18.6.2024 | Svátek má Milan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
viktor čistič 27.4.2009 10:01

Re: článek

máte to tam černé na bílém, požadují mnohem méně území, než mají dostat podle rezoluce OSN. stačí číst. ale vy zjevně čtete pouze tu propagandu nebo raději nečtete vůbec.

BJ von Wolfenstein 27.4.2009 10:07

Re: článek

Ovšem, ale zatím jsem nic neslyšel o tom, že by třeba Hamás uznal právo Izraele na existenci. Pokud to uělal, dejte sem prosím,nějaký relevantní odkaz. Moc rád se poučím.

:-) 27.4.2009 10:11

Re: článek

Ne, požadují celé území bývalé Palestiny. V roce 1947 měli nárok na větší část té Palestiny, než mohou dnes požadovat. Tu část, kterou již nemohou požadovat, ztratili poté, co v květnu 1948 přepadli Izrael s cílem židovský stát zničit a jeho židovské obyvatele vyhladit. A ta válka od té doby trvá dodnes. Příměří neznamená ukončení války a mír má Izrael smluvně podepsán jenom s Egyptem.

BJ von Wolfenstein 27.4.2009 10:35

Re: článek

Zapomněl jste na Jordánsko.

Dan 27.4.2009 7:59

vynikajici clanek

100% souhlasim a dekuji panu Lahavovi za skvely clanek.

isi 27.4.2009 6:12

Amos Oz a jeho" konflikt mezi pravem a pravem"

Pravo musi byt presne , neco jako ABSOLUTNI  METR na mereni , a jestlize merime jednim metrem stejnou velikost a dostavame dve ruzne hodnoty, tak je mozna problem s metrem , ktery je asi z pruzne gumy. Tak se divam na tzv dve ruzna prava, pravo ma byt jasne  ci pak to je pouze  novinarsky tlach, hezke fraze dobre zabalene a zatim je smrtelny tanec.  Zajimave je , ze se Zidi  se svou inteligenci dostali do teto situace , pro mne to nema logiku. Zrejme jse vice faktoru , o kterych se pisatel nezminuje. Ja nemam zvlastni sympatie  pro Palestince, ale pravo a zakon  ma a musi byt absolutne jasne jinak to neni pravo a zakon

David 27.4.2009 2:39

Milí autore - osady ve skutečnsoti nejsou tak velký problém

Až, a to "až" je zcela zásadní, tedy až se bude rýsovat šance na reálný mír, tak s Nimi Izrael naloží stejně, jako s osadami v Gaze. Bez ohledu na to, jak to bude pro mnoho Židů bolestivé a jak velké vnitropolitické problémy v Izraeli to vyvolá.

Opravdový problém, t.j. kde by měli dělat kompromis ti, kteří zatím jen prohrávali jednu válku za druhou, ale nedělali kompromisy, je východní Jeruzalém a potomci tzv. uprchlíků. Další problém, a to pravděpodobně ten úzký pruh území mezi mezinárodně uznanou hranicí Izraele a plotem, se vyřeší novou výstavbou plotu či výměnou území.

Jenomže vše je to dnes velmi akademické. Arabové nejsou ke kompromisu ochotni o nic méně, než minulých 60 let. Po nejbližších volbách bude asi ještě hůře. A Izrael byl za posledních 60 let málokdy méně ochotný ke kompromisu, než teď. Nemluvě o tom, že Izrael velmi výrazně buduje svoji politiku na poučení z minulosti. Modré přilby 2x selhali - už je tam nidky nepustí. Vojáci EU zatím neselhali tak výrazně (jižní Libanon a Rafah), ale už tam také nejsou moc vítaní. 2x se Izrael dobrovolně jednostranně stáhnul (Sinaj a Gaza) - a vždy za to dostal útok (i když v případě Gazy to byla víc provokace a terorismus než reálně vojensky nebezpečná akce). A tak mnoho dalších jednostranných vstřícných gest nelze očekávat. 

A tak šance na kompromis, šance na ukončení války dohodou poraženého a vítěze, je mizivá. Poražený chce diktovat vítězi podmínky; vítěze blokuje svět, aby uplatnil (nějaké) řešení vítěze. Tedy ... pat.

Ivan 27.4.2009 10:25

Re: Milí autore - osady ve skutečnsoti nejsou tak velký problém

Pane, máte stoprocentní pravdu...

Jakub S. 27.4.2009 14:40

Re: Milí autore - osady ve skutečnsoti nejsou tak velký problém

Dobrý rozbor, uznání! Výstižné shrnutí. Kdo chce, vše pochopí - kdo nechce... vanitas vanitatis, amice.

68 27.4.2009 2:01

Známý song.

"If you're running' down my country, man, you're walkin' on the fightin' side of me."

68 27.4.2009 3:01

Re: Známý song.

Tenhle song se prý začíná zpívat také panu presidentu Obamovi, po každém jeho přátelském setkání s jistými cizími pohlaváry, před kterými se chlapsky ospravedlnuje tak, že všechna zla, která USA (kterých je presidentem) ve světě spáchaly, se naštěstí stala v době, kdy On ještě ve funkci nebyl. Bere to holt osobně, president jeden.

pteryx 27.4.2009 1:15

to je zajímavý pohled,

kéž by ho dokázali akceptovat jak Židé tak i Palestinci. Chce to maličkost, symetrický přístup na obou stranách, což je možné jedině tehdy když Palestinci začnou hledět na své skutečné zájmy a odloží islámský fanatismus (často importovaný z jiných zemí). Z židovské strany jsou slyšet i smířlivé hlasy, jako je ten váš, z palestinské strany jsem zatím něco takového nezaznamenal. Většina Palestinců chce jistě taky žít v míru, ale když tam vládnou fanatici tak to nemůžou říct nahlas ...

Je otázka, zda Palestinští lídři konflikt neudržují z toho důvodu, že za normálních mírových podmínek by se lidé více řídili ekonomickými kritérii a stejně by došlo k integraci Palestiny a Izraele.

68 27.4.2009 2:05

Re: to je zajímavý pohled,

Vidte že je to zajímavý pohled? Z Jehudy musí mít v Izraeli radost.

Tony 27.4.2009 0:56

Svata pravda.

Pane Yehuda Lahav, konecne nekdo rozumne a logicky popsal, jak se"veci maji".

Preji hezky den.

GLOWi 27.4.2009 0:30

To neni objektivita, to jsou zvasty

Kdyz uz chcete polemizovat, takz zkuste proboha alespon pouzit nejake argumenty. Jake mate argumenty pri tvrzeni, ze Palestinci jsou proste Arabove? Zadne jste neuvedl.

Palestinci jsou Arabove, jako Izraelci jsou Zide. Arabu je vic, maji i jine staty, Zide jen Izrael. S cim chcete polemizovat?

Ano, Izrael dostaval pomoc, ovsem podivejte se, jak s ni nalozil, jak vypada Izrael a jak vypadaji Palestinska uzemi. Vidite ten rozdil?

Ano, Izrael budoval osady, ovsem take jich mnoho zlikvidoval a stahnul se. Udelal ustupek. Muzete mi rici alespon jeden ustupek ze strany Palestinskych Arabu?

Tony 27.4.2009 1:52

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Jeste ti zrejmne nedoslo, ze to co ti Palest. postavi jim zidi zdemoluji. Slysel jsi nekdy o Gaze?;-D

Jarda 27.4.2009 2:14

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Nejen Zide demoluji  Tony. Pote co Zide vyklidili uzemi Gazy nekteri Palestinsti pestitele zeleniny chteli na uzemi opustenem Zidy zakladat farmy. Jeden z nich chtel pestovat jahody, dostali zakazky ze zemi EU, ouha soudruzi z Hamasu mu posypali pole travexem a zdemolovali strojni park. Ukaz nam co Palestinci vubec kdy postavili, aspon nez jim to Zide "zdemolovali". Az nam to ukazes tak nam to "dojde".

Tony 27.4.2009 2:48

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Bylo by hezky met nejakej odkaz, co myslis? Co postavili Cesi za okupace?Taky cesti policajti zabijeli cesky lidi? Jak hlidali Lidice za Heydricha on byl taky zid, to nevis? Cesi at se predne podivaji na sebe za pritomnosti nemaji jedinou vec na kterou by mohli byt hrdi. Klaus, Havel, Paroubek atd. a to nejsou okupovani.

brblal 27.4.2009 9:31

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Chceš snad říci,že veškeré stavby a komunikace postavil palesticům Izrael ?Nebuď směšný.Židé se tam začali roztahovat od roku 1947,dokonce s naší pomocí.Roztahují se tam asi tak,jako se u nás roztahovali za protektorátu němci,naši dnešní kamarádi,kteří nám vyvraždili 360.000 spoluobčanů.

GLOWi 27.4.2009 10:24

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Vy jste smesny? Kde ctete, ze bych tvrdil, ze by Izraelci neco Palesticum postavili.

Rikam jen podivejte se, co vytvoril Izrael a co vytvorili Palestinci.

GLOWi 27.4.2009 7:49

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Slysel. A slysel jsem, ze tam Zidi vlitli, protoze na ne litaly Kassamy. A co vsechno tam Zidi poborili nevim, protoze jsem tam nebyl. Ovsem pochybuji, ze by neco borili schvalne, bylo by to proti jejich vlastnimu zajmu.

Ovsem palestinska uzemi nejsou jen Gaza, kterou jste vytahl, protoze se Vam to hodi. Co jinde, tam taky Zidi borili?

Kdyz uz mavame Gazou, po stazeni z osad tam osadnici nechali napr. skleniky. Kolik z toho zustalo?

A jaky Palestinsky ustupek mi muzete predvest?

Haui1 27.4.2009 8:54

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Až to bude na území, kde jsou Palestinci, vypadat jako v Izraeli, až si Palestinci zúrodní půdu, postaví si silnice, domy, začnou žít normálně a přestanou snít o zničení Izraele a skončí s teroristickými útoky, pak určitě nebude pro Izrael problém s nimi jednat o trvalých hranicích a mírovém soužití.

nup 27.4.2009 14:22

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Víte, až to Palestincům bude dovoleno, tak to udělají. Zatím je to tak, že pokud si postaví cisternu na vodu, přijede izraelský bagr a zruší ho.

Jakub S. 27.4.2009 14:35

Re: To neni objektivita, to jsou zvasty

Nupe. Hnupe... Troubo nenávistná z VUMLu, on jim to nikdo nikdy nezakazoval. Ale je tristní psá takové banální věci... otevřte oči a vzdělejte se v základech!

Cisteren na vodu tam bylo, a celá infrastruktura, komplet, než se to předalo jim... a co z toho zbylo? Nechcete to vědět? Nabourává to vaši jasnou představu o Dobrých a Zlých, že...

Marko 27.4.2009 0:28

Pravo vs pravo

Pane Lahav, Baruch Goldstein byl nechutny fanatik, o tom neni pochyb. Ale skutecnosti zustava, ze israelsti (zidovsti) teroriste, kteri vykonali nebo i jenom planovali utok na palestinske Araby, jsou israelskym soudem poslani do vezeni. Israelske soudy s nimi zachazi jako se zlocinci.

Az palestinske soudy potrestaji palestinske teroristy utocici (nebo planujici utoky) na zidovske Israelce misto aby je oslavovali jako hrdiny - pak s Vami budu souhlasit.

Tony 27.4.2009 1:53

Re: Pravo vs pravo

Ono ti palest.teroristi jsou okupovani.Nejak moc ti toho utika, vid?;-P;-P

Tony 27.4.2009 2:58

Re: Pravo vs pravo

Baruchovi postavili v Kyriat Arba pomnik, chodi se tam modlit. Jak byl potrestan Sharon, Begin, Shamir premieri Israele, vsichni valecni a jini zlocinci, vykvet zidovskeho statu, jejich vudci. Hagana, Irgun, Leumi.

Karel Adler 27.4.2009 11:57

Re: Pravo vs pravo

Zkuste tenhle odkaz>

http://www.youtube.com/watch?v=JltuWpq0NFs

Meir Kahane měl nepopiratelnou pravdu a za tu pravdu ho zabil arabský terorista El Sayyid Nosair (anglická transkripce, nevím přesně, jak do češtiny).

Abraxis 27.4.2009 0:20

Osady

Co vsichni porad blbnete s temi osadami? Nechapu, proc by mely byt problemem - to chcete jako rict, ze v (potencionalne vznikle) Palestine nebudou moci bydlet zidovsti osadnici? Predstavte si, ze by Izrael najednou "vybydlil" ty cca. 2 miliony arabu/palistincu, co na jeho uzemi bydli - to by byl najednou krik.

Kolda 27.4.2009 0:25

Re: Osady

Ale pak by meli zcela podlehat pravu zeme, kde bydli. Jenze situace je takova, ze tam bezne řádí izraelské tanky.