26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

EVROPA: Angloamerickou revoluci nelze izolovat

Na listopad nedávno započatého roku připadá dvacáté osmé výročí sametového revolučního svržení komunistické totalitní diktatury a začátek poklidné obnovy ústavně demokratické občanské a státní svobody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 14.2.2017 20:46

Re: Ten filosof

Třeba nedělá.

B. Hančl 14.2.2017 21:20

Re: Ten filosof

Pizda, jak se Vám líbí?

R. Gramblička 14.2.2017 12:41

Re: Ten filosof

u vás na západě se v těch příkazech a zákazech všeho možného, včetně názorů, doslova vyžíváte. Klidně v tom pokračujte, ale bez nás

K. Frauknecht 14.2.2017 8:26

Velmi dobře :-)

Dlouhý čtení (možná, že až zbytečně), ale pro mě naprosto bez chyby. Zajímavé (opět jen podle mého!), že pokud se autor zabývá problematikou Ruska, objektivita se vytrácí.

M. Šejna 14.2.2017 8:11

Poněkud nekorektní článek autora

Radost politiků USA nad odchodem Britů z EU je stejně trapná, jako by byla radost politiků EU z odchodu například Kalifornie z USA. Tohle ale autor jaksi nechápe.

Stejně tak mu nikdy nedojde, že Britové odmítají umožnit občanům EU u nich volně pracovat a k nim se volně stěhovat, ale požadují po EU, aby britští občané mohli v EU volně pracovat a do EU se volně stěhovat. Stejně tak chtějí mít Britové volný přístup na evropský trh, ale svůj trh si hodlají tvrdě chránit. Proto odcházejí. Já chápu britskou snahu o "samostatnost", ale nechápu, jak v tom může někdo vidět boj za svobodu a nezávislost, jako to vidí autor.

I. Břízová 14.2.2017 8:48

Re: Poněkud nekorektní článek autora

Kalifornie USA je to samé jako Británie v EU? To myslíte vážně?

M. Šejna 14.2.2017 9:00

Re: Poněkud nekorektní článek autora

Je Kalifornie součástí USA? Ano nebo ne?

Je Británie součástí EU? Ano nebo ne?

P. Götze 14.2.2017 9:38

Re: Poněkud nekorektní článek autora

Vy jste jaksi nepostrehl, ze dosahnout cile EU jako obdoby USA je vlhkym snem eurofanatiku. Jinak receno tak daleko EU opravdu neni. EU opravdu neni USA, tezko to vysvetlovat, jako tezko vysvetlovat, proc den neni noc.

R. Morava 14.2.2017 10:55

Re: Poněkud nekorektní článek autora

Přesto si to vystoupení Kalifornie dovedu představit. Na druhé straně právě na USA kde se mluví jedním jazykem, státy mají podobnou historii a přesto i po 200 letech určitým způsobem jde o federaci samostatných států je vidět kouzlo demokracie a plurality. Evropská Unie by měla šanci, kdyby se chovala jako společenství svobodných států. To znamená zrušení Lisabonské smlouvy a decentralizace. Určitá forma spolupráce je totiž pro nás výhodná. A samozřejmě kdyby si Západ Evropy konečně rozloučil s neomarxismem a multikulturalismem.

Jinými slovy, osobně jsem hlasoval pro vstup do EU jako společenství svobodných "kapitalistických" států Evropanů, ne Arabů ani Afričanů. A v tom nemám co měnit. Rušit EU je teď moderní a pokud nás bude stahovat do bahna multi-kulti bude nutné. Pokud by volby v Evropě vyhráli inteligentní demokratičtí politici (což je málo pravděpodobné) je určitá naděje dát EU smysl.

P. Lenc 14.2.2017 9:53

Re: Poněkud nekorektní článek autora

Ale pane Šejno, EU-Brexit a USA- Kalifornie, tak tomu říkám "argument".Vaše kombinace socíku a sci-fi je opravdu výživná.

V. Kotas 14.2.2017 7:36

A to je jenom dobře.

Vždyť je za pět minut dvanáct, před koncem civilizace euroatlantické. Což začalo sloučením Německa a nástupem novodobých svazáků, kteří nikdy doopravdy nepracovali. Jen žvaní, dirigují a to vše bez sebemenší odpovědnosti a postihů za své jednání.

D. Polanský 14.2.2017 7:23

V 19. letech jsem vypadl z domu, jelikož

se mi tam nelíbilo. Již jsem nevzal od rodičů nikdy ani korunu. Všechny ty kydy o EU jsou z mého pohledu o ničem. Jo, nebo Ne.

J. Fridrich 14.2.2017 7:21

"Nekorektnost" - tedy upřímnost je v naší době, a

"Nekorektnost" - tedy upřímnost je v naší době, a v zemích Západu velmi vzácná vlastnost - a Donald Trump ji má.. Bud'me rádi, že se takový politik rozumným, svobodným způsobem při volbách ( dokonce proti vůli "všemocných" médií ) dostal na vrchol moci - a to v nejmocnější zemi našeho světa.. Má také ráznost a kuráž - a to vše bude vbrzku velmi potřebovat..

V Evropě snad začíná také svítat, v Británi projevili lidé také rozum volbou nové "železné lady" Thatcherové - tedy Mayové a svým odchodem z jiné EU, než do jaké před léty vstupovali. V Rakousku k podobnému výsledku mnoho nechybělo a Francouzi se snad také "vzmuží" a zvolí po slabochovi Hollandovi PRESIDENTA..

J. Fridrich 14.2.2017 6:57

Ten krátce k nařčení uvedeném v článku - To, co Trump

Ten krátce k nařčení uvedeném v článku - To, co Trump dělá je neamerické " - je to přesně naopak, to co pan president Donald Trump dělá je AMERICKÉ - a je to velmi dobře...

A. Bocek 14.2.2017 6:25

Držet se zásady :

Keep Americans in , Russians out and Germans down, to by měla býti zásada Rakousko-Uherských států pro mírové soužití v Evropě !

P. Sulc 14.2.2017 1:35

Politicka kultura Britanie ci Svycarska

se samozrejme neda srovnat s politickou kulturou slovanskych statu, kde panuje hulvatstvi, hadavost a netolerance. Staci cist nejake anglicke diskuse a porovnat s ceskymi, tam nenajdete prispevky typu Lenc ci Lesniak ci podobne ukazky intelektu.

J. Lambert 14.2.2017 7:18

Re: Politicka kultura Britanie ci Svycarska

... ale na druhen strane mi tam ale take schazeji vecne-strizlive a uderne-pokrokove prispevky typu Fraunecr, Panrudla a Paniwenzelikova...

D. Polanský 14.2.2017 7:21

Re: Politicka kultura Britanie ci Svycarska

Tam už sáhla korektnost takové úrovně, že se v těch diskuzích jenom plká o ničem.

J. Fridrich 14.2.2017 7:53

Re: Politicka kultura Britanie ci Svycarska

Souhlas pane Sulc.. Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly menšiny utiskovány - a to ( pokud ovšem nebyly agresívní a nebezpečné pro tehdejší společnost ) nebylo jistě v pořádku. Nyní upadl západní svět ( pod taktovkou levičáckých-multi-kulti šílených experimentátorů ) do opačného extrému - menšiny jakéhokoliv typu jsou nekriticky UPŘEDNOSTŇOVÁNY.. To je patrné i v justici - zločinec je chráněn více než poškozený. Toto není v pořádku a musí se změnit k vyváženému stavu. Je zajímavé - a je to REÁLNÁ SKUTEČNOST, že s některými etniky přicházejícími na Západ ( myšlena Evropa, Amerika, Austrálie - tedy křest'anská, Euro-Atlantická část světa ) - nebyl, není a patrně ani nebude problém.. Víme, že sem patří Židé, Vietnamci, Číňané, Indové.. Víme také, že s některými etniky byly, jsou a jistě i budou problémy - a to velké - hlavně s arabskými a africkými islamisty různých národů, s Cigány-Romy a pod.. Západní svět si musí uvědomit, že tyto zcela jiné civilizační okruhy je třeba nechat ODDĚLENÉ, můžeme se respektovat, ale NEMÍSIT. A na tom přece není nic špatného.

P. Sulc 15.2.2017 1:39

Re: Politicka kultura Britanie ci Svycarska

Jisteze, chranit sebe, rodinu, rod, narod, to je v poradku, ostatne,mame to v genech, sebezachovani, zachovani vlastniho druhu, ze ano? Jenze politici se musi nejak zviditelnita pokud jim nikdo neklade prekazky, budou pokracivat. A problem je, ze jim nikdo ty prekazky neklade, nikdo se nebouri, nikdo neprotestuje, nikdo nehazi sutry politikum do okem ci na auta, vse je vklidu a vetsina lidi si mysli, ze se vse urovna samo. Ne, neurovna a bude hure, nakonec to povede ke skutecne revoluci, ale tu uz bude pozde.