25.6.2024 | Svátek má Ivan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
nerouš 27.4.2009 18:07

Re: Já, moji potomci a moji pra-pra-vnuci už tady nebudou . . .

Ty ses Pašku asi posral.Pokud bude Irán hodně a hlasitě provokovat a pokud udělá nezvratný krok k výrobě A bomby, přijde rychlý a smrtící uder Israele.Bude mít tichou podporu USA /a možná i Ruska/.Peršan nemá na globální konflikt - a tím méně nemá na nějaké tvorby vojenských paktů v oblasti.Arabští sousedi ho rádi nechají na holičkách.Myslím,že to machometáni vědí a nakonec ty svoje šavličky zastrčí.

Tangua 27.4.2009 19:46

Re: Já, moji potomci a moji pra-pra-vnuci už tady nebudou . . .

Takový optimista nejsem.

Prorok 27.4.2009 18:29

Iráncům bude bohatě stačit, že si na ně Izrael s USA netroufnou.

viktor 27.4.2009 15:59

objektivita s ale..

Vcelku objektivní pohled z dálky na realitu blízkého východu. Z blizka jsou pro středoevropana setrvávající nepochopitelné postoje samotného Izraele, zejména pro  setrvávající nesmiřitelnost k všemu nežidovskému, zejména k Palestincům. Píše se o nás že nejvíce utiskujeme národnostní menšiny v EU. Pak je pro mne nepochopitelné, že po prožití holokaustu, arijských rasových zákonů a různých pogromů na židovské obyvatelstvo je prý v Izraeli platný zákon který neumožňuje nábožensky smíšené sňatky. Hovoří se o údajném segregování škol ze stejného rasového hlediska. Je-li tomu tak, jde o rasové zákony setrvávající ve 21. století? Chtěl bych věřit že tyto informace nejsou realitou dneška neboť by zpochybnily pravdivé snahy Izraele  o mír v této oblasti. Nedovedu si představit zákon jenž by u nás znemožňoval sňatek s jiným např.  romským občanem. Jaký je potom důvod a cíl pro existenci takových zákonů, nejde-li o protižidovskou propagandu?

chk 27.4.2009 16:04

Re: objektivita s ale..

Tam je asi důležité to "prý".....

viktor 27.4.2009 16:19

Re: objektivita s ale..

Proč potom jsou ale zveřejňovány informace, jako :

pátek 20. ledna 2006, 14:33 - PRAHA

"Rychlá svatba se stala skutečným hitem," sdělil tiskový mluvčí Prahy 6 Martin Šalek. Ročně podle něj v městské části probíhá asi 400 až 500 svateb. "Zatímco před pěti lety šlo převážně o sňatky  místních lidí, dnes polovinu tvoří svatby cizinců. Nejčastěji se zde berou občané Izraele," pokračoval.

Izrael respektuje na svém území výhradně náboženské sňatky. Manželství uzavřená v zahraničí, třeba v Praze, ale Izrael respektuje.

Žádné prý jsem tam nenalezl a tak je pochybnost namístě.

Historik 27.4.2009 17:14

Re: objektivita s ale..

Co Vás na tom udivuje? Co takhle města rychlých rozvodů a sňatků v USA? V Itálii ještě relativně nedávno nebyl možný rozvod, producent Carlo Ponti se proto nechal rozvést se svojí bývalo ženou v cizině a tam si také vzal Sophii Lorenovou, ale v Itálii nebyl ten rozvod ani sňatek platný.

No a za komunistů u nás pro změnu neplatil církevní sňatek, snoubenci museli mít svatbu na radnici a pak ji mohli zopakovat v kostele.

kopretina 27.4.2009 16:48

Re: objektivita s ale..

Pro mě pro Středoevropanku je nepochopitelná muslimská nenávist ke všemu nemuslimskému,útlak žen, násilí vyplývající z Koránu. Násilničtí jsou mohamedáni, ne Izraelci. Palestinské učebnice jsou plné protižidovské a protikřesťanské propagandy.

Sigmund 27.4.2009 16:59

Re: objektivita s ale..

Čekal jsem kdy se tu objevíte a obšťastníte nás nějakým nesmyslem. :-) Pro mne jako středoevropana je nepochopitelná Vaše nenávist ke všemu muslimskému,potřeba se vyjadřovat k tomu,co absolutně neznáte a komentovat to,co jste v životě nespatřila.

Historik 27.4.2009 17:16

Re: objektivita s ale..

No, útok druhého letadla na WTC jsem viděl i já, i když jen v televizi ze záznamu.

Sigmund 27.4.2009 17:26

Re: objektivita s ale..

A co to má společného s Koránem? Všude na světě jsou pitomci.. Viděl jsem spoustu filmů o Křižácích apod. a přesto tu netvrdím nic o křesťanské nenávisti.

JardaB 27.4.2009 17:31

Re: objektivita s ale..

Pokud srovnáváte středověk s 21 stoletím,tak není k tomu opravdu co dodat.

Sigmund 27.4.2009 17:36

Re: objektivita s ale..

To je úplně jedno. To že banda nějakých fanatiků provede nějakou zrůdnost přece neznamená že fanatici jsou všichni? Když nějaký křesťanský fanatik donutí celé společenství spáchat sebevraždu apod.,jsou všichni křesťané magoři?

Tangua 27.4.2009 19:52

Re: objektivita s ale..

A četl jste vůbec zmiňovaný Korán? Pokud ano a souhlasíte s obsahem, pak opravdu patříte jinam než do civilisované společnosti.

Prorok 27.4.2009 18:28

A kdo seděl za kniplem jste také viděl?

Určitě to byl ten, co našli jeho pas v místech, kde se tavily ocelové nosníky.

kopretina 27.4.2009 17:49

Re: objektivita s ale..

Necítím nenávist ke všemu muslimskému, jen kritizuji to, co je hodné kritiky. Nemysly píšete jenom Vy. Fanaticky nenávidíte Izrael a židovský národ. Nikdy jste v Izraeli nebyl a vyjadřujete se o Izraeli. To je zabedňenost, nic víc.

Sigmund 27.4.2009 17:55

Re: objektivita s ale..

Nepamatuji se,že bych se tady k Izraeli vyjadřoval. Nevím že bych dal nějak najevo nenávist k židům.. Jste to Vy,kdo tu nenávist projevuje. Můžete mi například říci jak z Koránu "vyplývá násilí"?A kolik palestinských učebnic jste viděla,že jste přesvědčená o jejich obsahu?

kopretina 27.4.2009 18:18

Re: objektivita s ale..

Ale vyjadřoval jste se.Psal jste lži o Izraeli. Jinak z Koránu vyplývá násilí: "Když se střetenete s nevěřícími, stínejte jim hlavy, dokud mezi nimi nezpůsobíte dosattečné krveprolití..." (súra 47:4). "Zabíjekte modloslužebníky,kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a spoutejte je pevnými okovy"(súra 9:5). "Vy kteří věříte, neberte si Židy a křesťany jako své přátelé. neoť oni jsou přáteli jedni druhým. Kdokoliv z vás se s nimi přátelí, ten se stane jedním z nich a Bůh nepovede lid nespravedlivý". (súra 5:56). "Bojujte proti těm, kdo nevěřív Alláha, ani v soudný den nezakazuji to, co zakázal Alláh a jeho posel a proti těm, kteří neuznávají náboženství pravdy mezi lidmi Knihy, dokud nezaplatí džizju s ochotnou poddaností a nebudou se cítit poddáni"(súra 9:29). "Když se střetnete s nevěřícími, udeřte je do šíjí, až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte"(súra 47:4-5). "cizoložnici a cizoložníka spoutejte, každého z nich sto ranami" (súra 24:2) atd.

Jinak palestinské učebnice jsou plné nenávisti vůči Izraeli a Židům. I EU za to kritizovala palestinské Araby. Vy zkrátka se snažíte zpochybnit jakoukoliv regulérní kritiku Palestinců a muslimů. Vidíte muslimy v růžovém světle. Samozřejmě, nejsou všichni muslimové špatní, ale řada teroristů jsou muslimy. To je fakt.

Prorok 27.4.2009 18:26

Re: objektivita s ale..

Deuteronomium 3,6

Vyhubili jsme je jako klatá, jako jsme učinili chešbónskému králi Síchonovi; vyhubili jsme každé město jako klaté, muže, ženy i děti.

Deuteronomium 20,14

Ale ženy, děti a dobytek i vše, co bude v městě, všechnu kořist z něho si ponecháš jako lup. Budeš užívat kořisti po svých nepřátelích, kterou ti dal Hospodin, tvůj Bůh.

Deuteronomium 2,34

V oné době jsme dobyli všechna jeho města, vyhubili jsme každé jeho město jako klaté, muže, ženy i děti; nenechali jsme nikoho vyváznout. Exodus 32,27 Řekl jim: "Toto praví Hospodin, Bůh Izraele: Všichni si připněte k boku meč, projděte táborem tam i zpět do brány k bráně a zabijte každý svého bratra, každý svého přítele, každý svého nejbližšího."

kopretina 27.4.2009 18:35

Re: objektivita s ale..

Jenže tyto pasáže popisují boj, to není návod pro Izraelce, jak jednat.Je rozdíl válka a mír. Ve válce se mají Izraelité právo bránit. Zatímco Korán je pro muslimy zjevené slovo, každý muslim je vázán Koránem.

Sigmund 27.4.2009 19:09

Re: objektivita s ale..

A Korán nepopisuje boj? Ve válce se mají muslimové právo bránit...

kopretina 27.4.2009 19:14

Re: objektivita s ale..

Jak které pasáže.

Sigmund 27.4.2009 19:16

Re: objektivita s ale..

Tak které pasáže vyzývají k násilí aniž by byla válka??? Ale přesně prosím...

kopretina 27.4.2009 19:21

Re: objektivita s ale..

Tak např. súra 9:29-"Bojujte proti těm, kteří nevěří v Alláha, ani v soudný den ani nezakazuji to co zakázal Alláh a jeho posel proti těm, kteří neuznávají náboženství pravdy mezi lidmi Knihy, dokud nezaplatí džizju s ochotnou poddaností".

Sigmund 27.4.2009 19:33

Re: objektivita s ale..

Ano,verš jste opsala,ale zbytek nečetla... Zase čerpáte z nějakých fašistických stránek? :-)

Já bych Vám doporučil,aby jste si Korán nejprve opravdu přečetla,než ho začnete hanět. Takhle bych se upsal. Prosím,přečtěte Korán a pak o něm můžeme seriózně diskutovat. Tohle je na prd,Vy někde opíšete větu,která se Vám zdá dostatečně násilná a já abych tu hodinu vysvětloval proč tam je..

kopretina 27.4.2009 20:03

Re: objektivita s ale..

Proč to okecáváte. Ve verši se píše, aby muslimové bojovali proti nevěřícím. Tečka. Nečerpám z fašistických stránek.

Sigmund 27.4.2009 20:23

Re: objektivita s ale..

Tyto verše se opět týkají konfliktu s modláři. Ale to by jste věděla,pokud by jste zmíněnou suru četla. Jenže Vy někde zahlédnete verš a děláte unáhlený závěr. A na základě tohoto chybného závěru kritizujete Korán. A to mne štve. Nevadí mi,pokud má někdo jiný názor,ale pomluvy mi lezou krkem. Kdysi jsem četl Bibli,nikterak mne ta kniha nenadchla,ale nesnižuji se k tomu,abych ji zde pomlouval. Nevytrhávám z ní verše a netvrdím,že mají jiný význam. Chápete mne? Fanděte si čemu chcete,diskutujte,když Vás to baví,ale nepomlouvejte něco co tak málo znáte. A já Vás pak nechám na pokoji...

Sigmund 27.4.2009 19:05

Re: objektivita s ale..

Nemám teď u sebe český překlad Koránu,tak to zkusím přes ruskou verzi.  47:4 začíná vskutku takto,ale je třeba si uvědomit,že slovo STŘETNETE neznamená- potkáte,ale utkáte se v boji 9:5 verš takto začíná,dále pokračuje: Poté pak buď je omilostněte nebo propusťte za výkupné,dokud nesloží válka břemen svých.  (je nutné si uvědomit,že vyzýval k boji s modloslužebníky,lidmi kteří věřili v kdejakou blbost a různá zvěrstva páchali-např. pohřbívání dětí zaživa apod.)  5:56 A kdokoli bere si za přátele Boha a proroka jeho a ty,kteří uvěřili,jest na straně Boha a tito vítězí (nic o židech a křesťanech)9:29 Tento verš se týká opět mnohobožců  24:2 v dnešní době úsměvné i když věřím,že i spousta našich průdérních důchodců by s tím souhlasilo... :-)

Vyzývá tedy k násilí,dojde-li k bitvě (nenastavuje druhou tvář,což Vás možná mate ;-)) a je tvrdý vůči modloslužebníkům,mnohobožcům (Vy by jste je možná nazvala pohany),ale tady bych doporučil něco si přečíst o Arabském poloostrově v době nástupu Islámu,na to tu není místo. Nicméně o násilí vůči židům a křesťanům - nic. Jinak,je potřeba nevytrhávat věty z kontextu....Nutno si též uvědomit,že kniha byla revoluční v 7. století,ale v dnešní době už je potřeba brát mnohé věci s rezervou. Fanatici,kteří tvrdí že je v Koránu vše a je možno se jím v dnešní době naprosto řídit jsou magoři. Nicméně jde o fascinující dílo,stejně jako je např. Bible,ale tou se dnes také neřídíme... ;-)

Harpyje 27.4.2009 19:49

Re: objektivita s ale..

Co má, Vodníku, tento článek společného s koránem? 8-o

Jakub S. 27.4.2009 21:10

Re: objektivita s ale..

To je Vodník - ? Utrecht? Jo?