25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

DOKUMENT: Prohlášení Svobodných Rusů k ruským „mírovým“ podmínkám vůči Ukrajině

Putinovské Rusko nepatří do civilizovaného světa a opět to dokázalo svými podmínkami, které údajně mají zajistit trvalý a spravedlivý mír na Ukrajině. Ve skutečnosti jde o nehorázné vydírání a vměšování se do vnitřních záležitostí nezávislého státu, což je v rozporu s mezinárodním právem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 30.5.2023 22:16

Ruská propaganda (také Kremelská propaganda nebo Putinova propaganda), označuje propagandistickou činnost zájmů ruské vlády. Cílem domácí propagandy uvnitř Ruska je primárně udržovat a upevňovat moc Vladimira Putina a současného ruského establishmentu, skrze kult osobnosti, nacionalismu a imperialismu. Propaganda v zahraničí má zase ovlivnit veřejné mínění a politické reprezentace cílových zemí ve prospěch rozšíření nebo udržení ruského mocenského vlivu. Současná ruská propaganda má své počátky již v sovětské propagandě, její narativy se v průběhu času a vývoje domácích i světových událostí mění a přizpůsobují. Hlavní prostředky šíření propagandy tvoří zejména internetová média, ať už ruskou vládou vlastněná, spřízněná nebo financovaná. Dalším pilířem je rozsáhlá síť proruských veřejných osobností a politiků, často podporovaných nebo přímo spojených s ruskými vládními institucemi. Názory na míru účinnosti ruské propagandy se liší, její projevy ale lze zpozorovat zejména v zemích bývalého Sovětského svazu a východního bloku. Ruská propagandistická mašinérie v zahraničí je proto někdy označována jako forma hybridní války.

Švédští politologové Martin Kragh a Sebastian Åsberg rozebrali ve své studii z roku 2017 více než 4000 článků ruského státního média Sputnik a konstatují:

„ Podobně jako sovětská propaganda, je ruská propaganda značně nekonzistentní. Západní svět, hodnoty a instituce jsou vyobrazovány jako neschopné, slabé nebo zdegenerované, ale zároveň jsou označovány jako existenciální hrozba pro Ruskou federaci a ruský národ. Primárním cílem je vytvoření mlhy a nejasností kolem událostí, podněcovat názorovou nesourodost a celkově zpochybňovat koncept pravdy. “

Podle šéfredaktorky Sabiny Slonkové investigativního webu Neovlivní.cz není cílem přesvědčit čtenáře o správnosti kremelského pohledu, nýbrž zahltit západní mediální prostor chaosem rozličných teorií, aby celkově vytvářely dojem „Bůhví jak to bylo“.[1]

L. Novák 30.5.2023 22:17

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A1_propaganda

P. Nemec 30.5.2023 17:50

to musí, to musí...celý vesmír musí

L. Novák 30.5.2023 14:47

Chtěl bych vyjádřit R^ podporu Svobodným Rusům v odporu proti stalinistickému Putinovu totalitnímu Rusku.

Tady v komentářích obvykle najdu ty největší ;-O idioty z Putinovy páté kolony, prolhané zrádce národa... :-/

K. Křivan 30.5.2023 15:08

No tak to těm chudákům spad kámen ze srdce. Na západě je nikdo nebere vážně, a doma jsou za zrádce.

D. Laurencikova 30.5.2023 18:44

Vy jste zradcem kazde veci, pro kterou timto fasistickym, zpusobem agitujete. Protoze tim ji skodite nejvic! Prave vy jste ta "Putinova pata kolona"!

K. Křivan 30.5.2023 21:43

Zrádce národa ? Českého rozhodně ne. Ten zradili ti, kteří ho okradli o bitevní vrtulníky, o tanky, dělostřelectvo, o munici, .... o penicilin z českých lékáren a jiné léky, ... a o desítky miliard, které budou chybět důchodcům.

D. Laurencikova 30.5.2023 21:47

Ano, ti kteri tahaji cesky narod do poradneho pruseru z jakesi pile vazala a lokaje!

K. Křivan 30.5.2023 22:09

Až dojde k potrestání fašistické vrchnosti, budou trestáni i její lokajové. Taky na hrdle. Fašismus je státní korporativní socialismus. Příští revoluce přijde jistě, jako Amen v kostele. A po těch všech zkušenostech nebude sametová !

Pro cenzora: Já k ničemu nevyzývám, jen píši co vidím v dáli přicházet. Že vidím dál, než naši pseudopolitici, za to nemohu. Prostě mám víc inteligence, zkušeností a poznatků v hlavě, než oni.

K. Křivan 30.5.2023 14:08

Ukrajina musí souhlasit s navrácením svých, Rusku ukradených, území a musí uzákonit ruštinu jako druhý státní jazyk. S tím se holt ten slepenec ukradených území, Polsku a Litvě, Rumunsku a Madarsku, musí smířit. Je jen otázkou času, kdy si okradené země vezmou svoje území zpět.

Když Putin dosáhne navrácení starých ruských území jako je Krym a Novorossija, bude doma za hrdinu a Zelenský možná přežije. Svoje nakradené miliardy bude muset ale vrátit.

Podívejte se na Wikipedii jak vypadala Novorossija. Ukrajinci mohou vyhrát pár bitev, ale ne válku.

L. Novák 30.5.2023 14:39

Putinův Křivák se ozval... Rv

K. Křivan 30.5.2023 15:10

Když chybí argumenty, tak pomohou nadávky a směšná komolení jmen. Jako ve školce. Navíc typy jako L.Novák nemají. Chudáček. ;-DRv

D. Laurencikova 30.5.2023 18:45

R^R^;-D

P. Nemec 30.5.2023 17:52

K;-D K;-D?

K. Křivan 30.5.2023 14:40

Až Rusko osvobodí Novorossiju, pak bude ovládat Černé moře. Tím i západní část Kavkazu. Ne druhé straně moře, jeho vliv na Balkán se posílí. Zbyde na jihu Turecko. Samo. To si Putin nemůže nechat ujít. ;-D

A. Koukolík 30.5.2023 12:22

V tomhle příspěvku je všechno správně.R^R^R^

D. Laurencikova 30.5.2023 11:32

Pan Ginsberg se opravdu snazi. Kde dnes zustala vase hezka fotecka? ;-) Egal. No, drive ty podminky byly mirnejsi. Stacila jista autonomie rusky osidlenych oblasti misto jejich bombardovani a neutralita Ukrajiny. Zadne NATO. Ted je to horsi a navic statisice mrtvych a nedozirne materialove skody. Ne kazdemu to vadi, takze bude hur! Mozna dokonce i nejhur!

H. Lukešová 30.5.2023 12:41

No možná bude nejhůř. Generál Karel Řehka varoval, že „Válka mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí, což je pro nás ten nejhorší scénář, není nemožná, je možná,“

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/armada-karel-rehka-general-nato-rusko-valka-konflikt_2305291246_pik

K. Křivan 30.5.2023 14:48

Slečno Hanko, zatím jste měla ve všem pravdu, co jste tu psala. Ani nevíte jak moc bych si přál, abyste teď pravdu neměla. Bohužel zůstane jen u přání, neb logika, a tou se historie většinou řídí, je na Vaší straně.

H. Lukešová 30.5.2023 14:57

Já bych si také moc přála, abych se mýlila, doufám, že tentokrát ano. Ne vždy mě to těší mít pravdu.

Pane Křivane, dnes palestinský terorista v Hormeshi v Samaří zastřelil 32letého Izraelce Meira Tamariho, otce dvou malých dětí. Smutné. Izrael kvůli mezinárodní levici má svázané ruce. Stejně Izrael jednou bude muset provést opět velikou vojenskou operaci, která alespoň na čas poseká trávu, tj.- že palestinští teroristé budou na čas ochromeni.

K. Křivan 30.5.2023 15:24

To znám, ten smutek, že mám pravdu. :-/

Jak už jsem mnohokrát psal, teď musí přijít tisíc zabitých palošských gaunerů. Jak pravil Hamás: Jeden Israeli má cenu tisíce palošů. Pravda pravdoucí.

Jednou by měl Israel (Mosad) projet Evropou a zanechat po sobě stopu jako posečenou trávu. Mrtvé propalošské levičáky. Tisíce. Lépe statisíce. Bude zapotřebí účinná podpora domácího obyvatelstva.

D. Laurencikova 30.5.2023 18:52

Ja se take mylim predevsim, - vlastne vzdycky - tam, kde jsem byla prilis optimisticka. V tomto pripade optimisticka nejsem, bohuzel.

H. Lukešová 30.5.2023 19:03

Bohužel a platí, že nikdy není tak špatně, aby nebylo ještě hůře...

D. Laurencikova 30.5.2023 18:50

Vzdyt ten Rehka uz davno vysvetloval, jak bude Cesko "tranzitni zonou" a co to s sebou nese. Ze bude cilem ruskych utoku napr. a nebude to trvat "jenom par tydnu"... Oni k tomu smeruji od sameho zacatku, pane Krivan. Kupodivu se teto valce az na par "dezolatu" nikdo nesnazi zabranit! To nemuze dopadnout dobre, protoze tento svet ridi naprosti idioti!

D. Laurencikova 30.5.2023 15:45

My uz "jsme ve valce", jak hlasil hned zkraje toho konfliktu Fiala. Ted holt jeste i ta "Severoatlanticka aliance.

H. Lukešová 30.5.2023 16:02

A řekla to i Annalena Barbock, jak jste psala.

D. Laurencikova 30.5.2023 18:37

To si kazdy muze snadno vyhledat. Nase nejvyssi "diplomatka", diplomaticka asi jako slon porcelanu, to skutecne rekla: Annalena Baerbock - Wir führen einen Krieg gegen Russland - YouTube

H. Lukešová 30.5.2023 19:00

Ale četla jsem na Novinkách (našem mainstreamu), že už se velké části Němců přehnaná angažovanost Německa v rusko-ukrajinské válce nelíbí.

Nechápu tu hysterii proti AfD, která se vyskytuje i zde na Neviditelném psu mezi autory a diskutéry, škoda mluvit. Jediná filosemitská pro-izraelská strana, strana chtějící zachovat evropský ráz Německa je fašistická, ne-li nacistická. Islám a levice zničí Židy v Evropě, ale nejenom je, i evropskou křesťanskou a obecně nemuslimskou civilizaci.

Moc si vážím Neviditelného psa, dovoluje mi uveřejňovat mé pro-izraelské pravdivé články, avšak naprosto chápu, že pan Aston nechce, aby se dostal Neviditelný pes na seznam desinfo webů, tak také nemůže jít ve všem proti mainstreamu. Hlavní dogma je, že Rusko je naci-bolševické a AfD strana nacistů a fašistů, a basta, přesto nejede vlak. Tak to berte.

D. Laurencikova 30.5.2023 19:46

Ne! Toto ja naprosto neuznavam! Nebudu tvrdit, ze fasisti jsou vlastne ti, do kterych skutecni fasisti kopou! K tomu me nikdy nikdo neprimeje! A nemel by se k tomu nechat primet nikdo, kdo ma kousek seberespektu. Jde snad o zivot, nebo co? Takze, pan Aston budto ten seberespekt nema, anebo tomu skutecne veri, kdyz pise o AfD jako o "polofasistech, a pak nema zadny usudek.

H. Lukešová 30.5.2023 19:58

Já nevím, čemu pan Aston věří, nebo ne. Ale velmi si ho vážím. Ano Neviditelnému psu jde o život, tedy o publikační život. On byl totiž Neviditelný pes nějakou dobu na seznamu desinformačních webů. Zařadil ho tam Jan Cemper z Manipulátorů.

Víte, kdysi existovaly servery EUportál, ePortál, EUrabia...publikovaly velmi nekorektní články, ale objevila se pomluva, že se jedná o servery pro-ruské, Novinky, Seznam ho "sundaly" z upoutávek "denní tisk" a reklamní společnosti si tam přestaly dávat reklamu, takže tyto servery vyschly, zašly a odešli čtenáři... To se stalo roku 2018. Už tehdy se proti-ruské zanícení u nás vyskytovalo.