Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BLÍZKÝ VÝCHOD: Írán otevřeně vyhrožuje

Írán vyzkoušel rakety, které dokáží zničit (americkou) letadlovou loď, a tak „sprovodit tuto nepřátelskou zbraň ze světa“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

3. 3. 2015 15:38
pro pana Hrbka

Výrok (Rihániův) je třeba respektovat a podvracet? Autorův překlep? Duchaplnost? Nesmysl?

0 0
možnosti
AH

3. 3. 2015 15:41
Re: pro pana Hrbka

sorry, vypadlo "ne". Správně "a ne podvracet".

Díky za upozornění

0 0
možnosti
SN

3. 3. 2015 9:40
Israel má

to, čemu se v angličtině říká "second-strike capability", a pokud nestojí v čele Iránu takový šílenec, jako byl Ahmadineřád, tak by se Irán snad do žádného nukleárního holocaustu nepustil.

0 0
možnosti
JM

J. Marek 602

3. 3. 2015 15:16
Re: Israel má

Šílení ajatoláhové jsou zde stále a ti mají moc.

0 0
možnosti
AH

3. 3. 2015 8:26
Je zajímavé, jak někteří "publicisté"

nechtějí vidět realitu. Iran je velký stát s cca 80 mil. obyvatel a velkým nerostným bohatstvím, zejména ropa a zemní plyn. Proto má plné právo se bránit proti těm, kteří by se chtěli tohoto bohatství zmocnit. Izrael nesnese před Gazou jakoukoliv kocábku a okamžitě ji zničí, kdežto těsně u Iranu jsou trvale mateřské lodě USA. Proto Iran cvičí svá vojska, tak jako je cvičí i Izrael. Podobně jako má Izrael atomové zbraně, má i Iran právo atomové zbraně mít. A byl to právě Izrael, který se četnými tajnými i otevřenými teroristickými útoky tomu snaží zabránit. A aktivní armáda cca 500.000 lidí včetně 350.000 v záloze skutečně má svůj strategický význam.

Iránci jsou jako Češi indoevropského původu, takže dávat je dohromady s Araby je poněkud pomýlené. I když Iránská republika je založena na šiitském islámu, jsou judaismus i křesťanství oficiálně uznávanými náboženstvími a mají vyhrazená místa v parlamentu. Židovská komunita má cca 25.000 lidí a je poměrně stabilní. A je nutno pečlivě rozlišovat mezi antisionistickou rétorikou, která je zaměřena vůči státu Izrael a skutečným antijudaismem, zaměřeným vůči Židům. Ten se například, na rozdíl od "civilizované" Francie příliš nevyskytuje.

Kulturně i technicky patří Irán do skupiny vyspělých zemí a jeho pozice se neustále posiluje. V současné době je na Středním východě významným stabilizačním faktorem a o jeho vojenskou pomoc žebrá i sama USA, které měly, spolu s Izraelem snahu Irán co nejvíce oslabit. Irán se, na rozdíl od ČR, aktivně podílí na boji proti islámskému státu. A mírnější politiku nového prezidenta Rúhaního a jeho výrok, že jaderné zbraně nemají v íránské bezpečnostní a obranné doktríně místo,je třeba respektovat a podvracet.

Jinak článek je placenou PR pro současnou izraelskou vládou a je v rozporu s údaji vynikající izraelské tajné služby. například pokud jde o odstředivky a počty fungujících raket. Rozhodně ke stabilizaci situace na Středním východě nepřispívá.

0 0
možnosti
BB

3. 3. 2015 9:05
Re: Je zajímavé, jak někteří "publicisté"

"Iránci jsou jako Češi indoevropského původu" . Jistě ! Ovšem indoevropského původu jsou i Arabové , Židé a kupodivu i Romové, dříve známí jako Cikáni. Semité jsou jenom jazyková skupina , kam patří Židé i Arabové.Naproti tomu, Germáni ani Slovani nebo Románi také nejsou různých ras. Liší se jenom jazykem.

0 0
možnosti
JS

3. 3. 2015 1:33
Obamova smlouva s Iranem

Obama ustoupil ze sveho puvodniho prohlaseni: nikdy nedopustime nuklerni Iran. Nyni se snazi prostrednictvim vyjednavace Johna Kerryho ziskat souhlas Iranu s desetiletym moratoriem na vyvoj jaderne zbrane. Jestlize vezmeme v uvahu to, ze Iran nikdy nedovoli nezavisle inspekce a tradicne ignoruje smlouvy s "velkym satanem",je naprosto jiste, ze smeruje k nuklearnimu konfliktu na Strednim vychode. Pokud si Evropane mysli, ze obeti bude pouze Izrael, tak se velice myli.

0 0
možnosti
RL

3. 3. 2015 9:17
Re: Obamova smlouva s Iranem

Tak jako obvykle jde o oblíbený evropský omyl, že když obětujeme toho jednoho "nejslabšího", tak všichni ostatní budou v klidu, míru a bezpečí... :-P

0 0
možnosti
HL

3. 3. 2015 0:28
Doufejme, že Haman, íránský režim neuspěje.

A to Obama podporuje Írán...Doufám, že Benjamin Netanjahu dnes ve svém projevu v americkém Kongresu uspěje. Obama se snaží stát absolutistickým diktátorem jako Putin, tak doufám, že americký Kongres předejde v katastrofě. Velká část Američanů jsou zaplať Bohu rozumně uvažující lidé se zdravým úsudkem...

0 0
možnosti
RL

3. 3. 2015 9:15
Re: Doufejme, že Haman, íránský režim neuspěje.

Hm, Obama se těžko může stát nějakým diktátorem, když končí a už v podstatě nikoho nezajímá, svou roli už splnil. Zato Putin bude prezidentovat ještě příštích 20 let, a úplně "legálně" (Duma schválí, co třeba), o co se vsadíte... ;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz