27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

EUROGLOSA: Přijdou europoslanci o pravomoci?

Predseda Európskeho parlamentu, ktorým je aktuálne Martin Schulz, môže mať už v dohľadnej dobe podstatne väčšie právomoci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 20.7.2015 20:11

No jo, holenkové

ale demokracie vocancáď až posem. EU si rozvracet nedáme!

A ještě " Podľa neho (predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza) europoslanci priveľmi hľadia na národné záujmy a len málo na záujmy politických strán v europarlamente." No to se mi snad jenom zdá - tak na co tam ty pitrýsky máme, když ne na to, aby hleděli především na naše národní zájmy a bránili je seč můžou?

Je pravda, že těch sedm a něco procent hlasů, co v tom putovním cirkusu máme, toho moc nezmůže, ale přesto by měli bránit naše zájmy i proti těm rudozeleným komisařům a EU vůbec - nikdo jiný to za nás neudělá.

F. Lesniak 20.7.2015 16:07

Kdyby jenom o pravomoci,

ale doufám, že brzy přijdou i o koryta. Už aby se ten evropský zmetek rozpadl.

K. Janyška 20.7.2015 9:32

Ten zmetek potřebuje, aby hleděli podstatně více na německé

zájmy. EU patří Německu a Adolf Merkel si v tomto smyslu počíná skvěle... Dzp.

S. Ševeček 20.7.2015 8:42

Přijdou europoslanci o pravomoci?

Vždyť je na nic nepotřebují.

Z. Švrček 20.7.2015 8:28

No tohle?

Jak přijít o pravomoci, které v podstatě vůbec nemám? Lze to ještě vůbec? Nicméně v případě tohoto bezpohlavního a kývalského sboru to snad je dobře, horší je, kdyby ty "pravomoci" dostali lidé jako Schulz.

J. Kanioková 20.7.2015 1:12

Ano, to je typická demokracie po Bruselsku..

A už ta "strašící kampaň" začíná - Romano Prodi: Evropa potřebuje nový základ, především proto by měly být posíleny evropské instituce. "Komise měla publikum nejen v řecké otázce, ale i v mezinárodní politice posledních let" Přestože evropský parlament teoreticky získal více moci, a to mě velmi zaujalo, jak hlavní evropské strany - Evropská lidová strana a Evropští socialisti - neměly vlastní evropskou linii, ale sledovaly zcela vnitrostátní politiku. A tak se posílily národní zájmy. Politici s nezbytnou vizí pro reset Evropy nejsou v dohledu..  

Prodi také řekl, že se jedná o historickou skutečnost: "Jsme stále v rukou Američanů. A budeme stále víc v rukou Číňanů. "Evropa bude kolonií". Buď učiníme v Evropě "dohromady skok vpřed - nebo padneme zpátky"

Evropa čelí rozkolu - http://jdem.cz/bsqzz8

Z. Švrček 20.7.2015 8:32

Re: Ano, to je typická demokracie po Bruselsku..

Přesně tak. Klopýtakící poloslepá ale nafoukaná evropská věrchuška chce uchopit moc silněji a svrchovaněji. No nazdar! Vlastního totálního nezdaru a neschopnosti chce využít k vlastnímu posílení! Pokud tohle projde, je s námi už úplně ámen.