20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

EVROPA: Absence mateřství

Protože evropští lídři nemají děti, zdá se, že nemají důvod si dělat starosti o budoucnost svého kontinentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 31.5.2017 21:50

No, jak to tak čtu

tak se nemohu ubránit dojmu, že Evropa pod vedením blbých, leč demokraticky zvolených lídrů spěje do perdele.

A Dennis Sewell nedávno v Catholic Herald napsavší "... Evropa se nemusí trápit hledáním mladých lidí, kteří by financovali důchody jejích seniorů na sklonku jejich života. Existuje spousta mladých migrantů bušících na vrata a snažících se přelézt žiletkový drát, nebo snažících se na chatrných člunech dosáhnout našich břehů. Vše, co musíme udělat, je, pustit je dovnitř." je prostě vůl teoretik. Už vidím, jak ti mladí migranti hákují od šesti do půl třetí ve fabrice za 14 000 netto, ve volném čase se na ubytovně učí česky a radostně se asimilují odvrhujíce islám.

M. Zikmund 31.5.2017 21:37

Ježiš, to je zase moudrost! XD

Kolik dětí má Theresa May, ke které konzervativní pravice zdaleka tak kritická není? Kolik jich má Rutteho vyzyvatel Geert Wilders, kterého nacionalisti přímo milují? A co Jarosław Kaczyński? A co taková konzervativní legenda Benjamin Disreaeli? Takhle bych mohl pokračovat. Ono není tak snadné vést léta Německo a ještě k tomu mít děti. To, že politik nemá děti, přeci neznamená, že by mu bylo jedno, jak ta země bude v budoucnu vypadat, třeba proto, že jeho jméno bude v učebnicích. Zkuste přemýšlet, než něco přeložíte. No, i když ona ta původní tvorba tady není o moc lepší. :D

L. Popovský 31.5.2017 22:01

Re: Ježiš, to je zase moudrost! XD

Jste velmi laskav. :-)))

J. Jurax 31.5.2017 22:04

Re: Ježiš, to je zase moudrost! XD

"To, že politik nemá děti, přeci neznamená, že by mu bylo jedno, jak ta země bude v budoucnu vypadat ... " ale v praxi to vypadá, že mu to jedno je. U šílené Anděly wir schäffen das je to jasně vidět. Myslíte, že by nechala tak zamuslimit Německo, kdyby v něm měli žít její milované děti a vnuci mezi urputnými moslemíny? To by musela být leda multikulti blbec ...

A Disraeliho sem nepleťte, ten žil v naprosto jiné době - tehdy vymírání bílé Evropy rozhodně nebylo na pořadu dne.

A ještě - "Ono není tak snadné vést léta Německo a ještě k tomu mít děti." No, jednak není snadné mít děti i pro kasírku v hypermarketu, jednak šílená Anděla vede Německo od roku 2005, od svých jedenapadesáti - a to už opravdu není snadné mít děti, tedy vlastní.

J. Kanioková 31.5.2017 22:29

:))))))))))))))))))

D. Polanský 31.5.2017 20:20

Zajímavé, ale planeta je přelidněna

Stalin v bývalem SSSR likvidoval lidi málem po milionech. Dnes již je demografická křivka i tam v pořádku. V Německu byl po válce deficit mužů, ale dnes je již vše v pořádku. Ještě před 30 lety nám tvrdili, že Afrika vymře na AIDS a podívejte se. My jsme prý na vymření a je nás více a více. Jistě činí se Romové a chudší vrstvy, ale i střední vrstva začíná mít více děti, kupříkladu moje starší dcera je lékařka a má 3 děti. Je ale pravda, že když s nimi jde po ulici, tak ti, co ji neznají, ji považuji za socku. To je dost veliký problém české pohodlné společnosti.

Pokud jde o bezdětné politiky, zvolili je hlavně ti, co mají děti.

J. Jurax 31.5.2017 22:06

Re: Zajímavé, ale planeta je přelidněna

No jo, a dodejte, že je stejně zvolili, ač věděli, co je to za pitrysy a pacholky ...

V. Student 31.5.2017 17:19

Ale Evropa se snaží!

Vždyť proti populačnímu poklesu bojujeme jak se dá;už se mluví o právu muže na transplantaci dělohy, aby mohl rodit děti, s tím souvisí požadavek tuším že britských lékařů nenazývat těhotné "ženami" ale "lidmi". Těhotný člověk. Vskutku převratný počin hodný vědců.

A co teprve právo žen uměle otěhotnět? Jak průlomové pro takové lesbičky! Žádné nechutné miliskování se s muži, ale pěkně injekcí a bude dítě! Když to bude kluk, tedy budoucí chlap...no co, jsou horší neštěstí, to už se dnes dá operovat.

To je vůbec úžasné právo, nechat si přeoperovat penis na pochvu nebo naopak penis přišít na místo pochvy, prsa zvětšit či zmenšit, chlupy nechat narůst či naopak zmizet... ta chirurgie a ty hormonální přípravky dneska, to je něco! Chápete, jaký se v tom skrývá potenciál? Vždyť za chvíli se už nebudeme navzájem vůbec potřebovat, no není to úžasné? A že děti nebudou znát své pokrevní příbuzné, k čemu to? Vždyť zvířata také neznají své strýčky a tetičky. Už se těším, jak to tady bude vypadat za takových dvacet, třicet let...! A kdyby něco, svedeme to na křesťany, jak jsem koukal na jeden z příspěvků. Na ně totiž můžeme svést kde co. Jen mě napadá - komu vlastně pak na ně budeme žalovat?

J. Jurax 31.5.2017 22:07

Re: Ale Evropa se snaží!

Komu - imámům v mešitách - ti tu povládnou ... :-(

P. Aron 31.5.2017 15:41

dobré leč smutné

Článek je dobrý a výstižný. Ale je to smutné. Přitom jsou lidi, kteří běžně i při poměrné vytíženosti a vysokém vzdělání zvládnou klidně pět dětí. Takovým příkladem je třeba Markéta Šichtařová s Vladimírem Pikorou.

J. Mrázek 31.5.2017 15:45

Re: dobré leč smutné

Dvakrát finančně pohodlnější a luxusní život 4% osob ve svazcích se stal pomalu vzorem a tak se nedivmě, že když hloupost (v podobě tohle preferujících zákonů) kvete, tak také přináší plody ...

P. Aron 31.5.2017 16:54

Re: dobré leč smutné

Znáte tenhle film ? https://www.youtube.com/watch?v=F96yCqNTEeo&t=29s

Je to o Americe za 500 let. Autor filmu ovšem netušil, že to nastane dříve. Je to komedie, výborná i když ten smích člověku tuhne na rtech. Anglický název je mimochodem výstižnější : "Idiocracy"

M. Zikmund 31.5.2017 21:38

Re: dobré leč smutné

Markéta Šichtařová, vzor vzdělanosti. :D :D :D

J. Jurax 31.5.2017 22:11

Re: dobré leč smutné

No, když tak čtu Vaše příspěvky tady, tak ač neznám Vaše vzdělání musím konstatovat, že dotyčná aspoň zábavně píše - mnohem zábavněji než Vy. A co vím, i formální vzdělání má.

P. Han 31.5.2017 22:13

Re: dobré leč smutné

Vzdělaná je, ale za vzor ji nikdo nevydával. Každý si přece může vybrat takový vzor, jaký mu vyhovuje. Pro vás je to spíš Pepek Vyskoč, než Markéta Šichtařová.

J. Kanioková 31.5.2017 22:31

A to máte pravdu,

oba jsou velmi vzdělaní a výborní..

J. Mrázek 31.5.2017 15:16

Lidstvo skončí jinak....

Jednou nějaký programátor vyšle otráveně všem robotům a automatům vzkaz "vlezte nám na záda" a oni to udělají .... na toto téma byla kdysi krátká povídka, leč autora opravdu nedokáži identifikovat.....

No a co s dnešní dobou? Je to neodvratné, tak si každý den užívejme, jako by byl ten poslední, klidně poslední být může !

P. Aron 31.5.2017 16:56

Re: Lidstvo skončí jinak....

Jo, jo snažím se to tak brát a zároveň to kombinovat s přístupem bez boje se nevzdáme. Před chvílí jsem byl na krásné procházce, teď půjdu s pejskem a večer dobré víno :-)

J. Mrázek 31.5.2017 20:40

Zalil jsem papriky a rajčata ...

..nandal do misky kolem jdoucím kočkám, nasypal piškoty s ovesnými vločkami už trochu odrostlým kosíkům, brabcům a zvonkům, klávesy za chvilku tak na půl hodinky, kniha na hodinku cca do těch sto stránek a ráno Mash 4077 ke kafi... pejska jsem měl, a znovu možná, jestli zůstanu sám, aby mne udržel v kondici i teď v důchodu. Hezké dny bez pitomců přeji ! :-)

V. Vaclavik 31.5.2017 11:40

Kdyz cokoli nefunguje

kdyz cokoli je v nerovnovaze, jako treba ze je mene deti, nebo neni kde bydlet, vseobecne kdyz jsou lide neschopni se o sebe nejak postarat, hledejme za tim socialismus. Je to jako kdyz Francouzi rikaji, za vsim hledej zenu kdyz jde o kriminalni pripady.

R. Langer 31.5.2017 13:10

Re: Kdyz cokoli nefunguje

To platí, i když je těch dětí moc. Pořád za to můžou levičáci. Ono to totiž s počtem dětí moc nesouvisí. Objem celkového majetku ovšem ano.

P. Vaňura 31.5.2017 11:15

Vždycky myslím na ženy (a někdy i na muže), které

podstupují bolestivé operace, aby mohly otěhotnět. A ty operace nejsou vždycky úspěšné. Pokud někdo nechce mít děti pro své pohodlí, je mi z něj na blití!

J. Anděl 31.5.2017 12:57

Re: Vždycky myslím na ženy (a někdy i na muže), které

Je vám na blití z toho, že se někdo nějak svobodně rozhodl? Podporujete islám, pak vám z nich bude moci být i na bití.

R. Langer 31.5.2017 13:11

Re: Vždycky myslím na ženy (a někdy i na muže), které

Hm, tak myslete také na ty, co se množí jako králíci. :-P

J. Mrázek 31.5.2017 14:39

Ti budou živit migranty...

Muhááááááhiiii- to bude podívaná !

M. Valenta 31.5.2017 10:58

Na nezodpovědnosti bezdětných politiků

může něco být. Ovšem hlavní problém lidstva, stále obcházený či zlehčovaný, je naopak přelidnění planety ( nárůst o více jak 500% za posledních ca 100 let!!!!), jehož jedním z následků je migrace z přelidněných a zničených oblastí, a bezskrupulózně zneužívaná náboženskými, převážně islámskými fanatiky.

Co s tím? Osvěta, vzdělání, propagace malých rodin v třetím světě.... Běh na dlouhou trať s nejistým koncem.

J. Tachovský 31.5.2017 11:24

Re: Na nezodpovědnosti bezdětných politiků

Prelidneni se tradicnich evropskych narodu opravdu netyka.

M. Valenta 31.5.2017 13:25

Re: Na nezodpovědnosti bezdětných politiků

Je to tak, jak to kdo cítí. Jestliže jste spokojen s prostředím zcela člověkem pozměněným a ovládaným, tak přelidnění necítíte. Spokojený budete tedy spíše v Nizozemí (ca 800 ob. na km2) než v Estosku (ca 20 ob NA km2).

R. Brzák 31.5.2017 11:39

Re: Na nezodpovědnosti bezdětných politiků

Evropa, ač hustě obydlená, problém s přelidněním nemá. Protože díky křesťanské kultuře umožňující zpochybňovat cokoliv včetně Boha má vědeckotechnický rozvoj a evropané tak zažívají naopak nejlepší období v historii. Řešením krizí jinde není nastěhovat lidi v krizi z krizové oblasti do Evropy, ale "nastěhovat Evropu s její kulturou do těch krizových oblastí - a to naprosto do důsledků.

Jen abychom si rozuměly - kultura, která sebezničí, si nezaslouží ochraňovat. Takže kdo si jako kulturní projev představuje současné qazihumanistické šílenství, které nám zde bují jako plíseň prorůstající naše kořeny, žádnou kulturu ani humanismus nevyznává.

R. Brzák 31.5.2017 11:40

Re: Na nezodpovědnosti bezdětných politiků

chjo - rozuměli...