https://www.start.umd.edu/gtd/

Podle dostupného grafu je počet obětí posledních let zanedbatelný ve srovnání s obdobím let sedmdesátých a osmdesátých. Nelze ale přehlížet byť jedinou oběť. Politicky či nábožensky motivovaný ozbrojený útok na neozbrojené a nebojující občany, a případně i jejich majetek, je VŽDY zrůdný.

Nahlédněme zas do Orwella – ať porozumíme naší době - Nesnášenlivost svodody slova.. Orwellova varování před totalitou v románech Farma zvířat a 1984 zazněla brzy poté, co na sklonku WWII vydal F. Hayek svou Cestu do otroctví. Avšak teprve poté, co různí intelektuálové, například William Shirer a Robert Conquest, zveřejnili v šedesátých letech otřesná odhalení týkající se nacismu a sovětského komunismu, byl Orwell skutečně uznán za vhodného pro masovou výuku.

Kam až sahá totalitní aktivita? V jedné kapitole románu 1984 o tom Orwell píše: „Vymazává či padělá se každý záznam, přepisuje každá kniha, přemalovává každý obraz, každá socha a pouliční budova dostává nový název a mění se každé datum. A tento proces pokračuje den za dnem, minutu za minutou. Známe to..

Nesnášenlivost svodody slova - https://sux.cz/3e99

J. Kanioková 7.5.2018 11:47

A demokratičnost EP ? Směšné,

V EP mohou procházet JEDINĚ levicové nesmysly! EP - 751 poslanců - z toho za ČR 21 ! CO TAM NAŠI MOHOU OVLIVNIT, prosadit ? I kdyby nakrásně chtěli všichni stejně..

ČR 21 - z toho pravice 3, lidovci 7, ANOnisti 4 , ryzí levičáci 7

751 poslanců celkem - z toho - lidovci 217," liberáli a demokrati" (v podstatě P&L) ALDE 68, levice (S&D, GUE-NGL, Greens–EFA) - 292.

Takže levice + lidovci + ALDE = 577

V EU teď už jen schází, aby nám sebrala obrannou politiku, což se přesně teď děje. A to je velký problém. Už proto, že občané mají podle politika minimální vliv na to, co se v EU opravdu děje. Když prostý občan volí do české Poslanecké sněmovny, má prý 50 % šancí, že se jeho plány podaří prosadit – podle toho, zda bude strana, kterou volil, ve vládní koalici či v opozici. Jenže vláda bývá koaliční. Takže když se ta dohaduje, co prosadit v EU, musí dojít ke kompromisu. Tím se vliv občana na to, co se děje, snižuje z 50 procent na 25 procent, vypočítával dál Payne. A pokud vezmeme v potaz mechanismy, kterými rozhoduje EU, EP a EK, klesne občanova šance, že bude prosazeno to, co si přeje, jen na čtyři procenta. „Nikdy ta pravděpodobnost nemůže být vyšší,“ říkal u řečnického pultíku Payne. Tady někde vzniká pocit demokratického deficitu v EU.

J. Svoboda 7.5.2018 10:37

Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

P. Kubáč 7.5.2018 11:19

Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Proti komu se bojuje ? Hacknul snad někdo Bakalovi ( Sorosovi ) servery ?

J. Svoboda 7.5.2018 12:42

Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Bojuje se proti kybernetické propagandě cizích nepřátelských zemí.

Hacknutí serveru nesouvisí s cenzurou.

P. Aron 7.5.2018 15:20

Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Aha boj proti propagandě. Jak opsané z Rudého Práva. Vy jste taky dobrej demokrat.

O. Uživatel 7.5.2018 11:28

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 7.5.2018 12:09

Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Ne, neplete. Obrana v propagační válce je záminkou pro rozpoutání cenzury.

J. Svoboda 7.5.2018 12:45

Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Obrana v kybernetické válce není cenzura, to by byl Sputnik, Aeronet,... bez obsahu.

O. Uživatel 7.5.2018 13:39

Uživatel požádal o vymazání
P. Aron 7.5.2018 15:29

Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Aeronet má svou linii, není to úplně můj oblíbenec. Ale toje snad v demokracii normální.

Vy umíte jen zakazovat, protože argumenty nemáte.

Tady třeba dnešní titulní článek Aeronetu :

https://aeronet.cz/news/putin-neni-nas-car-az-160-000-lidi-protestuje-ulice-hori-zasahuje-2000-policistu-a-vodni-dela-protestujici-si-vymohli-pad-vlady/

Co máte proti takovému článku ?

J. Svoboda 7.5.2018 15:36

Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Nečetl jsem to a jen to potvrzuje, že cenzura není.

S. Netzer 7.5.2018 13:17

Neplete si je,

vědomě lže.

O. Uživatel 7.5.2018 13:39

Uživatel požádal o vymazání
S. Netzer 7.5.2018 14:56

Re: Neplete si je,

Smysl.

O. Uživatel 7.5.2018 15:21

Uživatel požádal o vymazání
P. Aron 7.5.2018 15:23

Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Proti propagandě se nejlépe bojuje pravdou. Nikoliv cenzurou nebo vlastní lživou propagandou. Jenže tak už to bývá, kdo nemá argumenty musí protistranu umlčet násilím. A postupně zavést totalitu. Oni se jen poučili a dělají to salámovou metodou. A vy jste stoupenec nové diktatury, nelžete si do kapsy.