21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

EVROPA: Chceme společnost křesťanskou či islámskou?

Úspěch některých evropských stran v nedávných volbách byl založen na jistých - oprávněných - obavách z imigrantů vyznávajících islám. Je to důsledek opouštění staletých tradic a absence kořenů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 8.9.2014 10:49

Re: Ani jedno, ani druhé

Tak ji to její soudruzi naučili.

J. Jurax 8.9.2014 19:18

Re: Ani jedno, ani druhé

Hm, madam, taky mne soudruzi naučili velkou násobilku, integrální počet a řídit auto. Myslíte, že bych to měl taky odvrhnout?

Nehledě na to, že myšlenky osvícenství byly dlouho před soudruhy.

M. Prokop 8.9.2014 8:52

No, nevím.

"a ještě počátkem dvacátého století byla Evropa na čelním místě stran lidské svobody, technologického rozvoje a kulturního prostředí.

Počátek krize tohoto příznivého vývoje lze vysledovat v Rusku, kde byl evropskými panovníky a vládami podceněn vývoj tzv. bolševické revoluce."

Já bych ten počátek krize viděl v první světové jako takové, bolševíci byli jen jejím následkem.

"Musí se současně snažit nalézat a zdůrazňovat svou křesťanskou podstatu, založenou na osobní odpovědnosti před bližními a Bohem. "

K osobní zodpovědnosti - souhlasím, že mizí a přitom je potřeba, přece nepotřebuji boha. IMHO páše škody spíše socialismus, všech možných odstínů, přesouvající zodpovědnost od jedince na úřad nebo až do Brusele, ne nedostatek křesťanství.

J. Dvořák 8.9.2014 8:42

Tanečky katolické církve okolo zlatého telete !

To jsou kecy že chudáci nemají nic ! A z čeho jsou tak vyžraný ? Viz Duka ! Takový náboženství to je kšeft, prodávat vzdušný zámky, jide tomu říkají podvod a sedí za to v kriminále !

L. Křivan 8.9.2014 9:19

Re: Tanečky katolické církve okolo zlatého telete !

Pitomé kecy hodné Rudého Práva !

J. Jurax 8.9.2014 19:21

Re: Tanečky katolické církve okolo zlatého telete !

No, už pomalu dvě tisíciletí prodávají boha, kterého nikdy nikdo neviděl, a slibují věci, které nikdo nepotvrdil. No není to kšeft století?

P. Selinger 8.9.2014 8:37

Jsem pro společnost ateistickou

Bůh není, je jen banda bůžků v myslích lidí, kteří mezi sebou  bojují o věřící, kteří tvoří jejiích sílu a velikost. Každý chce ty ostatní nevěřící psy přesvědčit na víru pravou, a když se nedají, tak zlikvidovat. Islám je proti křesťanství o 600 let mladší, a vzpomeňte, co prováděli křesťané v době křížových válek....

B. Rybák 8.9.2014 12:48

Re: Jsem pro společnost ateistickou

Lidstvo se nikdy neobešlo a nejspíš nikdy neobejde bez nějaké víry (ideologie). Ta ateistická (nepodléhající tradičnímu humanismu) určitě není lepší než ta křesťanská, kterou na 700 let znásilnili mocichtiví západní barbaři počínaje Karlem "Velikým" na jejichž zbankrotované říše (národa německého) nyní navazujeme. Ti předkřesťanští Bohové (např. Kaligula, Nero, Dominatius, Commodus, Carakalla ... stejně jako ti pokřesťanští (Robespierre, Hitler, Stalin, Mao, Pol-Pot...) představují to nejhorší (ničím neohraničené) násilí v lidských dějinách!

Neustále sílící "envirimentalismus" je nejnelidštějším náboženstvím lidských dějin" (Pol-Potova genocida je jeho první úspěch)!

B. Hamáček 8.9.2014 8:22

Pokud

Pokud mám RUDOU mlhu před očima je to jasné. Jinak autor článku na velmi malém prostoru a pár slovy objasnil podstatu problému. Navzdory vašemu protináboženskému přesvědčení pokuste se nad článkem zamyslet a najít jak to bylo v minulosti doopravdy. Malý příklad z našich dějin : s husity to bylo o hodně jinak , než nám bylo prezentováno ! Ale právě boj proti náboženství uvolnil dvě strašlivé temné síly ( BOLŠEVISMUS a NACISMUS-neplést s fašismem , taky nic moc), které málem zahubily svět. Mimochodem jedna z divizí SS byla složena z evropských ( balkánských) muslimů.

V. Němec 8.9.2014 8:32

Re: Pokud

Boj proti náboženství někdy na počátku 20-tého století (aby mohl uvolnit bolševiky)?????

A kdo - jaké seskupení bojovalo proti náboženství? Řekl bych, že otáčíte příčinu a následek - bolševici a nacisti ideologicky bojovali proti náboženství.

M. Prokop 8.9.2014 8:54

"Pokud mám RUDOU mlhu před očima je to jasné. "

A máte?

Nebo černou?

P. Maleček 8.9.2014 6:44

Ne islám, ale círvemi zneužívaná víra je problém Evropy

Byť i já věřím v cosi čemu se dá říci bůh - já to nazývám matkou přírodou, jsem kritický k tomu co odpradávna předvádí instituce zvané církve, tedy spíš ti, kteří je řídí.

To co Evropu přivedlo do současného maléru je především touha církví po světské moci, majetku a podle ní samé hříšných požitcích. Po většinu existence křesťanství (o to víc to špatné z křesťanství kopírujícím islámu) je hlavním prostředkem vlivu, spíš moci církve ne víra v dobrého boha, ale strach z jeho světských "zástupců", kryjích záda vykonavatelům světské moci.

Ono kázání vody, ale pití vína vedlo k degeneraci vztahu ke křesťanskému bohu, zvláště tam, kde církve spolu se světskou mocí udělala lidem ze života peklo - tj. především v Rusku. No a tím zapálený požár pak, přiživený též ve jménu boha vraždícími nacistickými bestiemi dodnes ničí Evropu byť teď přes mozky zpitomělých levicových intelektuálů.

Být Evropa pevným společenstvím vyznávajícím skutečné, ne církvemi zdegenerované a zneužívané křesťanské hodnoty je islám okrajovým náboženství pár fanatiků kdesi v asijských pouštích.

Takže problémem Evropy není expandující islám, ale z touhy představitelů církví po světské moci a požitcích zdegenerované křesťanství. I mě, když jsem chtěl před lety poznat boha po marném snažení řekl jeden svým životem vskutku ctihodný kněz - "přes církev nevidíš boha". A pak dodal - "ani se ti moc nedivím".

B. Hamáček 8.9.2014 8:08

Re: Ne islám, ale círvemi zneužívaná víra je problém Evropy

Pane Malečku Vy jste právě opustil vyučování VUMLu , že ? Už od konce středověku nejsou církve hlavním hybatelem světa. Jak to vlastně chodí v církvích dnes , o tom nemáte nejmenší tušení . Mimochodem ani ve středověku to s církvemi nebylo tak zlé , jak se prezentuje. Samozřejmě úlety byly , ale celek byl úplně jiný. Co se týká českých dějin , Palacký překroutil co se dalo a pisálek Jirásek si vymýšlel až se mu od pera prášilo. Mimochodem nebýt jezuitů , tak se dnes u nás mluví německy ! Pokud nevidíte , světové nebezpečí č. 1 je islamismus a č. 2 Rusko jste hodně krátkozraký.

V. Němec 8.9.2014 8:39

Re: Ne islám, ale círvemi zneužívaná víra je problém Evropy

Vy jste pane Hamáčku zase asi právě opustil seminář, ne? Pokud se do konce 19. století prakticky 100% evropské populace hlásilo ke křesťanství, tak samozřejmě názory prezentované církví OVLIVŇOVALY bezprecedentně celou společnost. Pokud tohle nechápete, tak tak od klávesnice prášíte víc než Jirásek!

J. Schwarz 8.9.2014 6:21

Nastav

druhou tvář... tak tohle je ta největší blbost za kterou vděčíme křesťanství. Aplikovat ji vůči muslimům by byl tentokrát už náš definitivní konec...

V. Šiška 8.9.2014 7:54

Re: Nastav

Ono to není myšleno tak, jak se obecně vykládá (odposlechnuto od aktivních křesťanů). Nakonec křižácké války jsou toho docela dokladem.

M. Hanko 8.9.2014 6:21

Pane Vodvářko

Pokud já jsem si všiml, tak naši křesťané se k Muslimům staví velice vstřícně, a mnoho z nich dokonce tvrdí, že mají stejného Boha. Takže chtít křesťanskou společnost znamená automaticky otevřít dveře Muslimům.

Já vaši falešnou dichotomii odmítám. Nechci ani Islámskou společnost, ani křesťanskou. Chci společnost sekulární, kde budou hodnotami nikoliv uctívání nadpřirozených bytostí, ale vzdělání, humanismus, porozumění světu, racionalita - což jsou hodnoty do značné míry s křesťanstvím nekompatibilní.

B. Volarik 8.9.2014 5:46

Já neříkám tak ani tak ale na má slova dojde!

V Americe už se člověci v Tennesse vzepřeli a zakázali stavbu mešity. Spoléhám na americké rednecks, že se jednoho dne dosttečně naštvou a začnou hořet mešity. Já, do nedávna považující soukromé ozbrojování za americký výstřelek, se začínám zajímat o vhodnou zbraň. Ke střetu kultur asi dojde, dříve nebo později. Nevím jak v Evropě ale Holanďané nabrali správný směr zavržením multi-kulti politiky. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až .... to prdne. V Anglii už taky jeden statečný úspěšně blokuje výstavbu nových mešit a získává přívržence.

J. Vyhnalík 8.9.2014 2:56

Opravdu?

Křesťanské špičky otevírají islámu dveře a náruče.

Přitom islám není pouhé náboženství, jak si lidé namlouvají a jak jsme náboženství zvyklí chápat. Islám zároveň tvoří právo a celý státoprávní systém. Muslimové si činí nárok na nadřazenost ostatním a trvají i na nadřazenosti jejich práva nad právem světským.

Islám je z hlediska přežití civilizace nebezpečnější, než nacismus a komunismus dohromady.

R. Gramblička 8.9.2014 9:00

Re: Opravdu?

přesně tak, bez debaty!

J. Kovaříček 8.9.2014 1:38

Je to v rukou božích....

Staň se vůle boží. Jestli si to ale přeje Alláh, taky dobře. Možná se ty dva už dohodli jak na to. Oh, jak je osvěžující být Buddhistou.

K. Jež 8.9.2014 0:51

Konec článku je nesmyslný.

Nelze pro samou podstatu náboženství si myslet, že mohou vedle sebe existovat. Ona křesťanská evropská civilizace zanikne, neb vymírá, tedy ta vyspělá a imigranti, respektive jejich náboženství a kultury zákonitě převládnou. Historie a současnost jakéhokoliv náboženství jsou jen o válce, násilí a utrpení, byť navenek hlásají opak.

J. Anděl 8.9.2014 1:19

Re: Konec článku je nesmyslný.

To je zcela neprůkazné tvrzení, pane Ježi, respektive platí to jen do té míry, do které lze říct, že historie a současnost celého lidstva je jen o válce, násilí a utrpení.

Lidé "osvobození" od náboženství neprokázali žádné zvláštní mírumilovné vlastnosti. Je to vědecky ověřeno testováním na lidech.

M. Stuchlik 8.9.2014 12:47

Re: Konec článku je nesmyslný.

jhe-li náboženství nahrazeno neméně agresivní levicovou ideologií asi se těžko něco zlepší.

B. Rybák 8.9.2014 13:27

Re: Konec článku je nesmyslný.

Přesně tak! Miliony let se utvářející a dnes už poměrně prozkoumaná "lidská přirozenost (agresivního všežravce bojujícího o postavení ve stádu)" opravdu neskýtá důvody k optimismu (jakmile jde o přežití, stane se člověk nejkrvelačnější šelmou).

Náboženství vznikla proto, aby se lidé ve smečce a později v rámci etnika, národa (lidstva) navzájem "nesežrali". Ani ona ovšem nemohla tuto přirozenost změnit (pouze ji usměrnit). Toto usměrnění ale nemusí vůbec platit pro nová náboženství ateistická (sociální darwinismus, nacismus, bolševismus, Pol- Potismus...a už vůbec ne pro současný neolevicový enviromentální elitářský socialismus!).

J. Jurax 8.9.2014 21:19

Re: Konec článku je nesmyslný.

Nevím, zda náboženství vznikla proto, aby se lidé ve smečce a později v rámci etnika, národa (lidstva) navzájem "nesežrali". Pakliže však ano, je z průběhu dějin zřejmo, že náboženství onu úlohu nesplnila. Lidi věřící v téhož boha se nadšeně vyvražďovali kvůli drobných odchylkám v ritu či věrouce, aby se poté sjednotili proti lidem vyznávajícím jiného boha a nadšeně se vyvražďovali dál ku větší slávě toho svého, jedině pravého boha.

A ovšem náboženství sloužilo jako ideologický podšprajc bojů ve jménu zájmů podstatně méně duchovních, ba zcela přízemních, o to však pochopitelnějších - o peníze, majetek a moc. A nástroj sloužící k oblbení sprostného lidu, aby se tento navlečen do krzen, kyrysů a uniforem radostněji bil sekyrami, meči, mušketami, děly, kulomety, smrtícími plyny, tanky a bombardéry s požehnáním kněží na obou stranách. S námi je Bůh! Alláh Akbar! Gott mit uns! Za krále a svatého Jiří! Ve jménu Božím, bijte je a nikoho neživte!