19.9.2019 | Svátek má Zita


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pisko 17.8.2019 15:24

??

Vietnam,Nixon vzdal vyhranou valku tesne pred kapitulaci Severu.Komunismus a volny trh jsou v opozici,prave jmeno je

komunisticka kleptokracije...z ust byvaleho spolupracovnika

Americkeho obcana nar. 1985 Vietnamce.Jejich prezident zacal valku (oni jsou valecnici) s Pol-Pot ktereho podporovala ruda cina valka s cinou skoro "pomalu vykrvacela" Vietnam (cinsky vyraz).Ho-chi-Minh kaslal na svuj lid a "ekonomicky vyvoj" o

kterem je rec mu byl vynucen jako jedina varianta,ctete historiji a zachrante svou zem.

V. Podracký 17.8.2019 11:50

Ve Vietnamu mi těď

vydávají dvě knížky: Poslední člověk a Sodoma a Gomora. Mám jen dobré zkušenosti. Takovou cestu, jako autor, jsem nevykonal, v Hanoi je vedro k zalknutí. Jinak cenzura funguje, knížku Žluté nebezpečí zatím odmítají vydat. Překládal to všechno pan Viet Dung, který u nás studoval. Myslím si, že dost Vietnamců česky zná. Především na univerzitě. Samozřejmě, že se v té velké zemi ztrácí. Jinak je to samozřejmě jako se všemi těmito zeměmi. My jsme pro ně vzorem ekonomické vyspělosti, ale oni se pro nás stávají vzorem sounáležitosti, věrnost a úcty ke starším a autoritám.

J. Richternapsu 18.8.2019 12:58

Re: Ve Vietnamu mi těď

:-))) když jsem přelétl v prosinci ze Saigonu, kde bylo 42 stupnů do Hanoje, kde bylo 13, šel jsem si po přistání do vietnamské tržnice koupit bundu.

J. Pokoutný 17.8.2019 8:55

Jen k upřesnění:

1)

Ženevská konference (1954): Výsledkem konference bylo ukončení bojů v Indočíně a nezávislost Kambodže a Laosu. Indočínský spor byl ukončen rozdělením Vietnamu a stanovením hranic mezi komunistickým Severním Vietnamem a Jižním Vietnamem. V r.1959 se komunisté rouhodli, že je nadále nebudou respektovat a zaútočili. Není to trochu povědomé?

2) území Jihovietnamské republiky republiky se víceméně krylo s historickým územím říše Čampa, osídleným Čamy (nikoli Vietnamci), které sever definitivně dobyl až na počátku 19.stol. Nemůže to souviset s tím, že obyvatelstvo ty komunisty ze severu až tak nemilovalo?

A. Pakosta 17.8.2019 6:16

Trochu jednotvárné, místy však poučné čtení,

Jen nechápu, proč autor své zážitky publikuje až těměř po šesti letech.

K. Pavlik 17.8.2019 2:26

Jen tak pro poradek

Autor se nezminuje o posledni valce s Cinou - coz bylo pomerne nedavno.

Duvody proc to dela si necham pro sebe - prece nenapisu ze pomlouvat Cinu se dnes neslusi.