16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Likvidace "otce" íránského jaderného programu

Jak bychom dnes hodnotili události v nacistickém Německu, kdyby po Heydrichovi byl zlikvidován významný vědec, který by byl „otcem“ německého jaderného programu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Suchodol 1.12.2020 20:54

EU je jeden velky ekonomickopoliticky experimenet, ktery je svoji zbabelosti a naprostym nedostatkem moralky tech sasku nahore jednou z nejvetsich hrozeb evropskym narodum. Jediny evropsky politik schopny se temto gangsterum postavit je Viktor Orban. Kez by jich bylo vic,....ovsem to je marne volani.

H. Lukešová 1.12.2020 19:56

SJP a Intifáda

https://www.youtube.com/watch?v=3anCYQIdmpw&feature=emb_title

H. Lukešová 1.12.2020 19:18

No soudruh neomarxista Kolman šíří protižidovskou proarabskou propagandu. Jen neomarxista může věřit, že hlavním viníkem všeho zla je jen malinký Stát Izrael s 9 miliony obyvatel může ohrožovat dvou miliardový muslimský svět. Neomarxismus jako stalinismus, který přišel s antisionismem, kterého se neomarxisté drží.

L. Kolman 1.12.2020 20:00

Když vidím, co tady předvádíte, holt mi to nedá. Páč nic není jen černé nebo bílé. Vy recitujete do zblbnutí jen to A, někdo může občas zmínit i to B.

H. Lukešová 1.12.2020 20:18

Jenže vy Izrael a Židy demonizujete, urážite, znevazujete jak ti nejhorší židožrouti. Takže vy si na nějakou objektivitu nemůžete hrát a soudruzsky na mě vykřikovat je také velmi nezdvorile, starejte se laskavě sám o sebe a nevykrikujte na mě jak ten největší soudruh.

L. Kolman 1.12.2020 20:21

Možná byste si měla někam zajít!

H. Lukešová 1.12.2020 20:26

Vážně? A co vy? Nemusíte mi laskavě vykládat co mám či nemám dělat. Já zkrátka odmítám antisemitskou propagandu, že je Stát Izrael barevný zlý stát hodný zničení, zatímco muslimové jsou hodní a nevinní, jak líčite vy.

L. Kolman 1.12.2020 20:45

Toto jste vyčetla kde? Nemáte až moc bujnou fantazii?

H. Lukešová 1.12.2020 20:56

Z vašich příspěvků. Vy se neustále na Židy a Izrael plivete a píšete dokolečka dokola ty samé xkrát vyvrácené lži a to je smutné.

L. Kolman 1.12.2020 21:09

Se dívám, že fanatismus je pěkná sfiňa!

H. Lukešová 1.12.2020 21:18

No jo no, díváte se do zrcadla a v něm vidíte fanatika. Tomu rozumím. Já zkrátka na rozdíl od vás neuvěřím tomu, že je Stát Izrael příčinou všeho zla, že Židé tahají za nitky, kteří podle pana zvratku Štípka, se kterým jste souhlasil, můžou za vše, za bolševismus, za kapitalismus, za bankéře, průmyslníky, zloděje atd.

Takové názory vedly k veškerému protižidovskému násilí v dějinách světa. Izraelci se vám ani nikomu jinému nemusí omlouvat za to že žijí, tvoří a brání se. Izrael není evropskou kolonií, ale samostatným státem, jednajícím jak sám uzná za vhodné.

V. Církva 1.12.2020 21:10

Írán jasné veřejné vyhrožuje vyhlazením Izraele.

Nakolik to myslí vážně je těžké odhadnout, ale moc bych těmto nedůvěřoval.

V. Bok 2.12.2020 0:34

No, a kde jste to četl? Ukázalo se totiž, že slova jednoho Irándského presidenta byla hrubé překroucena. Nicméně, Izrael veřejně vyhrožuje útoky na Irán a útočí na jeho občany. Vč. demomstrativních náletů na Iránská města. A samozřejmě, nálety, tentokrát skutečnými, na iránské a syrské jednotky nasazené proti Islámskému státu.

T. Klíčník 2.12.2020 8:08

Nevím, co pronesl "Irándský president", ale pochybuji, že někdo takový vůbec existuje...

Pokud jde o Írán, tak asi nevíte, že faktická moc leží v rukou ajatolláha Chameneího a za zády má revoluční gardy. Prezident je v potravním řetězci pod ním.

A pan ajatolláh prohlásil: „Boj za osvobození Palestiny je povinnost a věc islámské svaté války. Sionistický režim je rakovinný nádor regionu. Dlouhou dobu trvající sionistický virus bude odstraněn.”

Zdroj si jistě najdete sám.

V. Suchodol 1.12.2020 20:56

Tak antisemitum jako je ten Kolman nema cenu vysvetlovat vubec nic. Protoze se to od nich odrazi jako povestny hrach od steny.

H. Lukešová 1.12.2020 21:09

Ano, podle těchto antisemitů Kolmanů je Stát Izrael archetypem veškerého pozemského zla, který ohrožuje dvoumiliardový muslimský svět. To mi řekli mí rodiče a ještě prarodiče z obou stran, parafrázuji, žili jsme za komunismu, učili nás, že je Izrael zlý a špatný, jak utiskuje Palestince, ale nikdy jsme nevěřili, že malinký Izrael (tehdy měl v 70.letech jen 3 miliony židovské populace) může ohrožovat tehdy půl miliardový muslimský svět. Tomu jsme nikdy nevěřili.

P. Milan 1.12.2020 21:34

Jaroušek je jen obyčejný kverulant. Proti všemu, co nezavání socíkem a flákáním.

L. Kolman 1.12.2020 19:09

Domluvte už někdo slečně Lukešové, ať buď neblbne sama, nebo se nesnaží oblbnout jiné. Jen trojnásobně ocertifikovaný blb může meldovat o tom, že Írán by se odvážil napadnout Izrael. Že by si ti hošani muslimští nedokázali spočítat, že proti Izraeli, Saúdské Arábii a USA nemají sebemenší šanci. Důvod zavraždění íránského vědce je jen snaha Netanjahua na poslední chvíli prezidentování proizraelského Trumpa zatáhnout USA do konfrontace s Íránem.

V. Hodorka 1.12.2020 19:52

Iran desitky let trvajici zbabelou podporou teroristu uz izrael davno napadl. Jen vice takovych likvidaci iranskych vudcu. To ma smysl. Ne jako utoky iranskych a palestinskych teroristu na bezbranne civilisty v izraeli.

V. Církva 1.12.2020 20:43

Přesně tak. Irán přes Hizbaláh a Palestince vraždí nevinné civilisty a někdo se diví že pak Izrael zabije vojáka, co je ohrožuje.

V. Hodorka 1.12.2020 19:52

Iran desitky let trvajici zbabelou podporou teroristu uz izrael davno napadl. Jen vice takovych likvidaci iranskych vudcu. To ma smysl. Ne jako utoky iranskych a palestinskych teroristu na bezbranne civilisty v izraeli.

V. Církva 1.12.2020 20:42

Kde berete jistotu, že by Irán nazaútočil na Izrael? Gottwaldovci taky říkali že zakroutí kapitalistům krkem a pak se všichni hrozně divili, že to mysleli vážně. Je možné, že máte pravdu, že jen tak Irán blafuje, ale těmto fanatikům bych moc nevěřil.

P. Nešvara 1.12.2020 18:56

Pokusím se vysvětlit jak paní Lukešové, tak některým jiným.

Státy mohou být navzájem ve válečném stavu, nebo být v míru. Pro oba stavy fungují odlišná pravidla. Bohužel to, co je na Blízkém východě je takové podivné něco mezi a flagrantní porušování pravidel se přehlušuje hlasitým vřískotem zesilovaným spřátelenými médii. Dělají to obě strany.

Pokud jsou státy ve válce, tak se předpokládá, že si navzájem dělají to nejhorší, co mohou včetně vzájemného ostřelování raketami a granáty. Od počátku 20tého století po dohodách v Ženevě a dalších následných se definovalo, co by si státy neměli dělat ani ve válce. Patří sem například popravování válečných zajatců, vzájemné hubení plynem (po zkušenostech z první světové) a podobně. Nedodržovalo se to ani za války (partyzáni byli většinou neuniformovaní a nacisté je zcela správně a dle konvencí označovali za teroristy a to včetně našich slavných parašutistů Gabčíka, Kubiše a dalších). U nás mají svatozář, ale pokud nechceme aplikovat dvojí metr, tak partyzáni byli z hlediska válečného práva přesně tím samým, co byli pováleční werwolfové. Už kdysi dávno se říkalo, že rozdíl mezi teroristou a hrdinou osvobozovacího boje je pouze v tom, zda jsou nakonec na straně vítězů nebo poražených. Tolik k válce.

P. Nešvara 1.12.2020 18:56

Pokračování

V míru je to jinak a o vině a trestu má rozhodovat nezávislý soud. Takto to opravdu probíhalo třeba v dobách divokého západu. Pokud byl někdo outlaw a desperát, tak soudce na něj vydal zatykač a potom visely na šerifově kanceláře ony slavné lístečky „life or dead“ s cenou.

Pokud tedy měl Trump nějaký problém s Kásimem Sulejmáním, měl na něj podat žalobu k soudu, tomu dát důkazy, případně umožnit jemu či jeho zástupci obhajobu (i v nepřítomnosti) a pokud by jej soud odsoudil k trestu smrti, mohl podniknout legální kroky k jeho likvidaci. Toto neudělal, a proto trvám na tom, že to byla nájemná vražda. A je mi úplně jedno, co byl Sulejmáni zač. A už vůbec nemluvě o tom, že se Sulejmáním byli zabiti další lidé jako „collateral damage“. Obama a Bin Ládín bylo naprosto totéž.

Nevím, zda toho Iránského vědce zabilo Izraelské komando nebo někdo jiný. Ale nelze pochybovat o tom, že to byla jasná vražda. Pokud něco takového udělali, budiž. Ale pak ať si nestěžují, že na ně budou páchat atentáty. Před tím, než toto Izraelci udělali, byly rakety Kásim z pásma Gazy terorizmus. Dnes je to zcela regulérní válečný akt. Izraelci prostě nemohou očekávat, že oni budou střílet rakety na území Sýrie (to je fuk, že po Iránských jednotkách, ty tam byly a jsou zcela legitimně se souhlasem Assadovy vlády), likvidovat vědce na území Iránu a pak si stěžovat, že u nich doma vybuchují bomby a střílí se.

V. Církva 1.12.2020 20:52

Příliš dlouhé takže odpověď krátce. Vaše neuvěřitelná důvěra v to, že skutečná spravedlnost je přesně definovaná současnými zákony a mezinárodními dohodami je úsměvná.

Samozřejmě, i tak je dobré držet se konvencí na kterých se státy dohodly. Pokud jedna strana (Irán) podporuje teroristy co vraždí civilisty, je reakce druhé strana co zabíjí vojáky celkem pochopitelná. A když Vám padá jaderná bomba na hlavu, budou Vám konvence jedno.

I. Lyčka 1.12.2020 22:18

Jenže je to Írán, kdo hodlá vyvraždit Izrael. Je to právě naopak.

V. Hodorka 1.12.2020 19:55

Gabcik a kubis svoji cinnost vykonali ve sve zemi na okupantovi. Werevolfove pusobili v berline ci mnichove a bojovali tam s ceskymi okupanty? Srovnavate nesmyslne.

V. Hodorka 1.12.2020 19:55

Gabcik a kubis svoji cinnost vykonali ve sve zemi na okupantovi. Werevolfove pusobili v berline ci mnichove a bojovali tam s ceskymi okupanty? Srovnavate nesmyslne.

H. Lukešová 1.12.2020 20:31

A werevolfove později cvičili arabské teroristy, když nacisté prchali na Blízký východ. Hamas, Hizballáh, Fatah používá bojové techniky, které se naučili od werevolfū.

P. Nešvara 2.12.2020 7:28

Arabské teroristy cvičil v padesátých letech osobně Otto Skorzeny (včetně laureáta Nobelovy ceny míru Jásira Arafata) a nikoli werwolf. Werwolfové sice byli cvičeni na zámku Fridentahl (tuším, přesně si ten název nepamatuji), který byl za války centrem, výcvikovým střediskem a štábem Skorzenyho speciálních úderných jednotek, ale nepodléhali Skorzenymu, protože "ten toho měl moc". Skorzeny jim napsal bojový manuál. Každopádně werwolfové moc nefungovali ani v Německu a už vůbec ne někde na blízkém východě.:-)