14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

CHILE: Na prvním místě

Na první pohled se může zdát, že závod o získání vakcín proti covid-19 vyhrály západní země. Vedle Velké Británie, Kanady, USA či EU si však vysoký počet dávek ve srovnání s její populací zajistila i další země - Chile.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 22.2.2021 10:49

Člověk by řekl, že každá, lidskou rukou vyrobená věc má své výrobní náklady + "přiměřený zisk" a vznikne nějaká nejnižší možná cena, za kterou se prodává aniž by stát musel prokazovat, že je v "problematické situaci"

Že tomu v oblasti farmaceutického byznysu tak není - jen dokumentuje jak špinavý byznys to je.

T. Pudil 21.2.2021 18:39

Chile, bez konkurence nejlepší země jižní Ameriky. Jak by asi vypadala, kdyby ji nezachránil odvážný generál Augusto Pinochet a jeho armádní chunta. Skvělý protikomunistický tah. Jedna z významných historických událostí, které se odehrály 11. září.

R. Langer 21.2.2021 7:12

Hrdina nesípá na ventilátoru, tam sípají poseroutkové s imunitou oslabenou kovidem na mozku. Tak si to užij, poseroutko! ;-D

Z. Koutecký 21.2.2021 2:32

Inu, pane Kain, čínské nečínské, všichni se rvali o čínské roušky, když jiné nebyly. Teď BioNTech prodal licenci na výrobu vakcíny Comirnaty, povolené v EU, do Číny, takže brzy bude prodávat Pfizer i tuhle vakcínu vyrobenou v Číně a Vás se nikdo nebude ptát, kterou Vám píchnou. Ber, nebo nech být.

R. Dubravský 20.2.2021 16:41

60€ - to je jako jeden PCR test.

V. Hodorka 20.2.2021 13:26

Proc se porad resi cena. I ta nejdrazsi covid vakcina od pfizeru mela stat pro EU staty asi 60 eur. Smesna castka. Verim, ze vetsina cechu mit tu moznost si ji za tu cenu koupi. Ja urcite.

V. Kain 20.2.2021 12:54

Možná,že v té ceně je započítán pro někoho desátek.Proč lpět na dodávkách z Číny když víme jak to bylo např.s rouškama.Kdo o to nejvíce usiluje?Bylo by dobře kdyby tento člověk zmizel z politické scény.Ať táhne třeba do Kanady,ale hlavně ať tady přestane otravovat vzduch.Jeden do Finska druhý možná do Kanady a jsou tady další adepti na teplá místa na našich velvyslanectvích.

M. Pivoda 20.2.2021 11:26

Seriózní varování o příchodu další pandemie zde bylo včas. VČAS!!! Jenže politici nereagovali. Hlavní problém tedy byl a zůstává problém řízení.

Dnes například toto video sdělení nelze ututlat. Podívejte se, co už přes internet už vidělo 40 milionů občanů.

https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready?language=en

P. Dvořák 20.2.2021 9:49

Kdyby si mohl vybrat mezí sípáním na ventilátoru a očkováním Sinovacem, náš hrdina by jistě raději pár týdnů sípal, aby nebyl očkován komunistickou vakcínou ;-D

F. Kusák 20.2.2021 8:16

Váš názor pane, jiní se podle ideologie rozhodovat nechtějí. V situaci, kdy je celá země pod zámkem, skomírá ekonomika, lidem, bez přehánění, hrozí hlad a bída, jsou ty Vaše nářky tak říkajíc mimo mísu. Já bych řekl raději: "ať se každý rozhodne sám za sebe", a to za přísných kritérií.

Vy jste třeba v penzi, sedíte doma u PC, píšete své rady jiným a každý měsíc Vám na účet přistane nějaká částka a k tomu jste si třeba ještě něco (v dobrých dobách) našetřil. Jenže to jiní nemohou. Tak jim nedávejte ony hraběcí rady, jsou jim k ničemu.

V. Církva 20.2.2021 6:56

Komunistický Sinovac? Čínskou vakcínu už tu máme 12 měsíců. Ještě bude Čína vydělávat na Covidu. Běžte s tím někam.

Stačí že si musíme kupovat čínské výrobky když už počítače jinde nedělají. Je divné že spolupracovali na respiračních virech ještě před Covidem. Že by přece jen ten únik SARS-CoV-2 nebyl náhodný?