5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

EUROGLOSA: 30 možností jak omezit regulace EU

Regulácie EÚ predstavujú pre firmy v Európe obrovskú záťaž. Táto záťaž sa stáva vzhľadom na pretrvávajúcu krízu stále neúnosnejšou. Žiaľ, bruselskí byrokrati si žijú vo vlastnom svete a o potrebách podnikateľov ani netušia.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jílek 8.11.2013 23:39

Sulíku, vy jste velký lhář, takto vypadá ten váš "zákaz"

http://www.bureauveritas.com/wps/wcm/connect/bv_com/group/home/about-us/our-business/our-business-consumer-products/news+and+events/regulatory+bulletins/eu_energy_label_vacuum_cleaners

V. Novák 8.11.2013 16:47

V malých firmách nehrozí nebezpečí?

Zajímavé...

R. Langer 8.11.2013 20:39

Re: V malých firmách nehrozí nebezpečí?

To se v článku někde píše? Zajímavé, asi jsem to přehlédl.

Z. Švrček 8.11.2013 11:37

Něco chybí

... a sice odkaz na těch 30 opatření, jak zamezit regulacím.

Nicméně myslím, že zamezit regulacím nestačí, či spíš to jen tak nepůjde. Je třeba odstranit demokratický deficit celého systému a decentralizovat jej. Tedy odejmout Komisi zákonodárný monopol a kompetence Komise posunout směrem k Radě, posílit naopak v tomto směru i EP, ale zbavit jej pravomoci zablokovat decentralizační legislativu. Dále oslabit i Evropský soudní dvůr, kteý kope za Komisi , protože má stejný zájem na centralizaci. Tudíž = vrátit pravomoci na úroveň členských států. EP reformovat tak, aby lépe vnímal zájmy svých států a neupřednostňoval centralizované řešení.

Bude to těžký boj a v té spojitosti bych pro lepší uvědomění si, s čím se na úrovni Evropských institucí bude muset bojovat, doporučil útlou knížku znalce poměrů ve vedení EU pana Rolanda Vaubela "Evropské instituce jako zájmová skupina", která popisuje v čem je to pravé jádro pudla.

Z. Švrček 8.11.2013 11:42

Re: Něco chybí

Omlouvám se, je ještě jedna zásadní myšlenka, kterou je třeba si zodpovědět : "zda na reformu není již pozdě a zda systém je reformovatelný". Víme, že socialismus nebyl reformovatelný a mám neblahý pocit, že EU se podobně onomu stavu nereformovatelnosti již limitně blíží. Nevidím zatím totiž v EU sílu, která by byla schopna potřebu reformy popsat, zargumentovat, vyvodit kroky k řešení a tyto pak prosadit. Jistě všek je nadějné, že si mnozí uvnitř členských států tristní stav EU začínají uvědomovat.

M. Šejna 8.11.2013 13:24

pane Svrčku

a to je pravě ten zásadní rozdíl v chápaní EUm jaký tu předvádí pan Sulík. Já rozumím tomu, že EU občas vymýšlí totální blbosti. Například boj EU s klimatem je opravdu postavený na hlavu. Ale my všichni bychom si měli říci, zda má cenu měnit EU, nebo zda se na to vykašlat a z EU vystoupit. Já jsem pro setrvání v EU a pro postupné rušení zbytečných blbostí a nesmyslných regulací. Sulík (nebo u nás Fajmon) jsou ale politikové, kteří svou karieru spojili s neustálou kritikou EU. Já už jsem na tyhle kverulanty z povolání alergickej. Kverulant se pozná podle toho, že umí jen prudit a kritizovat. Návrh na zlepšení z nich nikdy nevypadne. Já si cením pouze těch lídí, kteří sdělí, že něco je blbě, ale zároveň okamžitě navrhnou, jak by se to mělo dělat správně. Tohle Sulík ani Fajmon nikdy nedokáží. Oni se živí jen kritikou za každou cenu.

P. Vaňura 8.11.2013 15:31

Zrušit VŠECHNY nadnárodní regulace a to a okamžitou

platností. Z EU ponechat jen společný ekonomický prostor. Každý stát ať si doma reguluje co chce a jak chce, pokud celní unii nenaruší.

Mimochodem, EK nedokázala dokonce ani prosadit jednotné konektory pro nabíječky mobilních telefonů, ač si to též dala za cíl.

A okamžitě a kde to jde dokonce i se zpětnou pklatností bych zrušil celý "boj proti globálnímu oteplování."

M. Prokop 8.11.2013 16:09

"Já jsem pro setrvání v EU a pro postupné rušení zbytečných

Technický dotaz: Ruiší je někdo, nebo přibývají stále nové a ještě blbější?

Z odpovědi si můžete odvodit, kam vaše cesta vede ...

Správná cesta je neexistence chybného. Což Sulík, Fajmon i Farage říkají často.

Š. Hašek 8.11.2013 20:58

Re:

Dle mého názoru EU je již za bodem zvratu.

Bez kolosálního průšvihu, který se regulovčíkům v bruseli (a Berlíně) nepodaří již uřídit, se již nedá nic dělat.

Pouze drobně sabotovat, všechna nařízená procenta blbostí až tak nedodržovat, či nepřijmout euro jako měnu za žádnou cenu. A nebrat a neplatit dotace.

Pochopitelně mít hospodářství bez dluhů a v cajku (poněkud již zastaralé).

M. Prokop 8.11.2013 21:26

Re:

Souhlas.

J. Hejna 8.11.2013 16:22

Re: pane Svrčku

Pane Šejno,

buď neumíte číst nebo nemáte rád Sulíka, ale vaše návrhy jsou úplně prázdné. Rušením které blbosti byste chtěl začít, když zrušení skoro všech blbostí je totéž, co zrušení lisabonské EU?

R. Langer 8.11.2013 20:49

Re: pane Svrčku

Jo, vy byste setrval v EU a sestavil nadnárodní kontrolní orgán pro prošetřování zbytečných opatření v rámci EU. Vy byste prostě tak nějak vstoupil, a ty "hlouposti" byste systémově řešil zevnitř, co? Protože ty orgány EU to přece nakonec s námi myslí dobře, že? :-o

L. Novák 8.11.2013 11:36

Rozklad státu může skončit zákonem o slunečním svitu

Rozklad státu může skončit zákonem o slunečním svitu, řekl šéf Nejvyššího správního soudu Baxa .... Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa na konferenci o přiměřenosti právní regulace, konané tento týden v rámci listopadového fóra Pražský právnický podzim, poukázal na reálné riziko rozkladu státu v důsledku nefunkční, nesmyslné legislativy, kterou nelze reálně vymáhat. ...

http://www.novinky.cz/domaci/318616-rozklad-statu-muze-skoncit-zakonem-o-slunecnim-svitu-rekl-sef-nejvyssiho-spravniho-soudu-baxa.html

Bohužel, je to přesně tak, jak Baxa říká: „Budeme-li přijímat zákony, které nejsme schopni vynutit, nastupuje cesta svévole a jakýchsi kampaní, koho potrestáme a koho ne. Hrozí, že vzniknou paralelní pravidla, zákonná a pak ta nemorální, jako korupce a násilí. Základní principy právního státu jsou ohroženy. Hrozí, že mohou vzniknout společenské konflikty, které se vymknou běžným způsobům řešení,“ prohlásil Baxa přede dvěma stovkami soudců a právníků.

...Proti loňsku je na tomto setkání letos patrná i u dalších soudců ještě větší otevřenost v jejich zděšení z toho, že se ze zákonů vytrácí zdravý rozum. Ve svých vystoupeních, ať už za řečnickým pultem, nebo v zákulisí, mluví už o „maglajsu či o tom, že v regulacích, daných zákony, jdeme od pangejtu k pangejtu“.

A je to pořád stejné od poloviny 90. let, kdy Dr. Rychetský prohlásil, že 30% legislativy ČR by mělo být zrušeno bez náhrady. ... Pak přišla "legislativní smršť ČSSD, a ODS s koalicí na tom nebyla o mnoho lépe ani v poslední Nečasově vládě.

Š. Hašek 8.11.2013 20:51

Re: Rozklad státu může skončit zákonem o slunečním svitu

Asi tak.

Viním obecně levici a její voliče (legislativní smršť), lidičky s pravidly i na mražené těsto a ječící televizi, referující o stálém chaosu ve státě.

To vytváří primárně společenskou náladu po nových pravidlech/zákonech. Při chabém dodržování/vymáhání několika základních.

B. Rybák 11.11.2013 13:43

Re: Rozklad státu může skončit zákonem o slunečním svitu

Souhlasím s Vámi. Zákony nemohou úspěšně nahradit morálku, jsou přinejmenším neúspěšné, pokud se s nimi většina společnosti a jejich vykonavatelé neztotožní. Jsou hrobem právního státu, pokud představují pro občana nezvládnutelnou džungli, protože ta usnadňuje výběrové zneužití "spravedlnosti" (nikdo nemůže dodržet zákony, o jejichž existenci ani neví, nebo jim vzhledem k jejich komplikovanosti nerozumí a tak když se chce, tak se na každého něco najde).

M. Šejna 8.11.2013 8:15

jsem poněkud zmatený

odkdy je bezpečnostní norma považována za regulaci? A jak je možné, že euro-kritici považují za normální, aby zaměstnanci malých firem pracovali v rizikovějším prostředí, než zaměstnanci velkých firem?

Já bych pochopil kritiku nadměrných požadavků na bezpečnost práce. Nechápu ale požadavek, aby malé firmy nemusely mít tak tvrdé normy, jako firmy velké.

R. Langer 8.11.2013 8:49

Re: jsem poněkud zmatený

Odkdy je bezpečnostní norma považována za regulaci? No přece od té doby, co je povinné ji zavádět tam, kde nemá žádný smysl... :-P

M. Šejna 8.11.2013 10:17

aha, pane Langere

a kdo rozhoduje o tom, kde to má smysl?

Například na stavbě musí dělnící nosit přilby. Mnohdy to ale nemá smysl, protože jim na stavbě nemůže na hlavu nic spadnout. Teď pan Sulík obhajuje požadavek, aby například dělník ze stavbeního gigantu SKANSKA musel nosit přilbu, ale dělník u firmy Franty Vopršálka z Horní Dolní nikoli.

R. Langer 8.11.2013 10:40

Re: aha, pane Langere

Normálně o tom většinou rozhoduje zdravý rozum, ale levicoví pomatenci jako vy zřejmě potřebují z Brusele i předpis na to, jak si správně vytřít zadek! :-P

L. Novák 8.11.2013 11:33

Re: aha, pane Langere

A Šejna navíc potřebuje návod, kam ten papír odložit... :-D

M. Martin 8.11.2013 11:14

Re: jsem poněkud zmatený

Šejna vy nejste poněkud zmatený vy jste úplně blbý.

M. Prokop 8.11.2013 11:43

Re: jsem poněkud zmatený

Mohl jste klidně zůstat jen u titulku, ale to je známá skutečnost.

J. Kanioková 8.11.2013 15:58

Pytynky..... co to je - TJMPČÚ ?

:)))

M. Prokop 8.11.2013 16:12

Re: Pytynky..... co to je - TJMPČÚ ?

Ten, Jehož Mozek Poškodily Četné Údery

:-P

J. Kanioková 8.11.2013 3:44

Omyl nebo vědomá lež ?

Autorem první citace je profesor  Joachim Starbatty - z 29. dubna 2010 - http://goo.gl/r0gKRm

Druhá - jediný, kdo tuto citaci uvádí, jste vy, p. Jílku. Nikde jinde ji nelze dopátrat.. a jako vytržená věta z kontextu má vypovídací hodnotu...0

J. Kanioková 8.11.2013 3:54

Ještě -

S třetí citací lze souhlasit, domácí koupěschopnost stoupne dost těžko, jsme šetřílci - Oslabením koruny nejdřív zdraží benzin, pak elektronika nebo dovolené - http://goo.gl/Xwumtp

Možná export, kdoví, tento problém se projevuje nejen u nás - Českej Škode prudko klesli tržby aj zisk - http://jdem.cz/8qva2

A píšu to tady nahoře, protože mi to dole odmítalo vzít příspěvek

J. Jílek 8.11.2013 1:10

vy jste tu pravděpodobně před vstupem nežil....

"Niektoré regulácie EÚ napríklad nariaďujú malým a nízkorizikovým podnikom rovnaké bezpečnostné opatrenia, aké musia zvládať veľké korporácie, ktorých pracovníkom hrozí pri výkone práce vážne nebezpečenstvo."

J. Kanioková 8.11.2013 1:10

"Veľké korporácie nemajú s plnením nariadení

žiaden problém, pre malé podniky však môžu byť tieto regulácie osudné."

Ano... ne že mohou být osudné, ony JSOU.  Na malých podnicích stála střední třída, která právě pomalu, ale jistě mizí.. A to je ten největší malér..

J. Jílek 8.11.2013 1:11

Re:

nj. další, co sem přistála z Marsu až po přistoupení k EU... :-)))

J. Jílek 8.11.2013 1:06

ad ta vaše devalvace

VK: "Pokud dlužníkovi dáte peníze, aby splatil své dluhy, tak za rok bude peníze zase potřebovat. Tím mu nepomůžete a jen zbytečně prodlužujete jeho agonii. Já navrhuji uzdravit Řecko devalvací měny, aby opět získalo konkurenceschopnost a důvěru kapitálových trhů, jako tomu bylo například při krizi v Asii koncem devadesátých let."

vs.

"Centrální banky umějí bojovat s inflací, ale nic jiného. Aureola, že umějí i něco jiného s reálnou ekonomikou, je mystifikace a omyl"(Václav Klaus)

a dnešní zpráva dne:

Bývalý prezident Václav Klause považuje dnešní zahájení devizových intervencí Českou národní bankou za chybný a riskantní krok. Intervence mají podle něj "velmi sporné efekty, ale velmi nesporné náklady", mezi které patří zdražení dovozu a tlak na domácí cenovou hladinu.