23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

EUROGLOSA: Zákaz “silných” fénů a jiných spotrebičů?

Európska únia v rámci boja za životné prostredie a v snahe “pomôcť” spotrebiteľom zakázala štandardné žiarovky a od 1. septembra zakázala aj štandardne výkonné vysávače.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 3.9.2014 18:00

Re: Nemůžeme se přece divit.

Viz Parkinsonovy zákony, které přesně popisují chování EU a jejích orgánů. :-D

L. Novák 3.9.2014 17:59

Re: ELEKTROLUX - EU VZOREM :-))

No a co? To přece ještě neznamená, že novější konstrukce vysavačů s mnohem větším sacím výkonem a průtokem vzduchu nepotřebují x-násobek těch 250W vysavače z počátku 20. století... :-P

L. Novák 3.9.2014 17:56

Re: Opět další poradce

Jaroslave Kočí, jste opravdu takový idiot, jak to vypadá podle vámi psaného textu? 8-O

P. Hudec 3.9.2014 17:46

Svobodné informace na rádiu které straní Vám lidem

Vážení přátele,  

zúčastněte  se našeho diskuzního pořadu "Interakce v akci" a vyjádřete se svobodně bez cenzury na jakékoliv téma, které Vás zajímá, na rádiu Svobodný vysílač CS. http://www.svobodny-vysilac.cz zavoláním na telefon do studia: 608 121 419 a budete přepojeni do vysílání. Pořad je vysílán dnes 17 - 18:30 hod...

Adresy pro přímý poslech rádia:

http://infowars.listen2myradio.com/

Alternativní server: http://svobodnyvysilac.caster.fm/

L. Severa 3.9.2014 14:38

Nemůžeme se přece divit.

Ty mraky úředníků  musí nějak veřejnosti předvést svoji činnost a dokázat jak jsou užiteční.

Š. Hašek 3.9.2014 14:24

Až se příště narodím,

chtěl bych být nejvyšším úředníkem sekce "grémů na boty" a běda, jak nějaký výrobce překročí obsah komisí stanoveného objemu tuby/piksly/rozměrů kartáčku - neb je třeba ekogendermultirovno zacházet s přírodní mastnotou na konservaci bot!

J. Plzák 3.9.2014 13:54

Re: Je dojemné, že v Bruselu

Dálnice osvětlovali ještě dřív než měli JE.

J. Plzák 3.9.2014 13:51

Chybí Rada.

Snad se nám neuspořil v boji proti klimatické zmněně?

J. Kanioková 3.9.2014 13:20

"Európska únia NEchce zlepšiť životy ľudí,"

je to jen hra na Pachatele Dobra. Pokrytecká. Falešná. Drahá. Nesmyslná...

Je to rakovina byrokratů, která neustále metastázuje !

J. Kavalír 3.9.2014 12:21

Re: Je dojemné, že v Bruselu

Čemu se divíte, zjistěte si, jaké % energie vyrábí Belgie z atomu a bude vám to jasné.

A obyčejvými žárovkami také ty dálnice neosvětlují.

V. Kolman 3.9.2014 12:05

ELEKTROLUX - EU VZOREM :-))

Už jsem to tu psal. Vyssavač Elektrolux, nabízený zákazníkům hercem Heřmánkem ve filmu "Smrt krásných srnců" měl příkon pouhých 250W (slovy dvěstěpadesát wattů). O účinnosti filtrace se nezmiňuji - ta bude "o něco" horší nežli u současných "sosáků".

S. Donát 3.9.2014 11:49

Re: Asi jediná možnost záchrany

Souhlas. Důležitá je přítomnost sudlic, kopí a halaparten pod okny.

M. Starý 3.9.2014 11:41

Re: Nemáte pravdu, výkonnější varná

Úmyslně jsem nechtěl do toho ještě zatahovat teplené ztráty konvice, zvážíme-li však, že k ohřání vody v konvici stačí čas řádu minut, kdežto samovolně ochlazovat se bude (v té konvici) ta voda v čase řádu hodin, jsou tyto ztráty po dobu ohřevu minimální. Ale máte pravdu že rychlejší ohřev je teoreticky účinnější. Takže spíš než na příkon konvice by se zákazník měl zaměřit na materiál, ze kterého je plášť konvice vyroben, resp. na jeho tepelně izolační vlastnosti. Ale to ještě bruselského úředníka nenapadlo a energetické štítky bude dávat podle výkonu spirály.

M. Hoblík 3.9.2014 11:05

Je dojemné, že v Bruselu

mají obavy o mů vysavač. Přitom v Belgii jsou dálnice osvětleny souvisle, lépe než naše města. Pravděpodobně je potřeba spotřebovat na žárovkách ušetřenou elektrickou energii.

P. Vaňura 3.9.2014 11:03

Abych to upřesnil, pro "humanoidy"

je nepochopitelná i Vaše zjednodušená kalkulace, neberoucí v úvahu tepelné ztráty.

P. Vaňura 3.9.2014 10:57

Vy evidentně se svou alternativní

inteligencí nedohlédnete vůbec nikam. Kolik % vyrobené elektřiny kupříkladu spotřebují vysavače, umíte to odhadnout alespoň řádově když tady blekotáte o zbytečnosti Temelínu????? Mě to vychází méně než 5% výkonu Temelínu, pokud budou všichni vzsávat každý den, což ale většina lidí nedělá...

O kvalitě vysávání nemluvě...

Pokud jde o přímotopy, potom jestliže by u nás nepřetržitě a neomezeně vládnul Klaus tak, aby nepřipustil ani tunel, zvaný "podpora OZE" ani otevření našeho trhu s elektřinou a dobudoval by naopak Temelín na původně plánované 4 bloky, byla by ekonomika přímotopů úplně jinde.

Jsou to "problémy, které by tady nebyly, kdyby zelení tady nebyli"

P. Vaňura 3.9.2014 10:42

Nemáte pravdu, výkonnější varná

konvice spotřebuje na ohřátí stejného množství vody do bodu varu MÉNĚ elektřiny, než konvice o malém výkonu, protože čím déle vodu ohříváte, tím větší jsou ztráty tepla do okolí. Toto je ovšem pro antropology komixu a odbornice na gender studies tak složité, že je to zcela mimo oblast jejich chápání!

L. David 3.9.2014 10:30

Kéž by už jednou přišel přírodní fén nějakého tornáda,

které by sfouklo všechny ty pomatené bruselské mozky do moře zapomnění.

L. David 3.9.2014 10:28

Re: Opět další poradce

Pokud jste pane Kočí nic z toho Sulíkova článku nepochopil, proč vstupujete do diskuse?

M. Starý 3.9.2014 10:04

Únie Nesvéprávných občanů

1) každý vysavač má regulátor výkonu (a tedy i příkonu), takže mám možnost vysávat jak úsporně tak i "intenzivněji" pokud potřebuji. Navíc Bruselský úředník za vás ani za mě platit eletriku nebude a oba jsme snad svéprávní.

2) pokud v sobotu 4 miliony českých domácností zapnou 2 kW vysavač, tak se to stejně v rozvodné síti neprojeví (protože je sobota a fabriky stojí) - pokud máte důkaz, že je tomu jinak, tak sem s ním.

3) varná konvice spotřebuje stejný počet kWh na ohřátí stejného množství vody a je jedno, zda má příkon 500W nebo 2 kW. A to, že si do konvice naliji jen tolik vody, kolik budu potřebovat snad dá rozum.

Takže prosím, ať z nás eurobyrokraté nedělají nesvéprávné občany, za které musí rozhodovat a chránit je před vším zlým (pochopitelně za naše peníze)

Možná, že jsem omezenec, co nevidí celoevropské souvislosti, já spíš vidím, touhu některých zájmových skupin "velet" celé Evropě.

V. Sýkora 3.9.2014 9:50

Re: Opět další poradce

Nevim, kam až dohlídnete, ale hledám někoho, kdo by mě ochránil před lidma jako jste vy. Co kdyby se každej mohl rozhodnout sám, jaký spotřebič si pořídí? Nebo si myslíte, že člověk nebere v úvahu i provozní náklady (spotřebu energie), když si něco kupuje?

M. Starý 3.9.2014 9:43

Dozvuky "oteplování" bruselských mozků

Začarovaný kruh - všichni si osaďte úsporné sprchy (a splachovače WC) -> spotřebujete méně vody -> "my" zdražíme vodné, protože je menší spotřeba, ale náklady na údržbu vodovodní sítě jsou stejné. Takže to zaplatíte 2x. Jednou za předražené "ekologické" baterie a wc a podruhé v dražším vodném.

Podobně to dopadne za pár let s elektřinou, i když tam nám už úspěšně pouštějí žilou (a peněženkou) obnovitelní fotovoltaicníci...

Pořád si říkám, že toto vše jsou dozvuky toho, kdy v Evropě byl klid a Únie "neměla" co na práci a bruselští museli vykázat nějakou činnost.

Teď, už mají co na práci, bohužel setrvačnost byrokrata je dlouhá, a tak pokud se něco vážného nestane, budou nás opruzovat podobnými nápady ještě dlouho. Prvním dobrým signálem je to, že se přestalo s "oteplováním", což byla hlavní mantra toho všeho následného šílení.

Nakonec, vzpomeňte na socialismus, tam se také pořád šetřilo, a furt nic nebylo. Jenže jen šetřením se k prosperitě nikdo nedostane. A socialisté rádi šetří ať to stojí co to stojí. Hlavně když to bude platit někdo jiný...

J. Kočí 3.9.2014 9:29

Opět další poradce

Autor zcela evidentně nedohlédne dále než k Šumavě. Celoevropské souvislosti mu tak nějak unikají jako spoustě jiných "euroskeptiků" v čele s Václavem Klausem. Co si takhle spočíst, kolik tyto nenasytné vysavače spotřebují elektrické energie za den, měsíc, rok. Třeba by se ukázalo, že dostavba Temelína je blbost, protože jenom úspora z vysavačů by učinila nepotřebné i stávající bloky.

A dále, kdo má zájem na produkci neúsporných spotřebičů? Co takový ČEZ, ten je přece živ z odběru elektřiny. Čím více spotřebujeme, tím bude mít větší zisky. A jak to tam funguje nám už přece předvedli začátkem 90. let, kdy nás podvodně lákali na nasazení přímotopů.

Jestliže je autor tak naivní, jak to předvádí v článku, pak nás před ním bůh ochraňuj. Jestliže není (což si myslím), pak nás bůh ochraňuj před ním a jeho sponzory.

V. Kolman 3.9.2014 9:28

DOPORUČENÍ ANO - BEFEL NE!!!

Ona ta doporučení ohledně příkonu el. spotřebičů nejsou nesmyslná. Nesmyslné ovšem je, pokud jsou občanům AUTORITATIVNĚ PŘIKAZOVÁNA! Pro běžné svícení v domácnosti je LEDka pro většinu lidí přínosem. Na druhou stranu - LEDka, (třeba) ve spektrometru je naprosto nepoužitelná.

        Čím méně se bude EU či stát "montovat" do života svých občanů - tím lépe.

P.S. - Nedávno jsem měřil spotřebu sekačky na trávu s deklarovaným příkonem 1400W. Naměřil jsem ani ne poloviční příkon - i při sekání vysoké trávy. Že by se výrobci předem "připravovali" na snižování příkonu svých některých výrobků?

P. Zeman 3.9.2014 9:28

Ještě, že zatím nekecají do výzbroje armád

Armády zemí by jezdily na kolech a střílely vzduchovkami

P. Zeman 3.9.2014 9:25

Evropský socialista ví,...

...co je pro lidi nejlepší. Výrobky se vyvíjí celá desetiletí a pak příjde moudrý soudruh z Brusele a celý tento vývoj pošle idiotským rozhodnutím do kytek. Čas se předzásobit svíčkama, nebudou... :-/

J. Hejna 3.9.2014 8:55

Asi jediná možnost záchrany

je masová defenestrace v bruseli.

M. Hanko 3.9.2014 6:29

škoda

Škoda že nemáme politika jako pan Sulík v Česku :( Volil bych ho!

M. Prokop 3.9.2014 0:59

Palec nahoru!

Je to zlodějská zelená verbež.