23.9.2020 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Prekérní situace předsedy vlády

Když máte v zemi politickou stranu, která disponuje tím, čím disponovala KSČ za totality, tedy partajními ozbrojenými milicemi, a tato strana je součástí vládní koalice, jíž jste premiérem, sotva se zbavíte spoluodpovědnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Štípek 9.9.2019 12:43

Prekérní situace pana Stejskala

Libanon dnes opět na svém území poslal k zemi izraelské válečné drony vyslané zabíjet a škodit. Libanon se ale umí bránit líp než rozvrácená Sýrie, kterou izraelský stát bombarduje bohužel dle libosti. Snažím se porozumět obvyklému a očekávatelnému tvrzení, že je to od izraelského státu jen obranná nutnost, chystá-li se tě někdo napadnout, udeř první. Ale prostě mi to nejde, takhle si podle mne izraelský stát přátele ani mír nezíská. Takže teď jsem zvědav, co na to pan Stejskal. Všiml jsem si, že k událostem v oblasti svého zájmu má dva principiální přístupy: buď jalově opíše vše co se mu k tématu podaří najít, nebo mlčí jakoby se nic nestalo. Tady je vskutku v prekérní situaci.

L. Severa 9.9.2019 13:45

Re: Prekérní situace pana Stejskala

Zatím co z Libanonské strany létají na Izrael jen ptáci.

J. Vrzal 9.9.2019 8:36

Maronite

Mimochodem, maronite - libanonsti krestane, se z velke casti pesidlili do jizniho Libanonu v dobach izraelske okupace do roku 2000. Pri stahovani izraelskych vojaku velka cast maronitu odesla s izraelskou armadou do Izraele.

H. Lukešová 9.9.2019 0:21

Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

pro zastánce palestinských Arabů na jedné straně a Hzballáhu na druhé straně. Libanonští politici prakticky znemožňují palestinským uprchlíkům pracovat v Libanonu, tito lidé čelí také přísné kontrole, když vyjdou mimo uprchlický tábor, nemohou získat libanonské státní občanství. „Palestinci“ v Libanonu jsou bez lékařské pomoci, sociálních služeb, mají zakázáno se vzdělávat v libanonských základních, středních i vysokých školách.

Tato skutečně zoufalá situace „palestinských uprchlíků“, většinou se však jedná o vnuky a pravnuky „Palestinců“, kteří z Izraele odešli po výzvách arabských armád i domácí propagandě muftího Husseiniho a jeho kliky, je skutečným vředem Blízkého východu a ostudou arabských politiků. Jedním z důvodu k tak krutému zacházení s „Palestinci“ je ohnivá a nesmiřitelná nenávist arabských států k Izraeli. Proto jim zmíněné arabské země odpírají důstojný život, tzn. právo usadit se mimo uprchlické tábory, nabývání majetku, získání pracovního místa, volný pohyb, uzavírání sňatků mimo uprchlické tábory, tedy vše to, co by napomohlo normalizaci života v této oblasti. To však není důkazem ani důvodem pro vznik samostatného národa, a proto označení Palestinců za "národ" zůstává i nadále jen ryze účelovým trikem.

P. Sinclair 9.9.2019 8:10

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Kde jsou důkazy, že „Palestinci“ odešli z „Izraele“ po výzvách arabských armád i domácí propagandě muftího Husseiniho a jeho kliky? Jak tam šířili ty výzvy a kde je k přečtení jedna taková výzva?

H. Lukešová 9.9.2019 10:40

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Musíte číst literaturu a věrohodné internetové stránky, je jich spousty, zrovna nemám čas vypisovat všechnu literaturu a všechna díla. Vy jste zkrátka přesvědčen, že za všechno zlo můžou Židé a Izraelci, zatímco muslimové a "Palestinci" jsou nevinné oběti všech sil okolo.

A jinak jak se šířily informace Husseiniho a jeho kliky? Říká vám něco rozhlas? Mufti šířil Hitlerovu propagandu do arabského světa i během WW2.

Stejně je zbytečné vás o něčem přesvědčovat, když máte tu svou pravdu, pravdu leninskou.

H. Lukešová 9.9.2019 10:41

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

.....výzvy.....

P. Sinclair 9.9.2019 11:53

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Britové odposlouchávali z Kypru celý Střední východ a nic takového neslyšeli. Stejně tak profesor Benny Morris nenašel ani ten nejmenší důkaz takového vysílání, ale slečna Lukešová má jasno a neřekne, na čem je její přesvědčení založeno. Nic nového pod sluncem.

H. Lukešová 9.9.2019 13:17

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Ale houby s octem, Britové stranili Arabům, to je známá věc a Benny Moris je "nový historik", ryzí antisionista, takže vy opět lžete, jak když tiskne, takže nic nového pod slunce.

Vysílání muftího z Berlína do arabského světa je naprosto známá věc, anonyme.

P. Sinclair 9.9.2019 14:24

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Paráda. Benny Morris o sobě říká, že je sionista, ale zvadlá kopretina toho o něm zjevně ví víc, než on sám.

H. Lukešová 9.9.2019 14:39

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Benny Morris o sobě může říkat, co chce, je novým historikem, pod sionistou respektive antisionistou.

Není důležité, co o sobě kdo prohlašuje, ale tak, jak se chová. I vy sám sebe můžete prohlásit Mesiášem lidstva, jakože se tak skoro chováte a kdo vám to bude věřit.....Osobnost ze mě dělají skutky a činy, ne prohlášení.

P. Lenc 9.9.2019 11:47

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Soudruhu Sinclaire,mohl bych vám doporučit literaturu která je běžně dostupná a obsahuje dokumenty které tyto výzvy obsahují, ale ve vašem případě by to byla pouhá stráta času.Neomarxista jako vy nenávidějící Židy a stát Izrael se dostane k "poučení" až vám nějaký hodný palestinec vyvraždí rodinu.Mimochodem, nejste kamarád s jistou "Sybillou"?

P. Sinclair 9.9.2019 12:40

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Nemůžete nic, brepto, o to se pokusili jinačí myslitelé, jako Christopher Hitchens, a neuspěli, tak vám zbývá jen to nejapný soudruhování.

H. Lukešová 9.9.2019 13:19

Re: Jak zachází Libanon s "palestinskými uprchlíky"...?

Jistěže je. Stejně se jedná o podlého anonyma, o obyčejný nick. Palstinci napáchali tolik zla, jenže pro Sinclaira je dobrý Žid, akorát mrtvý Žid.