Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Křesťan

27. 4. 2009 22:38
III.cesta křížová

.. je asi nevyhnutelná....

Katolíci do čela , Polsko+Slezsko+Morava+Rakousko+Slovinsko+Chorvatsko a Itálie

a ve jménu míru a Krista nezůstane v Palestině kámen na kameni, a pak bude mír .

0 0
možnosti

Karel Kočí

27. 4. 2009 21:50
moje babička

..dobrý večer ....

moje babička velmi laskavá žena říkávala : ." a od toho je žid aby šidil lid, a od toho je křesťan aby žida trestal .." , nevím proč to tato velmi zbožná a hodná žena často pravila ???

0 0
možnosti

kopretina

27. 4. 2009 22:00
Re: moje babička

To je rasistický a zevšeobecňující postoj. Ne každý Žid šidí lid a ne každý křesťan je antisemitou. Tento text je urážlivý jak vůči Židům, tak vůči křesťanům.:-(

0 0
možnosti

Veronika

27. 4. 2009 21:07
au pair

Dobrý den,pracovala jsem v USA  N.Y. 10 let , hlídání dětí, celkem  u  6 rodin, z toho 3 židovské,mé zkušenosti s židy jsou vesměsi  negativní, jsou rasisti i vůči nám (jsem bílá,bydliště Praha),nemají nás v lásce a podobné zkušenosti mají i mé kamarádky.

přeberte si to jak chcete, je to tak :-(!!!

0 0
možnosti

Jakub S.

27. 4. 2009 21:18
Aupairko, prosím - !!

Veroniko! Tenhle váš příspěvek je vrcholně nešťastný, to jste neměla, děvče. Nenapadne mě o tomto hodnocení vaší zkušenosti pochybovat, aby bylo jasno. Jde o to, že  t a d y  má vše zcela jiné konotace (nevíte-li, prosím, podívejte se, co to je, je to důležité), že tohle vaše zestručnění má dopad zcela  jiný, než můžete tušit... že aniž víte víc o židovské duši, šla jste do těch rodin, to nebylo dobré, pro nikoho... proboha prosíím, děvče: zadržte, pokoru, nastudovat si něco o kořenech a důsledcích atd. atd. vztahů mezi Židy navzájem i mezi nimi a různými národy, státy, komunitami atd. - satis. Už dost, rozepsal bych se na stránky, ne. Podstatu jste snad pochopila. Děkuju za zaražení a zamyšlení - a za (doufám!!) pokus revizi vašeho nešťastného přípodotku tady a teď. - Ostatní: to jsem asertivní, co? No jistě - nejde o to, si ji znepřátelit či nad ní udělat kříž - to by bylo to nejhorší...

0 0
možnosti

Norm Cone

27. 4. 2009 19:27
Palestinsky narod - skutecnost nebo fantazie ?

U Yehudi Lahava je citit jeho drivejsi prislusnost ke Komunisticke Strany Izraele. Palestinci

se mohou jmenovat jak chteji, otazka je pouze, zda si muzou dnes jeste delat naroky na vlastny stat na uzemi, na kterem odmitli zalozit stat v roce 1948, ktere ztratili behem desetileti teroru a ozbrojenych konfliktu a na kterem nyni ziji na 300 tisic Izraelcu. . Palestinci meli sanci vytvorit alespon mini-stat v pasmu Gazy po jednostrannem stahnuti izraelske armady a izraelskych civilistu z pasma. A co udelali? Promarnili miliardy dolaru na zbrane a vycvik teroristu.

0 0
možnosti

Spirit

27. 4. 2009 20:03
Re: Palestinsky narod - skutecnost nebo fantazie ?

Spojovat názory pana Lahava, původem maďarsky mluvícího Žida z Prešova, s členstvím v KS je stejně pobloudilé, jakobyste rozlišoval automechaniky bývalé komunisty a nekomunisty. Myslím si, že kdo takto uvažuje, není schopen objektivity. Jinak pan Lahav je prototypem etnického Žida, který je tak dobrý (vícekrát se tady přetřásaly vysoké počty židovských vědců), protože o všem, i o článcích židovské víry, ba každé větě Talmudu, Mišny nebo Midráše dokáže pochybovat. Náboženští i sekulární Izraelité, kteří hlásají jednou pro vždy daná dogmata a o ničem nepochybují, nejsou praví Židé. Takoví už 60 let řídí Izrael.

0 0
možnosti

Karel.

27. 4. 2009 17:28
Největši vinik.

Největšim vinikem stavu na blizkem vychodě jsou USA svou bezvyhranou podporou Israele. Bez teto troufam si řict zničujici podpory by se Israel s araby už davno dohodl a už davno by žil v miru. To by ovšem vubec nepasovalo určitym kruhum hlavně v USA.

0 0
možnosti

kopretina

27. 4. 2009 17:51
Re: Největši vinik.

Ale dou, kdyby naopak EU přestala podporovat palestinské Araby, byl by mír. Palestinští Arabové věnují finance na podporu terorismu. Kdyby získali palestinští Arabové měně peněz, více by se snažili pracovat a tvořit, dohodli by se s Izraelci na dvou státním řešením.

0 0
možnosti

iko

27. 4. 2009 17:25
Toto,

totiz ze nejde o pravo voci bezpraviu ale pravo voci pravu by mohlo byt celkom rozumne vychodisko, ktore by mohlo byt akceptovane pre vsetky zucastnene strany.... V takomto pohlade je miesto pre ustupky a kompromisy na oboch stranach.

0 0
možnosti

J.G. Pašek

27. 4. 2009 16:23
Já, moji potomci a moji pra-pra-vnuci už tady nebudou . . .

a Židi se budou furt handrkovat s mohamedánama Palestíncema . . . . a mudrlanti Lahvevové budou psát dlooooouhé články do novin a internetu, jaký by to byl ráj na Zemi, kdyby se ti dva dohodli jak se objímat a pusikovat  . . . .  a já nehodlám ztrácet můj drahocený čas to číst a o tom mudrovat.  On to Irán dříve nebo později vyřeší s radioaktivním uranem, který si obohacují pomocí centrifug a technologie z Germánska . . .   

0 0
možnosti

nerouš

27. 4. 2009 18:07
Re: Já, moji potomci a moji pra-pra-vnuci už tady nebudou . . .

Ty ses Pašku asi posral.Pokud bude Irán hodně a hlasitě provokovat a pokud udělá nezvratný krok k výrobě A bomby, přijde rychlý a smrtící uder Israele.Bude mít tichou podporu USA /a možná i Ruska/.Peršan nemá na globální konflikt - a tím méně nemá na nějaké tvorby vojenských paktů v oblasti.Arabští sousedi ho rádi nechají na holičkách.Myslím,že to machometáni vědí a nakonec ty svoje šavličky zastrčí.

0 0
možnosti

viktor

27. 4. 2009 15:59
objektivita s ale..

Vcelku objektivní pohled z dálky na realitu blízkého východu. Z blizka jsou pro středoevropana setrvávající nepochopitelné postoje samotného Izraele, zejména pro  setrvávající nesmiřitelnost k všemu nežidovskému, zejména k Palestincům. Píše se o nás že nejvíce utiskujeme národnostní menšiny v EU. Pak je pro mne nepochopitelné, že po prožití holokaustu, arijských rasových zákonů a různých pogromů na židovské obyvatelstvo je prý v Izraeli platný zákon který neumožňuje nábožensky smíšené sňatky. Hovoří se o údajném segregování škol ze stejného rasového hlediska. Je-li tomu tak, jde o rasové zákony setrvávající ve 21. století? Chtěl bych věřit že tyto informace nejsou realitou dneška neboť by zpochybnily pravdivé snahy Izraele  o mír v této oblasti. Nedovedu si představit zákon jenž by u nás znemožňoval sňatek s jiným např.  romským občanem. Jaký je potom důvod a cíl pro existenci takových zákonů, nejde-li o protižidovskou propagandu?

0 0
možnosti

chk

27. 4. 2009 16:04
Re: objektivita s ale..

Tam je asi důležité to "prý".....

0 0
možnosti

Standa

27. 4. 2009 15:27
Nejdříve

ze všeho musí být   oboustranná  v ů l e   se dohodnout. Není-li nejde nic ani z jedné strany, nemůže být dohoda. Více to vyhovuje Izraeli.

0 0
možnosti

Jakub S.

27. 4. 2009 14:21
Klobouk dolů před tak vyváženým, moudrým pohledem na věc,

a to od izraelského žurnalisty!

0 0
možnosti

hank bukowsky

27. 4. 2009 16:19
Re: Klobouk dolů před tak vyváženým, moudrým pohledem na věc,

bohužel, naše správná média se málokdy dopustí takového lapsu a zveřejní články i jiných Izraelců, které neodpovídají místní sionistické mantře.

Zcela svévolně a plánovitě nám neukazují, že v Izraeli jsou i jiné skupiny, než dravci. A že Izraelci také chtějí mír a hlavně jiným způsobem dosažený a v jiném politickém a bezpečnostním prostředí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz