15.11.2019 | Svátek má LeopoldDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Když zemře nadějeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 28.6.2012 6:21, přehled diskusí

Antisemitizmus je jedním z hlavních znaků:
Autor: J. Krásenský Datum: 26.6.2012 17:27

pokrokových intelektuálů, socialistů národních i mezinárodních. Upřímně nechápu, jak jim u Human rights organizací prochází dlouhodobé dělení lidí podle rasového původu. Že by ti human rights  aktivisti byli taky rasisti? Leda tak...

Bůh ochraňuj Israel -:
Autor: J. Urban Datum: 26.6.2012 17:21

i nás. Před barbarskými vraždícími muslimy i jejich levicovými evropskými pomahači - především komunisty a nacisty. Kéž barbarství nezvítězí na kulturou a civilizací. Pokud zničí barbaři Israel, přijde Evropa na řadu vzápětí.

Re: Bůh ochraňuj Israel -:
Autor: P. Pruner Datum: 26.6.2012 21:16

Máte pravdu. Kdyby to byli jen komunisté, nacisté a militantní muslimové - okruh nepřátel Izraele je mnohem širší. Je důležitá, aby se tato země udržela jako výspa západní civilizace.

Mimo to mají vlastní problémy s náboženskými fanatiky různých směrů, kteří namnoze žijí na úkor společnosti.

Jojo,:
Autor: J. Jurax Datum: 26.6.2012 16:29

a jak tak čtu diskusi pod článkem, nestačím se divit, kolik je tu zarputilých milovníků ubohých palestinských teroristů nepřetržitě a urputně bojujících za mír, dokud nebude Izrael zničen.

Re: Jojo,:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.6.2012 16:40

Ano, pane Juraxi, platí od věků "Poturčenec horší Turka", zastánci palestinských teroristů mají stejnou, ne-li větší nenávist než oni sami. A to jsou Češi a takoví zastánci palestinských teroristů, lze říci jediné "Bože do čehož jsi duši dal"...

Jo, dobrý článek, ale jen prolétám :)))):
Autor: J. Kanioková Datum: 26.6.2012 19:40

A souhlas s Juraxem..:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.6.2012 19:48

docela mě překvapilo, co tu v diskuzi čtu..

Eufemismus takreceny ciry ...:
Autor: K. Dvořák Datum: 26.6.2012 12:09

Eufemismus takreceny ciry. Tento vyraz me, pani Lukesova, napadl, kdyz jsemcetl vasi vetu "Situace Palestinců je složitá, izraelská bezpečnostní politika jejich život jistě neusnadňuje". To tedy rozhodne neusnadnuje, casto vyslovene znemoznuje jakoukoliv smysluplnou aktivitu.

Mohla byste take blize rozvest svou myslenku, jak se "izraelští politici ...

znovu a znovu pokoušejí v této bolavé oblasti dosáhnout míru"? Mate snad na mysli prikradani pudy urcene pro arabsky stat za ucelem rozsirovani zidovskych osad?

Rozhodne netvrdim, ze Palestinci jsou partneri k pohledani, ale vy jste opet nezklamala ... vas pohled je tak vyhranene proizraelsky, ze pro jeho oznaceni nenachazim vhodnych slov.

Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: E. Sevrát Datum: 26.6.2012 10:24

Kopretina je takový český Karel May v sukních.Nikdy nenavštívila Izrael o Palestinských územích nemluvě.Nebyla ani v žádné arabské-muslimské zemi.O Turecku se třeba domnívá,že při jeho návštěve by mohla chytnout lepru. Nezná žádného Izraelce osobně natož Araba-muslima.Vysnila si představu ušlechtilých Židů a proradných Arabů-muslimů,které tu tam podporují levičáci,nacibolševici a podobná verbež z celého světa.Čerpá zásadně z izraelských a proizraelských novin,servrů apod.Když náhodou narazí na nějáký článek atd.,který je k Izraeli krytický či nějáká negativní informace, tak to nebere vůbec v úvahu,je to pro ní levičácká atd.propaganda.Bez jakéhokoliv odborného vzdělání,jazykové vybavenosti a osobních a životních zkušeností plodí své židovské poudačky.Je třeba přiznat,že má řadu příznivců.Jsou to většinou osoby židovského původu či jejich míšenci,dále lidé kteří danou problematiku vůbec neznají a tak to co jim Kopretina servíruje berou jako písmo svaté.V neposlední řadě jsou to lidé,kteří nenávidí Araby-muslimy a Izrael jim slouží jako klacek na ně.Co tedy spojuje Kopretinu s Izraelem,je to v prvé řadě jarmulka,kterou si upletla z chemlonu,Talmud pod polštářem a popijení Pepsi-Coly (někdo jí nakukal,že má něco společného s Izraelem).Karel May svými knihami zbohatl natolik,že mohl navštívit později země o kterých předtím psal.To se bohužel Kopretině nestane,kdyby ten obrovský čas,který věnuje hledání,psaní atd. na internetu věnovala nějáké smysluplné práci tak by si mohla vydělat i na návštěvu Svaté země.Takto má tato "bojovnice za Izrael" jak sama sebe nazývá problém si ušetřit i na lístek do Prahy,když je zde nějáká proizraelská demonstrace.    

 

 

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: V. Dostál Datum: 26.6.2012 10:40

Bral  bych vás až tak vážně, že bych se i zamyslel, ovšem pouze kryticky

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: E. Sevrát Datum: 26.6.2012 10:43

jo máte pravdu,chybka se vloudila,vám se to nikdy nestalo ?

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: V. Dostál Datum: 26.6.2012 10:43

nejde o pravopisnou chybu, jde o chyby ve vašem uvažování

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: S. Landa Datum: 26.6.2012 10:43

Hezky napsáno...  :-)

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.6.2012 11:07

Jak víte, kdo jsou mí čtenáři? Jak víte, jsou-li či nejsou-li Židé? Vy jste rasový inženýr? Kde se studuje rasové inženýrství? To by mě velmi zajímalo. Charakterizuje Vás jedna jediná věta. Patologická nenávist k Židům. Palestinští Arabové, hodní, ubozí svatoušci, zatímco Izraelci, proradní ďáblové. A jak víte, jaké mám vzdělání? Tomu se říká útok Ad hominem, napadající člověka, tak se nediskutuje, naučte se slušnému chování, dobrý muži...

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: E. Sevrát Datum: 26.6.2012 11:56

Poměrně snadno se dá podle jména odvodit příslušnost k nějáké rase či národu.Takže pokud se někdo jmenuje Lechvy,Kain,Fischer apod. je to s velkou pravděpodobností člověk židovského původu a je tedy jasné,že chválí vaše příspěvky.Stejně tak poznáte polské,ruské  atd. příjmení.Na to nepotřebujete nějákou rasovou školu stačí pouhá dedukce.Taktéž když stále stejná jména nadávají na Araby-muslimy a zároveň podporují vaše články patří do vašeho fun-clubu.Ve svém příspěvku jsem vůbec nepsal o Palestincích,natož že jsou svatouškové.Vaše vzdělání je dle vás vysokoškolské,ale vzhledem k tomu že pracujete v exekuční kanceláři tak nepředpokládám,že jste vzděláním historička.Opět prostá dedukce.Nevím proč můj příspěvek berete jako útok,vše co jsem popsal vychází z toho co jste v různých debatách o sobě sama napsala.S jedinou vyjímkou tu jarmulku z chemlonu jsem si v rámci literární nadsázky opravdu vymyslel-omlouvám se. 

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: L. Handzel Datum: 26.6.2012 11:16

Tak to jste si pane Sevrát, pěkně polepil. Jak vnímám zdejší atmosféru, tak zde dlouho nepobudete. Slečna kopretina,DiS odsuď nechala vyštípat i vyvolené.

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.6.2012 11:32

Nikoho "nevyštípávám", nemám to zapotřebí, mejly do redakce nepíši. Proč taky? Hlasy pitomců do nebe nejdou. Je smutné, že místo obsahu, arabské pojetí času, se píší příspěvky Ad hominem, napadající konkrétní osobu...

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: L. Handzel Datum: 26.6.2012 11:48

Chi, chi, startujete se, jako slepice na "flus". Jak jde život, už konečně pracujete ? Nic osobního, jen jsem chtěl pána Sevráta varovat. Je ho škoda. Pěkně Vás charakterizoval.

Vlastnoručně pletená jarmulka z chemlonu je "boží". :)

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.6.2012 12:00

Ano, do práce chodím a jarmulku doopravdy nemám. Mimojiné co dělám, do toho je Vám kulové. A co Vy. do práce chodíte? Pitomé a oplzlé řeči na to vás užije. A co Vy. máte nějaký arabský hábit, to platí pro Vás i pro pana Serváta... :-)

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: L. Handzel Datum: 26.6.2012 13:31

Už nepracuji pravidelně. V mládí jsem se "dobře učil" a jsem slušně bohatý rentiér. Jako vždy máte potíže s významem textu. Bavil jsem se nad literárním příměrem pána Serváta o Vámi háčkované jarmulce z chemlonu. Samozřejmě nepředpokládám, že jarmulku nosíte nebo ji háčkovala. Tedy jen Vaše řeči o arabském hábitu jsou pitomé a oplzlé.

Jinak Vám sdělím svou dlouholetou zkušenost s autory článků zde na Neviditelném psu. Jen amatéři, lidé myšlenkově nepevní, pologramotové, trolli a trotli, diskutují a hádají se se svými čtenáři pod svým článkem. Je zde i zvláštní souvislost, že jejich články většinou stojí za "čtyři způsoby".

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: M. Bezouška Datum: 26.6.2012 11:26

pane Sevráte, docela hezky jsto to vydcinkal autorce za její "neznalosti". Nyní dovolte totéž i mně. Z vašeho textu jednoznačně vyplývá, že o celkem nedávné historii území kolem Mrtvého moře nemáte ani nejmenší ponětí a že jste, řečeno eufemisticky, poněkud protižidovsky naladěný. "Palestinský národ" se ještě před několika desetiletími proháněl svou pouští, rozdělen v té době na slušný počet navzájem znepřátelených kmenů (Ruál, Beni Sachr atd). Vzájemně si kradli velbloudy, říklalo se tomu "nájezdy" a i jinak projevovali čistě moderní civilizační návyky. Což jim v podstatě zůstalo do dneška. Nevím, zda jste někdy osobně navšívil Izrael a také nějakou, byť jen sousední arabskou zemi, zdá se mi, že nikoliv (židovskou a arabskou osadu poznáte při příznivém větru na velkou vzdálenost, to podle vůně). Poznámka - k poznání nedávné  "palestinské historie" si můžete přečíst knížky jistého Aloise Musila - to byl jeden z největších arabistů počátku dvacátého století. Ty knížky nejsou žádná těžká věda, spíše beletrie, takže snadno pochopitelné, jmenují se V zakletém zámku (popisuje hledání a zkoumání zámečku Amra) a Ve stínu křižáckého hradu. Přeji pěkné počtení.

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: E. Sevrát Datum: 26.6.2012 12:12

Děkuji za tip na knížku(y).

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: O. Mayer Datum: 26.6.2012 13:26

tom je panečku slov, stačilo by ještě pár a splnil byste minimální požadavek (200 slov) ke státní maturitě např. na téma "Proč si myslím, že člověk který má jiný názor než já, je kretén" (úvaha)

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: E. Sevrát Datum: 26.6.2012 15:10

Maturitu mám naštěstí již několik desítel let za sebou.Ale,ta úvaha je dobrý nápad,akorát to poslední slovo kretén bych nahradil slovem fanatik.

hezky jste se odkopal, jen co je pravda.:
Autor: J. Tejkl Datum: 26.6.2012 16:25

Štemplovat příznivce názorového oponenta coby "osoby židovského původu či jejich míšence" je skutečně "streicherovská" demagogie. Zkuste se někdy podívat na stránky Adama F.Bartoše. Jsem si jist, že v něm najdete spřízněnou duši.  

Dále: být Vámi, moc bych se znalostmi blízkovýchodních reálií neoháněl, Vaše "expertní"  příspěvky stran izraelského zemědělství patří ke zlatému fondu blábolů na NP. Ovšem na druhou stranu,  jako sběratel kuriozit  jsem Vám za ně velmi vděčný :-)))   

Re: hezky jste se odkopal, jen co je pravda.:
Autor: E. Sevrát Datum: 26.6.2012 16:45

Pane Tejkl,já se žádnými znalostmi o BV neoháním.Tím se ohání slečna Lukešová.Měl jsem chybný údaj o čase vzniku slova antisemita a vy jste mě správně nasměroval a za to jsem vám poděkoval.Co se týče mého "expertního" příspěvky o izraelském zemědělství ,nadměrném čerpání vody z Jordánu atd. tak jsem vycházel z údajů bývalé europoslaňkyně Jany Hybáškové,které prezentovala na ČT 24.Já osobně jí považuji za expertku na BV bez uvozovek a za přítele Izraele.Pokud je to podle vás kuriozní názor tak si do své sbírky doplňte tento zdroj.

Re: Poudačky z jedné a druhé jarmulky:
Autor: B. Rybák Datum: 27.6.2012 12:02

Napsat tak dlouhý příspěvek, který pouze dehonestuje autorku a neuvádí žádný objektivní argument je "umění", s nímž jistě sklízíte mezi kavárenskými "intelektuály" úspěch. Na NP Vám to ale neprojde.

V Tel Avivu,bylo v sobotu v noci zatčeno:
Autor: E. Sevrát Datum: 26.6.2012 9:04

85 lidí při demonstraci  proti drahotě.Tato lůza rozbila okna v budovách pěti bank,vnikla dovnitř a chtěla rabovat.Ještě že to byli Židé,kdyby to byli izraelští arabové,tak by tam bylo 85 mrtvých teroristů.

Re: V Tel Avivu,bylo v sobotu v noci zatčeno:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.6.2012 10:13

Jak to víte pane Serváte? Vidíte do mysli izraelských politiků nebo izraelské policie? Palestinští Arabové pálí desítky raket za den a přesto Izraelci příliš nereagují. Kdyby zareagovali, to by bylo hysterické řvaní levicových novinářů a levicových intelektuálů.

Uprchlíci/vyhnanci ?:
Autor: A. Mikita Datum: 26.6.2012 8:00

Arabi sa neustále oháňajú tým, že tzv. "Palestinci" su uprchlíci. Ale na každý argument sa raz nájde rovnako účinný protiargument. Napríklad princíp reciprocity - keď vy, tak aj my.

Možno pomôže toto : http://eretz.cz/2012/04/izrael-zada-spravedlnost-pro-zidovske-uprchliky/ 

Som zvedavý, čím sa budú oháňat teraz.