17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kopretina 29.4.2009 10:48

Re: Ten svůj stát mohli mít už v roce 1948.

Izrael toho nabízí více než kterýkoliv arabský stát. Izrael nabízí technologie, vědce, co nabízí Arabové světu nyní?

milda 29.4.2009 11:23

Re: Ten svůj stát mohli mít už v roce 1948.

jakou technologiii,vsechno dostavaji od usa a neplati za to,to za prve mluvite o vedcich i oni jsou placeni a sponzorovani a tak se jim dobre zkouma e experimentuje,navic vedci made in rusko vam o tom budou vypravet,

kopretina 29.4.2009 11:43

Re: Ten svůj stát mohli mít už v roce 1948.

Řada Židů (i Izraelců) jsou nositelé Nobelových cen, laureáti, vynálezci.Řada izraelských vědců působí v USA. Ano, Izrael dostává pomoc od USA, ale mnohem větší pomoc od USA a EU dostávají palestinští Arabové.

brok 29.4.2009 13:32

Re: Ten svůj stát mohli mít už v roce 1948.

Weismannův institut v Rehovotu je líhní vědců i pro USA.

Tino 29.4.2009 7:37

Co s palestinci? A co s Izraelem?!

Izrael má demokratické zřízení a proto se potýká těžkopádně s problémem palestinců. Něco jiného by bylo, kdyby Izrael měla totalitní charakter. To by se vyřešil problém jednoznačně a v krátké době.

Plakat nad demokratickým uspořádáním? Do politiky v Izraeli mluví od komunistů přes celé spektrum až po nacionalisty. Podle momentálního rozložení politických stran v parlamentu se i řeší momentální situace s palestinci.

Nejvýraznější voják a politik Izraele byl Ariel Šaron, který účelově lavíroval v politice z leva do prava, podle charakteru momentální vnitřní politiky Izraele. Nebyl zastánce nějakého politického směru. Snad byl víc pravičák než levičák, ale to si ani nepřipouštěl. Jemu šlo o stát Izrael především. Otázka je, zda to bylo špatně.

U nás v obdobném postavení politik nebude mít prakticky žádnou podporu, protože by nebyl občanovi čitelný. Občan u nás se smíří i s nadvládou jiné mocnosti, jen když jeho politik je doleva, případně doprava orientovaný. Občan Česka si nic moc nezakládá na státnosti. Tedy v průměrné většině pochopitelně. Jít pod Ruskou nadvládu, či naopak rozplynout se v EU není pro levopravé občanstvo Česka zásadní problém ve většině. Podstatně víc se u nás vnímá politické směřování státu.

Závidět Izraelcům jejich boj o státnost, či kritizovat Izrael pro neochotu splynout s arabským světem? Já v tom mám jasno a Ariel Šaron je pro mně symbol státnosti Izraele. Bez takových osobností není samostatných států a ani sebevědomých občanů!

Pája 29.4.2009 9:49

Re: Co s palestinci? A co s Izraelem?!

ano demokracie, ale jenom pro ty rasově prověřené...nevšiml jsem si, že by v průběhu 60 let trvající okupace započaté vyhnáním starousedlíků byly pořádány nějak často volby...(no teď už vlastněmohou volit vládu neexistujícího státu:-D)

:-) 29.4.2009 10:20

Re: Co s palestinci? A co s Izraelem?!

Stačí si přečíst izraelskou ústavu a hned člověk ví, jak často jsou v Izraeli volby (a to ještě bývají volby předčasné). Ovšem, lepší je hned plácat nesmysly.

kopretina 29.4.2009 12:12

Re: Co s palestinci? A co s Izraelem?!

Žádní arabští starousedlíci neexistují. Původními obyvateli Země Izraelské jsou Židé.

Landys 29.4.2009 7:30

Já bych Palestincům poradil jednu osvědčenou metodu ...

;-€Já být na místě Palestinců, tak to nijak nehrotím. Klidně budu žít pod izraelskou kuratelou ještě několik let - když už to vydrželi celá destiletí, těch pár let se to taky nějak snese. Až jich bude většina, požádají mezinárodní společenství o zajištění svobodných a demokratických voleb. Pokud je budou po těch vítězných volbách Židé nějak šikanovat, udělá s nimi NATO pořádek jako se Srby v Kosovu. Zavelet k pozemnímu útoku i humanitárnímu bombardování by mohl známý bojovník za světový mír a několikrát už skoro nositel Nobelovy ceny Václav Halel (pokud bude mít v té době ještě jasnou mysl).

Kolumbo 29.4.2009 9:31

Re: Já bych Palestincům poradil jednu osvědčenou metodu ...

Doporučte to i našim cikánům, ať je jasné za koho kopete Landysi.

Landys 29.4.2009 9:46

Re: Já bych Palestincům poradil jednu osvědčenou metodu ...

;-€To je právě ono ! Když vyjádří někdo poněkud odlišný názor v této věci, je to nebezpečný antisemita a pravděpodobně i nenapravitelný a zapřisáhlý bolševik. Jen čekám, kdy se to s ohledem na současné trendy u nás, stane trestným činem. A co mi ještě na všem dost vadí, to je fakt, že si nikde nepřečteme názor  opačné strany - že by Palestinci neuměli psát ? To přeci ke standardní demokracii taky patří - co ty na to Kolumbo ?

kopretina 29.4.2009 10:53

Re: Já bych Palestincům poradil jednu osvědčenou metodu ...

Vaše kecy na situaci nic nemzmění. Izrael bude existovat vedle Palestinského státu.Palestinský stát vznikne, otázka je kdy. Jinak Izrael palestinské Araby nešikanují, pouze se brání muslimským teroristům.

JKKK 29.4.2009 7:28

Fungující papestinský stát? Proč ne?

Ale v první řadě do těch natažených dlaní dostanou lopaty místo výpalného. A ty lopaty se pouze půjčí!

Ali 29.4.2009 8:19

lopata není

Když jsem se modlil, lopatu někdo ukradl. Určitě Židi.

Petr Kohout 29.4.2009 7:22

Židovské osady se v tuto chvíli plně řídí Palestinským právem a zákony.

Palestinu totiž ovládají dva základní ústavní principy:

a) silnější chlap (s větší bouchačkou) nařizuje ostatním.

b) kněz nařizuje i těm silným chlapům.

Pokud bereme heslo "kněž jako kněz" (rabín jako mulla) pak je všechno v pořádku. A mimochodem, tu půdu si osadníci koupili a zvelebili.

libor 29.4.2009 2:48

Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

 nechci napsat ze se jedna o tragedii palestinskeho naroda,stat izrael jiz dnes vi ze sen o velkem izraeli ,zidovskem neni mozny nebot to zavani snem o treti risi,fanatickych osadniku take ubyva ,je malo ruskych zidu kteri se chteji usadit na kopcich,byt i s velkym obchodnim centrem,parky pro deti atd stale jeste bydli v osade ktera pripomina nedobytnou tvrz z 12.stoleti se vsemi trimetovymi ploty a hlidacimi vezemi a ,tak to vypada ve West Banku a nemyslim ze tito zide chteji zit takhle naveky.

Petr Kohout 29.4.2009 7:23

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Tragédie Palestinského národa, stejně jako tragédie Sudetoněmeckého národa spočívá v tom, že plánovaná masová loupežná vražda (u palestinců Židů, u Sudeťáku Židů, Cikánů a Čechů) se nepovedla.

Pája 29.4.2009 10:01

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

s tím rozdílem, že v Palestině byla Židů do r.47 mizivá menšina, která s domorodci žila vcelku v míru a pokoji...jo historii nepřemalujete

Jakub Roth 29.4.2009 10:15

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Mizivá menšina v roce 47? Něco si o tom přečtěte. Také o tom, jak žila s PalAraby v míru a pokoji. Provní teroristické útoky proti přistěhovalým Židům se datují do dvacátých let minulého století.

JoJo 29.4.2009 10:34

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Souhlas až na to, že přistěhovalí Židé si se starousedlíky nemají co se terorismu týče co vyčítat. Také si o tom něco přečtete, můžete začít záznamy tehdejší britské správy nebo životopisy řady předních izraelských politiků.

kopretina 29.4.2009 14:49

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

To je jedno, hlavní je, že teror proti Židům začali první Arabové. Židé jen reagovali na arabský teror.

kopretina 29.4.2009 10:58

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Vy přebarvujete historii. Vtěština Arabů dotáhla do Izraele až v 19. století. Arabové jsou zloději země Izraelské. Na začátku 19. století žilo v Izraeli jen 200 000 Arabů. Takže nelžete. Židé měli v Izraeli stát, Arabové nikdy žádný stát v Izraeli neměli.

JoJo 29.4.2009 11:47

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Vy nezklamete, kytičko. Jen těch 200 tis. Arabů tvořilo 90% populace, židů bylo 7 tis. Výraznější nárůst židovské populace nastal na konci 19. stol., kdy z Ruska přitáhlo 30 tis židů. Poslední židovský stát přestal fakticky existovat před 2600 lety

kopretina 29.4.2009 12:09

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Židů žilo na začátku 19.století kolem 12 000 Židů. Ano, Arabů žilo více v Izraeli, ale obrovský nárůst arabského obyvatelstva se také datuje v 19. století. Jinak židovský stát existoval do roku 135, než byli Židé Římany násilně vyhnáni. A i potom začali Židé vytvářet kvetoucí obce. Palestinský stát v Zemi Izraelské neexistoval nikdy. Proč fandíte palestinským Arabům? jste jen propagandista.

JoJo 29.4.2009 13:10

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Judea byla fakticky ukončena roku 580 př. n l. babyloňany. Zánik Judey byl spojen s deportací většiny židů. Severní království zaniklo ještě o 200 let dříve. Nefandím palestincům ani Arabům, jsou mi v konečném důsledku šumafuk, vadí mi jen neexistence zdravého rozumu a normální lidské slušnosti způsobilé k domluvě a navíc trpím fobií z fanatiků, především náboženských, ať už mumlají před křížem nebo hadžují ke kábě.

kopretina 29.4.2009 14:00

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Židé měli převahu v Judei a Izraeli do roku 135, než byli Římany vyhnáni. Vy že trpíte fóbií z náboženských fanatiků? Proč tedy fandíte muslimským teroristům. Izrael je v právu, má právo se bránit muslimským fanatikům.

JoJo 29.4.2009 15:44

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Typická fráternice. To že mi vadí zbytečné zabíjení civilů znamená že fandím terorismu? Nebyla jste před svým prozřením ve straně?

kopretina 29.4.2009 17:09

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

Mně taky vadí zabíjení civilistů, nicméně mi to nebrání vidět realitu. Nebyla jsem nikdy v žádné straně, ale nejblíže mám k ODS.

kanyn 1.5.2009 1:44

Re: Dekuji panu autorovi,pravdive a lidem chybi informovanost

opravuji : za vlady Gorbacova a jeho 'perestrojky'prislo  do Izraele 300 000!!!! tisic ruskych zidu,kteri doufali v lepsi budoucnost a bylo jim falesne namalovano ze odchazeji z komunismu na Zapad,pro nedostatek bytu v Izraeli ,jeste po dvou letech 70 procent bydlelo v maringotkach s nedostacujicim hygienickym  vybavenim,vodou a navic v oblastich vzdalenych od mestske aglomerace.

sasa 29.4.2009 2:00

setleri v hebronu jsou ukazkou

 Hebron je palestinske mesto v Izraeli a v tomto stotisicovem meste zije 400 takzvanych setleru,jak pise pan autor nechteji se podrobit zakonum mesta a pohybuji se po meste ozbrojeni,vyvolavaji srazky s mistnim obyvatelstvem a pokud se jim chce vezmou do ruky i zakon a zbran pouziji,Kazdy z nich je totiz RamboRv