28.2.2021 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Syrsko-irácký stát

V zahraničních (BBC) či českých (Neviditelný pes) médiích bylo několikrát informováno o možné hrozbě destabilizace území Levanty a vznik Syrsko-iráckého islamistického státu v případě výhry opozice v občanském konfliktu v Sýrii a následného chaosu v tomto státě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Petrovič 11.3.2014 22:28

US odstraňuje vodcu sýrskeho frontu al-Nusra zo zoznamu tero

US odstraňuje vodcu sýrskeho frontu al-Nusra zo zoznamu teroristov

http://www.presstv.ir/detail/2014/02/26/352359/us-removes-alnusra-boss-from-blacklist/

26.2.2014 - Americké ministerstvo spravodlivosti odstránilo Abu Mohammada al-Džolaniho, hlavu frontu al-Nusra, vetvy al-Kájdy bojujúcej proti prezidentovi Baššárovi al-Asadovi v Sýrii, z jeho zoznamu najviac hľadaných teroristov, píše sa v správe.

V decembri 2013 Washington zaradil Al-Nusra na čiernu listinu za zodpovednosti za väčšinu teroristických bombových útokov v Sýrii. Západ bol široko kritizovaný za aplikovanie svojich dvojitých štandardov, pokiaľ ide o rokovania s teroristickými skupinami.

Zatiaľ čo s al-Kajdou-spojené skupiny boli uvedené ako teroristické subjekty v rámci sankcií OSN, radikáli v Sýrii, vrátane tých, ktoré patria do frontu al-Nusrat, obdržali všetky formy podpory zo Západu.

T. Petřek 10.3.2014 15:01

Faktem je, že

Katar a Saudská arábie (tyto feudální státy a spojenci USA) podporovaly finančně i jinak povstalecké islamisty v Sýrii, stejně tak Turecko v čele s islamistou Erdoganem, jenž nyní touží po cenzuře internetu v Turecku.. Naopak nedává smysl, aby Assad (alawita/šiita) podporoval sunnitské extremisty. Prokázáno také bylo, že sarin v srpnu v blízkosti Damašku nemohly použít vládní vojska, což plyne z šetření Theodora Postola (MIT) a Richarda Lloyda (OSN). "Dolet raket se sarinem svědčí o tom, že tuto munici nemohly odpálit syrské ozbrojené síly." Což je našimi médii naprosto(záměrně!?) nepovšimnuto.

T. Petřek 10.3.2014 14:49

Faktem je, že

P. Sulc 10.3.2014 0:14

Az padne Asad, bude v Syrii

teprve zle, to se bude mordovat ve velkem s teroriste, muslimove , budou mit na svoje kejkle peknou zakladnu.