21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

EVROPA: Chceme společnost křesťanskou či islámskou?

Úspěch některých evropských stran v nedávných volbách byl založen na jistých - oprávněných - obavách z imigrantů vyznávajících islám. Je to důsledek opouštění staletých tradic a absence kořenů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 8.9.2014 19:01

Re: Tentokrát je diskuze skoro vyvážená.

Jsem rád, že jste se ujala vyslovení toho varování.

Z. Bílý 8.9.2014 11:56

Myslíte ty Maory,

kteří teď nevím jestli v 15. nebo 16. století vyhubili původní obyvatele Nového Zélandu?

S. Netzer 8.9.2014 12:02

Re: Myslíte ty Maory,

Nevíte. 

Asi si pletete "původní obyvatele Nového Zélandu" s ptáky moa.

Z. Bílý 8.9.2014 12:09

Re: Myslíte ty Maory,

Ne. Doplňte si znalosti.

Jinak mělo jít o reakci na příspěvek p. Klepala z 9:33

V. Venc 8.9.2014 11:39

Podnětný článek

Podle mého názoru, pokud je základním kulturním pravidlem, hlásaným nynějšími vedoucími euroatlantickými politiky, demokracie založená na multi-kulti, genderizmu a boji s oteplováním, tak v takové společnosti jsou zásadně potlačeny veškeré sebeobranné reflexy.

Politika EU je založena na principu a podmínce: křesťané buďte zticha a hlavně neobtěžujte!

EU tak zcela chybí důraz na morální pravidla (Desatero) a je možno obdivovat mnohými tzv. křesťanským politiky Pussy-Riot, Gay parády, a nakonec produkovat nesmyslný inženýrsky dirigovaný rozvoz zboží a služeb po Evropě.

P. Čech 8.9.2014 11:51

Re: Podnětný článek

Socialistická politika EU je založena na něčem zcela jiném. Na diktátorském řízení a systému nesmyslných dotací do všeho možného. Takováto politika nikam nevede a je to velmi patrné od doby schválení Lisabonské smlouvy. Zmiňovaná "morální pravidla" chybí jakékoliv politice. Každá politika totiž, zejména ta, kterou neprovádí přímo občané, je špína a svinstvo, kterého je možno se zbavit pouze zavedením přísně občanské společnosti, ve které nemá žádný význam nejen národnost, ale ani náboženské vyznání.

M. Prokop 8.9.2014 12:21

Re: Podnětný článek

Křesťanství není ani zdroj (jediný), ani podmínka morálních pravidel.

To o sobě jen křesťané ( i jiná náboženství včetně komunistů) vykládají.

J. Jurax 8.9.2014 19:03

Re: Podnětný článek

Přesné.

M. Prokop 8.9.2014 12:23

Re: Podnětný článek

Jo a ten rozvoz zboží a služeb by chtěli dirigovat (euro)socani.

Mnohem více, než zatím dirigovaný je. Jak to souvisí s morálkou, to asi víte jen vy.

V. Venc 8.9.2014 12:47

Re: Podnětný článek

Ad Prokop (12:23)ho

Pokud nevíte nebo nevnímáte, že preferování výroby a zboží z vybraných lokalit (tu masa, ovcí, jablek...) a dotování vybraných subjektů, omezování svobodného podnikání (soutěže) je nemorální, tak žijete v pohádkovém světě spravedlnosti a pravdy.

M. Prokop 8.9.2014 17:54

Re: Podnětný článek

Já jsem příznivcem trhu. Producent produkuje a nabízí, zákazník si vybírá.

Do toho se žádné dotace, kvoty a jiné nemravnosti nevejdou.

B. Graf 8.9.2014 11:37

Někde se už pomalu začínají probouzet...

...i doposavad "politicky korektní" biskupové (i když riskují Františkův hněv). Nestačí jen odsoudit muslimské násilí - je třeba je poslat tam, odkud přišli.

<b>Italian Bishop's Startling Words:

If Muslims won't denounce Islamic brutality, move back to Islamdom - we don't need enemies here</b>

http://rorate-caeli.blogspot.com/2014/09/italian-bishop-startling-words-if.html

P. Čech 8.9.2014 11:31

Ani jedno, ani druhé.

V současné době máme společnost zčásti křesťanskou a zčásti národnostní. Mám za to, že otázka nezní zda společnost křesťanskou či islámskou (obě mají své klady i zápory). Obé je totiž špatně.Společnost je nutno vybudovat jako přísně občanskou. Společnost, kde z větší části rozhodují občané přímo a kde národnost či náboženské přesvědčení nehraje žádnou roli. Pokud toto nepřijmeme, nikam nepokročíme. Otázka tedy zní zda společnost občanskou či nějakou (jakoukoliv) jinou. Nemám vůbec nic proti náboženskému přesvědčení občanů, nicméně toto přesvědčení nemá a nesmí mít vliv na rozhodovací procesy řízení státu.

S. Netzer 8.9.2014 11:47

Občanská společnost je něco jiného.

Otázka není, jestli "chceme společnost křesťanskou či islámskou", jediným správným řešením je sekulární stát.

P. Čech 8.9.2014 11:54

Re: Občanská společnost je něco jiného.

Sekulární samozřejmě, ovšem v rámci něj stát občanský. Nikoliv národní či náboženský.

B. Rybák 8.9.2014 12:56

Re: Ani jedno, ani druhé.

Stát, v němž by víra občanů neměla vliv na politiku, by určitě nebyl demokratický!!!

S. Netzer 8.9.2014 13:05

Re: Ani jedno, ani druhé.

A proč ne? Co má náboženská víra společného s demokracií?

P. Čech 8.9.2014 18:16

Re: Ani jedno, ani druhé.

Mám za to, že vůbec nic. To pouze lidé, kteří jsou pod silným vlivem katolické církve si myslí, že bez této nic nejde. krutě se mýlí. Je známo, že naše společnost je ze cca70% nekatolická a lidé nevěřící v katolickou círke v tvoří naprostou většinu.

B. Rybák 8.9.2014 19:57

Re: Ani jedno, ani druhé.

Náboženská víra většiny občanů je rozhodující pro jejich postoje k morálním hodnotám, kulturním, uměleckým, sociálním a politickým institucím, tedy k fungování státu. Člověk nemůže souhlasit s tím, aby stát v němž žije pošlapával posvátné hodnoty jeho víry (a nutil k tomu i jeho)! Stát, který tyto postoje většiny svých občanů nerespektuje, proto nemůže být státem demokratickým!

L. David 8.9.2014 10:43

Společnost chceme islámskou !

Jednoznačně to vyplývá z dosavadních postojů i skutečných počinů našich i evropských politiků. Oni totiž nevědí, jak vypadá pravá tvář islámu: ZDE, http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan

A pokud oslovuji maily a osobními dopisy všechny poslance a další politiky ohledně nebezpečí pronikání islámu také do ČR, pokud jich 5% vůbec odpoví, pak hloupými frázemi o nutnosti zachovávání náboženské svobody. Oni totiž ani naši, ani evropští politici nevědí, že islám je kromě primitivního náboženství zároveň zločinným politickým programem pro genocidu nevěřících a veškerých dalších odpůrců ortodoxního pojetí Mohamedova učení.

A když potom přednášky o islámu na českých základních a středních školách zaštítí naše Ministerstvo školství na základě doporučujících posudků profesora Kropáčka z Husitské teologické fakulty, dále odborného asistenta Klapetka z Teologické fakulty Jihočeské university, máme se čemu divit, když tzv. "křesťané" dělají muslimům užitečné idioty? Rovněž děkan uvedené fakulty je pro a svého asistenta hájí slovy, že na islámu nejsou věci jen špatné, ale některé také dobré!!!

Všem těmto pomateným osobám by patřilo naordinovat roční pobyt v Iráku, Sýrii, Libyi, Gaze, aby se mohly na vlastní kůži seznámit s těmi výdobytky, kterými Alláh obšťastňuje své následovníky i sympatizanty.

Pokud se něco velmi rychle nezmění, máme se na co těšit!

M. Prokop 8.9.2014 10:46

Re: Společnost chceme islámskou !

Pokud ovšem všichni nemohou vyrazit na stáž do Iráku, Sýrie, Gazy etc., mohly by ty přednášky o islámu trochu pomoci ku vzdělání.

Poznat mentalitu nepřítele nikdy neškodí.

L. Křivan 8.9.2014 10:59

Re: dobré věci na islámu ? !

No, něco by se našlo ! Třeba to sekání pracek zlodějům. Vyřešilo by to cikánský problém. Nebo věšení buzen a kamenování lesbiček a feministek ! Kdyby se to přenášelo v televizi,... Nebo ty jednoduché rozvody !  Třikrát řeknete "nechci tě !" a jste rozvedený ! Ženská může být ráda, že jste ji nenařkl ze "zahnutí" a nenechal ukamenovat.  Není to lepší, než když vás dnes baba oškube a nechá vám jen trenýrky ?

P. Vaňura 8.9.2014 12:22

S tím rozvodem to platí jen pokud

se tam vdá nějaká naivní Evropanka, nebo u takového Talibanu.

V arabském světě je totiž naprosto normální, že se manželství uzavírá na základě smlouvy mezi rodinami, která zajišťuje co MUSÍ muž ženě dát a zajistit v případě rozvodu.

P. Vaňura 8.9.2014 10:40

Vyhnání muslimů samozřejmě k žádoucímu

výsledku POVEDE. Autor odmítá z ideologických důvodů tuto možnost akceptovat, ale to na výše řečeném nic nemění. Španělsko toto dokázalo už na konci 16 století!

Jinak, nět čelověka, nět problema (c) J. V. Stalin. Stalin uměle vytvořil deportací Krymských Tatarů a usazováním Rusů na Krym etnickou převahu Rusů na Krymu a nikdo dnes neumí toto zvrátit, to opravdu nejde, resp. JDE, pokud ti, co by to chtěli udělat vyhrají k tomu nezbytnou válku proti Rusku (není jisté, zda by tu válku vyhráli, ale pokud vyhrají, tak to udělt mohou).

Každý takový by měl říci, že tato možnost pro něj z ideologických důvodů není akceptovatelná a nenamlouvat čtenářům, že to "nejde." Ah, Ca Ira!

M. Prokop 8.9.2014 10:42

Re: Vyhnání muslimů samozřejmě k žádoucímu

Bez Stalina je to skutečně neproveditelné.

A nejsem si jist, zda by to za tu cenu vůbec stálo. Spíš ne.

L. Křivan 8.9.2014 10:30

Ke křesťanství mohu mít výhrady,

třeba to nabízení druhé tváře,... ale ve srovnání s marxleninismem je to nesrovnatelně lepší náboženství. Když si ho kapánek upravím, třeba "Kdo po mně kamenem, po tom já handgranátem",  nebo "Miluji bližního svého, ale kdo je můj bližní, to si pečlivě vyberu já sám". Takže po těchto úpravách je křesťanství docela fajn.

R. Gramblička 8.9.2014 10:37

Re: Ke křesťanství mohu mít výhrady,

:-)))  ten handgranat sedí, jsme předse vyspělejší! Kameny jsou pro divochy :-)))

L. Křivan 8.9.2014 10:46

Re: Ke křesťanství mohu mít výhrady,

Přesně tak ! Pokrok musí bejt, jinak by ste vy vopice lezli po stromech !  Navíc handgranát mi zaručí, že ten, kdo po mně kamenem, si hodil naposled a nikdy víc.

P. Vaňura 8.9.2014 10:48

Pojem "bližní" ve Staré zákoně

zahrnoval pouze příslušníky "12 kmenů Izraelských." A fakticky, není možné za "bližní" považovat celé lidstvo, resp. vy je za bližní považovat můžete ale oni V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nebudou za bližního považovat Vás.

Člověk se realizuje v rámci skupiny a pouze skupiny mu mohou zajistit určité záruky existence. Původně měl "stát" JEDINOU funkci, obranu nebo útok proti vnějšímu nepříteli! Pak přibyla vnitřní bezpečnost a zákony.

Nefunkční socialismus přibyl dočasně ve 20 století a 21 století patrně nepřežije.

J. Mannheim 8.9.2014 9:49

Všem soudruhům

co se tady tak vehementně dovolávají ateismu, bych rád sdělil, že vědecký ateismus jsme tady jako státní ideologii měli 42 let, a že to za moc nestálo