9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

EVROPA: Demokratická revoluce?

V pondělí 18. června poctil Prahu svou návštěvou známý britský europoslanec a snad nejhlasitější kritik Evropské unie Nigel Farage⃰. Součástí jeho nabitého programu, v němž nechyběla ani schůzka s prezidentem republiky, bylo i veřejnosti otevřené podvečerní setkání v budově ČSVTS na Novotného lávce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 25.6.2012 20:01

Vážený autore, cením si Vašeho optimismu -

ale nesdílím jej. Alespoň ne zcela - a to pokud jde o naši českou kotlinu. Jsme skeptický k osvětové činnosti. Paradoxně bych musel uznat, že největší úspěch s osvětou měli předchůdci komunistů - husité. Jinak to v českých zemích vypadalo vždy tristně. Češi se už po staletí chovají jako lapkové, nověji zloději (kmotři, šibalové, tuneláři), kteří jen zkoušejí, jak s kým vyyebat a koho jak okrást. Když to jde, tak cizáka, když ne, tak klidně vlastního (čehož jsme zhusta svědky v posledních letech). Pořádek a rozvoj zdejší země nastal vždy, když se objevil nějaký ten Lucemburk či Habsburk (třista let jsme trpěli - a projděte se Prahou po barokních památkách, vzpomeňte kdo zavedl matriky, katastry a povinné vzdělávání - to poslední už skoro začínáme zas rušit). Takže jednou naději vidím v nějakém osvíceném protektorovi - ovšem z dovozu. Na osvětu bych hodil bobek, na čehúny spíš dlouhej bič a malej dvorek.

B. Rybák 22.6.2012 11:34

Re: Je pan Zemánek vůbec příčetný?

S bezpříkladným totálním násilím bylo spojeno ateistické vymývání mozků, jehož výsledkem je světově bezpříkladný národ náboženských ignorantů (nevzdělanců). Až budete souhlasně přikyvovat, jak málo se krade na (protestantském) severu Evropy, tak se podívejte jak jsou naplněny jejich kostely (u 5-tisícového městečka je naplněný chrám pro 2000 lidí).

A ten americký národ je nedemokratický a zpátečnický, že. Však on už na tom B. H. Obama pilně pracuje (jen aby ti ilegální imigranti z "jihu", které tak potřebuje ke svému volebnímu vítězství mu z USA nakonec neudělali "papežský" stát).

B. Rybák 22.6.2012 10:49

Re: No, tím koncem

Ona ale v průběhu posledních 1000 let nevznikla nikde mimo oblast křesťanství. I v křesťanském prostředí po "smrti Boha" vznikají pouze státní "pseudo-náboženství", která přinášejí nesvobodu ve jménu "RASY" (NÁRODA), "TŘÍDY", "PŘÍRODY"... Dnes tedy internacionální (EU - "zelený" - velkoněmecký) nebo nacionální (čínský), třídní (KLDR, Kuba, Venezuela...), na světovládu aspirující politicko-korektní "enviromentální" ("ZELENÝ"). Tato "náboženství" v křesťanském prostředí nemohou zvítězit, proto ho musí (např. imigrací) zničit.

P. Fiala 21.6.2012 10:35

Slova a čísla a snažení 7 miliard lidí

Žasnu, že rétorové se SLOVY mají monopol v médiích. Proč není dán prostor byznysmenům působících v zemědělství a průmyslu? Proč, proč, proč?

Tito lidí, kteří jsou rozhodující silou v pokroku lidstva spolu s vědci a techniky a technology spolu s lidmi výkonnými v byznysech všeho druhu na ZISKU založených realizují společně bohatství obce, města, státu, unií.

Všichni ostatní se na situaci přiživují, někteři vyloženě parazitují a úspěšně prodávají: STRACH, OBAVY, CHMURNÉ VIZE, KRIZE, KRACHY, BANKROTY, atd.

Pán kritizující práci euroobčanů v EU združených a jejich lídrů musí také reflektovat čísla, jinak se stává neobjektivním a tudíž manipulujícím s příjemci jeho myšlenkových vývodů a hodnocení. Třeba to GDP, pro porovnávání států a unií na planetě. Je patrné, že nereflektuje objektivní skutečnost a to tu, že GDP 27 států EU,jejich občané vytváří o chlup vyšší GDP jak 50 států USA a to již po dobu pěti uplynulých roků. Nereflektuje, že EURO vytváří 1/4 ze všech rezervních mezinárodních měn (dříve monopol USD), nereflektuje že EURO je petroEurem. Že EU byla vzorem k vytvoření Africké Unie 54 států s 1 miliardou obyvatel probouzejících se z dob okupací cizích království - Anglie, sultanátů - Turecko či moderních evropských států - Francie, Holandsko, Belgie, SSSR dovozce komunistických revolucí a zbraní.

J. Tejkl 20.6.2012 22:08

Re: 4000 let?

hmm, a na jak dlouhou dobu šacujete takový starověký Egypt? a na jak dlouho takovou mayskou kulturu?

J. Tejkl 20.6.2012 22:03

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

za  klávesnici stejně jako za volant psychotropní látky  nepatří! Mějte to prosím příště  na paměti!  

P. Čech 20.6.2012 18:29

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Hlavně tam mají referendum, kterým občané mohou, pokud bude většina chtít, ono knížectví zrušit. Tomu říkám svoboda a demokracie.

V. Vlach 20.6.2012 17:14

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

V Lichtenštejnsku mají firmu Hilti.Dobrá značka - výrobky leta vydrří. a pak tam mají knížectví. Samostatné. Také dobrá volba.

V. Vlach 20.6.2012 17:12

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

To snad ne! Možná uznává demokratické principy, ale tam to končí. Zbytek je formálnost.

Ono také demokracie, která je zasnoubena s negativní energií(a to velice hrubou) není kdovíco. To třeba Ne-demokracie žijící v souznění s větším procentem pozitivních energií je na tom určitě lépe(Laos,Vietnam)!!!

V. Vlach 20.6.2012 17:06

Re: Je pan Zemánek vůbec příčetný?

Frau Netzer, spletla jste se - není mocná, ale nemocná. A nehledejte za tím prakticky nic. Praxe - z hlediska zrovna katolíků - je v nedohlednu. Víc - třeba mladým lidem - řekne např.Buddhismus. I když zde není doma.

V. Vlach 20.6.2012 17:02

Re: "o tom však až v dalším článku"

a beznaděj?

V. Vlach 20.6.2012 17:02

Re: No, tím koncem

Ba naopak. Doufám,že jsem nikoho neurazil. Dovoláváním se křesťanství je v tomto koutě světa hodně směšné.

P. Čech 20.6.2012 16:10

Re: 4000 let?

Veškerá t.zv. pohanská náboženství (Mayové, Starý egypt a pod.). Křesťanství slučuji s judaizmem záměrně. Křesťanství totiž není ničím jiným než odnoží, neboli sektou judaizmu, stejně tak, jako anglikánství, protestantství, mormonství, a mnohé jiné jsou zase sektami křesťanství.

J. Boleslav 20.6.2012 15:52

Re: No, tím koncem

Možná by spíš mělo být "není svobody bez morálky".

J. Skála 20.6.2012 15:45

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Pane Tejkle, ona to pravda je, ale oni chtějí zlikvidovat Izrael právě PROTO, že je demokratický.

J. Tejkl 20.6.2012 15:43

4000 let?

Kde jste přišel na to, že křesťanství existuje 4000 let? Pokud už slučujete křesťany s judaismem, což je asi jediné vysvětlení pro toto ohromující číslo, měl by jste vědět, že Židé mají letos rok 5772. Jinak mohl by jste uvést, jaká náboženství ovládala svět "mnohem déle" rád se poučím...  

P. Čech 20.6.2012 15:15

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Není mi vůbec jasné, jak jste přišel na to, že bazíruji na křesťanství. Naopak se snažím vysvětlit, že v historickém kontextu křesťanství existuje na světě pouhých mizerných 4000 let a to ještě (v dávných dobách) na velmi titěrném území. Po většinu známých dějin ovládaly svět mnohá různá náboženství, trvající mnohem déle. To však katolíci neuznávají. Dějiny Země podle nich začaly před 6000 lety. V kontextu s tím je křesťanství a katolictví méně úspěšným náboženstvím, byť velice rozšířeným. Každopádně jakékoliv náboženství je soužití lidí naškodu. Staví lidi proti sobě, nadřazuje jedny skupiny nad druhé a vyvolává tak v lidech nežádoucí emoce, vedoucí v mnoha případech k válkám, které by bez působení náboženství nikdy nenastaly.

P. Čech 20.6.2012 15:04

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Nejsem nikterak posedlý a přímou demokracií už vůbec. Máte-li pojem o tom, co to ona demokracie ve skutečnosti je, musíte vědět, že ve Švýcarsku není žádná přímá demokracie, nýbrž demokracie zastupitelská. Zastupitelská demokacie, kde však o důležitých věcech v případě potřeby rozhodují občané v referendech, země, kde politické strany (mimochodem mnohem větší než u nás) nejsou obdařeny absolutní mocí. Mocí jsou obdařeni občané. A to je to, oč běží. Moc je nutno vykonávat přímo a to nemá s demokracií nic společného. Demokracie není nic jiného než demos krates - vláda občanů.

P. Čech 20.6.2012 14:57

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Nějak jste to asi špatně pochopil a nebo popletl. Pokud jsem jmenoval státy, měl jsem na mysli absenci nikoliv svobody, ale demokracie v nich.Nedáte-li jinak, ony dva státy jsou Švýcarsko a Lichtenštejnsko.

P. Pavlovský 20.6.2012 14:03

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Také by šlo Monaco, Lucembursko nebo Řád Maltézských rytířů, prostě samé vzorové, standardní státy. Nepáchají přímou demokracii také na Islandu?

Ať tak či tak, taková moudra by rozhodně neměl tajit!

R. Langer 20.6.2012 12:25

No, tím koncem

to autor značně pokazil. Jsem si naprosto jistý, že osobní svoboda nemá s křesťanstvím naprosto nic společného.

R. Langer 20.6.2012 12:10

Re: "o tom však až v dalším článku"

Máte strach?

S. Netzer 20.6.2012 11:32

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Má zřejmě na mysli Liechtenstein.

S. Netzer 20.6.2012 11:31

Re: Je pan Zemánek vůbec příčetný?

Ten spolek jsou takoví katoličtí salafisté.

Ten antisemitismus mají společný s muslimskými.

J. Tejkl 20.6.2012 11:15

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

"O demokratičnosti izraelského režimu nepochybují ani antisemité".

Milý pane Pavlovský, kéž by to byla pravda!

J. Tejkl 20.6.2012 11:09

Re: Je pan Zemánek vůbec příčetný?

Obávám se, že věc je v případě pana Zemánka ještě složitější. V článku zmiňuje pana Semína. Tento pán je, mimo jiné, přesedou katolického ultrakonzervativního Institutu sv.josefa, který neuznává závěry II. vátikánského koncilu, tj. větší liberálnost katolické církve nebo otevřenost k ostatním křesťanským denominacím, a sám sebe definuje jako most mezi tradičně smýšlejícími katolíky v USA a Evropě, který je "nutný  k obraně a šíření jediné pravé víry". Mám za to, že pokud pan Zemánek mluví o církevních institucích, nemá na mysli stávající instituce, protože ty jsou podle katolických konzervativců příliš "liberální" a je třeba je "demokraticky reastaurovat" ještě předtím, než se přikročí k "výchově občanstva".

Je třeba také vědět, že podobné extrémistické  názory jsou v rozporu se  stanoviskem katolické církve - současný papež Joseph Ratzinger byl jedním z teologických konzultantů II vatikánského koncilu a i když je sám považován za konzervativce, rozhodně nepatří k těm, kteří by se chtěli restaurovat předkoncilní katolicismus.

Ačkoliv nejsem katolík, považuji katolickou církev za nesmírně důležitou instituci, a velmi mě mrzí, že tato církev není v rámci veřejné debaty v ČR, schopná vyprodukovat více podobně inspirativních osobností jako je například Tomáš Halík. Pan Zemánek patří k zatím nejasně vymezené skupině lidí, která podle mně reprezentuje velmi nebezpečný myšlenkový proud, jehož základem je kokteil  náboženského fanatismu, nacionalismu, izolacionalismu a antisemitismu (vědomé popírání židovských základů západní civilizace - místo křesťansko židovská kultura, používá např. pan Semín ostentativně  termín anticko křes´tanská kultura atd.  

P. Pavlovský 20.6.2012 10:58

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Tak to jsem to Švýcarsko tipnul správně, i když katolické moc není!

 Ale co ten druhý stát? Vatikán težko, tam není demokracie žádná, natož přímá.

Škoda, že pan Čech bazíruje na tom křesťanství, zdrcující většina obyvatel Izraele se zcela jednotně shodne na sionismu, ti Židé, kteří ne, už odjeli, ti z tamějších ortodoxních židů, kteří jsou antidsionističtí, jsou marginální; arabů je mezi izr. občany menšina. Zatím.

O demokratičnosti izraelského režimu nepochybují ani antisemité.

Takže demokraticky jednotná názorová většina tam je zcela spolehlivě, potvrzovaná průběžně i dobrovolným  nasazováním života (opět: kdo nechtěl nasazovat, odemigroval).

S. Netzer 20.6.2012 10:41

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Pan Čech je posedlý přímou demokracií.

P. Pavlovský 20.6.2012 10:25

Re: Nemůže být totiž svobody bez křesťanství ?

Promiňte, ale co Vám brání, abyste nám ty dva státy prozradil? "Svoboda bez demokracie", tedy státy,  "kde vládne většinová vůle občanů" - to je většina muslimských států, to nemúžete popřít! Takovou svobodu bych ale já nebral, i kdybych byl muslim až za hrob, což si ovšem obtížně dovedu představit.

Že to není Čína, to jste nemusel psát, všichni vědí, že křesťané tam jsou utlačovanou minoritou. Ovšem v Jižní Koreji je to už jiné! 

Rusko by jako příklad demokracie také nikoho soudného nenapadlo. S Británií jste mě ovšem udivil, ta je relativně hodně křesťanská a volby jsou tam systémově většinové. Nebo je to kvíz?

Pak si dovolím tipnout: Vatikán (svoboda bez demokracie)a a Švýcarsko! Nebo Austrálie či Nový Zealand? Dánsko?

Nenapínejte nás!

S. Netzer 20.6.2012 10:24

Re: Je pan Zemánek vůbec příčetný?

Katolická církev je stále ještě mocná, ale naštěstí jen malý zlomek katolíků má stejné představy a názory jako Semín & Co.