26.6.2024 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

BREXIT: Hrátky české konzultantky

Tereza Anteneová se pod své články o britských dramatických událostech v Lidových novinách, naposledy v sobotu, podepisuje jako mediální konzultantka londýnské firmy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 30.5.2019 18:50

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

No v Británii mají jasno poslanci, ale tupý lid myslím většinově volil brexitáře.

J. Kulheim 29.5.2019 10:09

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Demokracie je především vláda, vláda většiny nad menšinou. Může fungovat pouze v případě, že je ve společnosti dost demokratů. To je občanů, kteří pokud zvítězí, nebudou zneužívat momentální vítězství a na druhé straně těch, kteří prohru uznají. Příště mohou zvítězit oni.

Ukazuje se, že demokratů ubývá všude na světě. Je stále víc těch, kteří nejsou ochotni uznat nic než svou výhru nebo svůj názor. Pravicově myšlící lidé, kteří mají na prvním místě žebříčku lidských hodnot svobodu jednotlivce, to mají jednoduché. Uznávají i svobodu jiného mít svůj názor.

Problémem je to u levicově myslících lidí, kteří preferují to, aby jejich život od kolébky do hrobu organizoval něko jiný. Ti volí ty. ktaří jim slíbí, že za ně bude řešit jejich životní problémy. K tomu jim někdy přidá něco na přilepšenou z cizího. Je potřeba pochopit, že mnozí jsou na takovém systému závislí, stejně jako narkomani na drogách. Seberete jim drogu a oni mají absťák. Řádí jak pominutí.

Rozhodování o tom jestli stát zůstane suverením nebo předá pravomoci někomu jinému, je natolik závažné, že by o tom měli rozhodovat pouze občané, ktří jsou se zemí, ve které chtějí žít, srostlí. Podle mého názoru až po třech generacích.

R. Langer 29.5.2019 11:31

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Ono to dost silně souvisí s volebním právem. Vtip je totiž v tom, že obecně v demokracii občan <> kdokoliv, natož tak volič. Občan se o to dřív totiž musel nějak zasloužit. Pokud dáte volební právo jenom tak třeba otrokům, jak si asi myslíte, že volby dopadnou?

A myslím to naprosto doslovně, podívejte se například do Afriky, tam máte ukázkový příklad. :-(

M. Jandáková 29.5.2019 12:03

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Správně. Pokud nedáte volební právo otrokům, nesmí o sobě spolurozhodovat. A co homosexuálům, anebo křesťanům, anebo komunistům, těm byste ho dal?

M. Jandáková 29.5.2019 12:05

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Odpověď dáte podle toho, kým jste sám. ) Rasista nedá volební právo jiné barvě kůže, džihádista křesťanovi, otrokář otrokovi. )

M. Prokop 29.5.2019 13:02

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Máme zákon, že volební právo je od určitého věku a kromě občasných tahanic o výši toho věku proti němu nikdo nic nemá. Klidně by mohl být i zákon o dalších podobných kritériích. Je fakt, že by bylo obtížné je stanovit, zvláště s naším volebním systémem založeným na DPH. Každopádně, pokud mezi voliči převládnou ti, kdo chtějí hlavně "sosat", nečeká takovou zemi nic dobrého. Nějakou dobu je to řešeno na dluh, na západě tak od poloviny šedesátých let, ale ta možnost se pomalu dostává na konec únosnosti a bude ji nutno nějak řešit. S převahou "sosacích" voličů reálně vyřešena nebude a co dál? Budeme mít krásné ustanovení o rovnosti hlasů a ekonomiku v (_!_).

Řešení neznám, to přiznávám, ale uvažovat o něm je potřebné a nějaká úprava volebního práva je jedna z možností, ještě dost demokratická.

M. Jandáková 29.5.2019 13:19

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Touha "zvládnout to" ovládnutím je věčná. Kdo asi bude přemýšlet o legislativním omezení volebního práva pro "osoby, nezpůsobilé volit", příště, třeba za 40 let?

Nestačí nám institut "nesvéprávných osob"?

J. Kulheim 29.5.2019 13:15

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Myslím, že hlasovat o předání suverenity státu někomu jinému je velmi závažný zásah do svobody jednotlivce a státu rozhodovat o tom, kqam se bude nadále ubírat. Předat rohodování někomu jinému, znamené zmenšení svobody své. Svobodu nikdo dobrovolně nevrátí.

Dát možnost lidem, kteří přicházi z jiného kulturního prostředí, neuznávají tradice a nechtějí se přizpůsobit příliš velké riziko. Za to, aby byla VB VB, bojovaly předcházející generace a stálo to mnoho krve. Lidé, kteří přicházejí, většinou chtějí využívat bohatství, které budovaly předcházející generace.

Z Kroniky hradištské. "Cizích hostí a cizozemců sobě za ňadra nesázejte, nebo ti ne vašeho dobrého* ale užitku svého hledali budou, vás rozptýlí, jedny proti druhým rozdvojí a summou vás sežerou tak jako kterou mne. Nechcete-li tehdy na to přijití, berte sobě časně ze mne příklad. Ó bych já se byla cizím neštěstím kála, mohla sem lépe sobě k zachování mému posloužit"

M. Jandáková 29.5.2019 11:46

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Musel byste mít větší respekt k členům svojí party, která hlasovala, než k vlastnímu přesvědčení o tom, že jste moudřejší, abyste našel spokojenost alespoň v tom, že rozhodnutí vzniklo férově. Nebudete spokojen, dokud ji nebudete řídit podle svého. )

J. Schwarz 29.5.2019 20:36

Re: "Fair play nařizuje poraženým prohru uznat"

Váš příklad ukazuje jediné - lidi, kteří se v principu už dopředu minimálně z 80% neshodnou na hlavních prioritách a hodnotách nemohou společně plánovat velké akce. Pokud by spořili na dovolenou a pak hlasovali, jestli pojedou k moři nebo do hor, tak by polovina mohla být namíchnutá ale dobrá, cena dovolené by činila tak 1% jejich majetku. Ale pokud by spořili na postavení společného bytového domu, stálo je to polovinu příjmů a přitom by si nebyli jistí jestli ten dům opravdu chtějí, pak by šlo o spolek bláznů. Mimochodem, jakým poměrem hlasů pro a proti vstupovala Británie do EU?

S. Sidlichovsky 29.5.2019 9:05

UK dnes

Co je pozitivní:

Nebezpečí jménem Corbyn - v případě nových voleb - začíná pomíjet. Po vyloučení ze strany Alastaira Campbella (ředitel komunikace Blaira), protože volil LibDem, vyzvali Corbyna bývalí Labour ministři Charles Clarke (vnitro) a Bob Ainsworth (obrana), aby je vyloučil také, protože nevolili Labour. K oběma ex-ministrům se přidali i další Labour funkcionáři.

Dalším Labour problémem je stávající vyšetřování o nezákonné diskriminaci a šikaně Židů. Zástupce Corbyna Tom Watson: "varoval jsem před tím, nikdo neposlouchal, je to obrovská ostuda".

Hvězda Telegraphu Allison Pearson vynesla svůj verdikt o šancích jednotlivých kandidátů na post šéfa konzervativců. https://www.telegraph.co.uk/women/politics/verdict-runners-riders-tory-leadership-race/

Překvapila mne diskuse - obrovská podpora Steve Bakerovi, který dosud nefiguroval jako přední uchazeč.

M. Valenta 29.5.2019 9:15

Re: UK dnes

Podpora Steva Bakera je logická, neboť ti největší "brexitáři", Boris a spol. jen žvanili.

S. Sidlichovsky 29.5.2019 9:55

Re: UK dnes

No asi to povyrazilo dech i těm chlapcům ze sázkových kanceláří ( a ti jsou často přesnější než polls), cca před 2 týdny nefiguroval snad nikde, jako kandidáta ho neuvádí ani Allison ani včerejší Telegraph - nyní má na SkyBet kurs 28:1.

M. Valenta 29.5.2019 9:02

Jsem příjemně překvapen,

že aspoň někdo se té poor sad Theresa zastane.

K. Janyška 29.5.2019 8:45

Osobně si myslím, že Mayová své úsilí o brexit hrála.

Byla přece proti němu... Dzp.

M. Prokop 29.5.2019 8:56

Re: Osobně si myslím, že Mayová své úsilí o brexit hrála.

IMHO si přála to, co vyjednala, oficiálně rozchod, prakticky podřízenost EU.

K. Janyška 29.5.2019 9:28

Re: Osobně si myslím, že Mayová své úsilí o brexit hrála.

Ano... Dzp.

R. Langer 29.5.2019 9:48

Re: Osobně si myslím, že Mayová své úsilí o brexit hrála.

Ano.

I. Mertl 29.5.2019 8:06

když von ten Tomský

má tak duchaplně nakloněnou hlavu... . Jako Velký šéf David Niven.

M. Marek 29.5.2019 8:36

Re: když von ten Tomský

Jako Vy na té ikonce. Nebo to je někdo jiný?

J. Vlček 29.5.2019 8:55

Re: když von ten Tomský

Ne, to je celý pan Mertl.

M. Prokop 29.5.2019 8:57

Re: když von ten Tomský

Hlavně že celkem rozumně píše, se znalostí věci.

R. Tesařík 29.5.2019 9:01

Re: když von ten Tomský

Na rozdíl od Mertla a jeho blábolu o hlavě.

I. Mertl 29.5.2019 10:20

Re: když von ten Tomský

Ale já vás (tedy alespoň některé) chápu - vaše názory jsou totožné s těmi Tomského, zatímco moje nikoli. Jednoduché, ne? Navíc z celé britské taškařice, která zřejmě povede k rozdělení národa, likvidaci standardních politických sil GB, poškození ekonomiky a třeba i rozpadu GB, je zřejmé, jak zhoubné může být neuvážené referendum. A za ten problém nemůže ta prohnilá EU, jak se spolu s Tomským, pánové, domníváte, ale jen a jen politický establishment Británie.

M. Prokop 29.5.2019 11:45

Re: když von ten Tomský

A co by se dle vás dělo, pokud by se slíbené referendum neuskutečnilo, případně ani nebylo slíbeno? Co by dělalo těch 52% Britů? Tiše a spokojeně poslouchali soudruhy z Brusele, Paříže a Berlína?

I. Mertl 29.5.2019 12:05

Re: když von ten Tomský

Nic by se nedělo, a rozdíl od dnešní situace. Ani to nebylo 52% všech Britů, jen těch co šli k urnám, tedy cca 37 oprávněných voličů. Jako u nás 52% voličů M.Z. Na hloupou Cameronovou otázku v referendu přišla hloupá odpověď. A poslední věta je jen Vaše věta, s Brity nemá nic společného, soudruhu z Prahy.

M. Prokop 29.5.2019 13:07

Re: když von ten Tomský

Máte holt socialistické ideály (EUro)soudruhu Mertle. Je-li velká skupina obyvatel nespokojena, nelze to řešit Husákovým stylem "budeme dělat, jako že ten vlak jede".

Cameron přesně věděl, že referendum buďto vyhlásí, nebo bude časem nahrazen někým jiným, kdo ho vyhlásí. Zvláště vzhledem k tomu, že o reformě EU, která jediná by snad mohla brexitu zabránit, se bude jen kecat a dřív přijde krach, než reforma.

P. Zinga 29.5.2019 7:10

Jó. demokracie,

děvka jedna ohebná...

Co já vím, má autor pravdu.

M. Mikulec 29.5.2019 7:17

Re: Jó. demokracie,

Pan Tomský to popsal přesně. Prolhaná Anteneová nevidí, ze brexitova pllichta vznikla také mimo jiné důvody proto, ze premiérka zohledňovala remoaners a ne vítěze!

I. Štípek 29.5.2019 1:11

Jako vždy

moc dobře a pravdivě napsáno. Závěr krutý, ale správný - Tories teď stojí nad propastí, pokud si zvolí vůdce, který se bude dohadovat s Junckerem, je to stejná louže, ve které se vykoupala TM. Pokud to bude chlap s koulema, bude pracovat na odchodu bez dlouhých debat. Ale mezitím se ještě formuje nové vedení EU, co když bude vstřícnější k rozumné dohodě než ten škůdce Juncker? Určitě nebude tak pevné v kramflecích, ať si Mikron vyskakuje jak chce. Bude to zajímavé, jedním z možných výstupů bude rozumnější, vzájemně tolerantnější a ve větším klidu spolupracující Evropa. Kéž by.