19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BIG BEN: Macronova Francie

Macronova pozice je - po vylomeninách jeho arabského bodyguarda Benally mlátícího lidi na ulicích a vydávajícího se za policistu - „otupená“, ale ne „otřesená“, píše francouzský tisk. Nenapadá mě přesnější překlad brilantního francouzského rozlišení mezi écorné (znamenající doslova s ulomenými rohy) a ébranlé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Matuška 4.8.2018 14:16

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

"No a co, jako?" Já osobně s "tím" také nemám problém, týká se to Francouzů... Problém bych s tím měl, pokud něco podobného by se odehrávalo v chrámu sv. Víta...

M. Mařák 4.8.2018 14:27

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

No a neodehrává, takže je vše v pohodě.

P. Grigar 4.8.2018 15:13

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

... takže ať žije novodobý "apaisement"?

J. Matuška 4.8.2018 15:15

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

Na Titanicu to také bylo všechno v pohodě...

S. Netzer 4.8.2018 14:32

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

https://www.snopes.com/fact-check/muslim-migrants-attack-catholic-church-mass-france/

http://www.patheos.com/blogs/deaconsbench/2018/03/fake-news-no-muslim-migrants-did-not-storm-a-church-in-france/

https://hoax-alert.leadstories.com/3469072-fake-news-news-world-saint-denis-france-muslim-immigrants-attack-a-catholic-church.html

...

M. Mařák 4.8.2018 14:36

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

No a navíc je to fake news, jak vidím...

J. Matuška 4.8.2018 14:44

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

Madam Netzer, klikal jsem na vaše odkazy, ale o moc chytřejší nejsem. Video, které jsem postoval je natočené někde v ateliérech, nebo se jedná o počítačovou animaci? Co se tam tehdy semlelo? Včer jsem odkazoval na čt24, kde bylo možné sledovat akce policie proti "tábořícím" migrantům v Paříži. To také byl hoax?

S. Netzer 4.8.2018 14:50

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

Tady to máte česky http://manipulatori.cz/hoax-v-bazilice-saint-denis-muslimsti-pristehovalci-zautocili-behem-mse-na-krestany-okupovali-pry-baziliku/

J. Matuška 4.8.2018 14:57

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

"Protestní akce se uskutečnila 18. března 2018 v bazilice Saint-Denis ve Francii a byla zaměřena proti navrhovanému zákonu, který by lidem zpřísnil možnost hledat v zemi azyl. Podle zpravodajského serveru Le Parisien asi osmdesát lidí přišlo do kostela s transparenty a samotná demonstrace (která byla zcela nenásilná) pak trvala něco málo přes hodinu. SKONČILA POTÉ CO BYLI ÚČASTNÍCI VYVEDENI POLICIÍ." Madam Netzer, vy si ze mě děláta šprťouchlata...

S. Netzer 4.8.2018 15:00

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

O co Vám jde?

J. Matuška 4.8.2018 15:12

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

Nemám dost energie na to, abych lámal vaši natvrdlost. Nejde mi už o nic. Budoucnost vám snad otevře oči...

M. Mařák 4.8.2018 15:17

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

Dobrý fejk, Jardo, se dělá tak, že se na něco, co se událo, našroubuje nějaká vylhaná informace. Stejným způsobem občas píše Kuras své manipulativní články.

S. Netzer 4.8.2018 15:23

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

Na vašem místě bych o natvrdlosti raději pomlčela.

R. Tesařík 4.8.2018 11:06

Re: Kurasova St.Denis je asi na jiné planetě

To jde i Harlemem......

P. Lenc 4.8.2018 9:13

A to

s Německem spoluvládne Evropě...

S. Netzer 4.8.2018 8:37

Další bububu

od demagoga Kurase určené lidem neschopným nebo neochotným si jeho lži ("Dnes si sem troufne jen hrstka skalních odvážlivců") ověřit.

M. Prokop 4.8.2018 8:58

Re: Další bububu

Jistě, nic takového přece neexistuje, ani v Německu. :-P

https://www.securitymagazin.cz/zpravy/v-nemecku-raketove-narusta-pocet-nogo-zon-kde-se-policiste-boji-zasahovat-situace-se-vymkla-kontrole-1404053572.html

S. Netzer 4.8.2018 10:32

Re: Další bububu

Co je "něco takového", znalče?

M. Prokop 4.8.2018 11:51

Re: Další bububu

Ne něco, nic.

M. Mikulec 4.8.2018 9:27

Re: Další bububu

Jistě že neexistují. Jako neexistují znásilňovací gangy muslimů. Proto el Tommy Robinson sedět do kriminálu, plného muslimů, protože na ty gangy poukazoval, monitoroval je před soudní budovou. Běloši budou brzy lovná zvěř jako v Jihoafrické republice.

P. Harabaska 4.8.2018 11:34

Re: Další bububu

Abendzeitung, München, 4.8.18 - Ein 28-Jähriger wird in der Schillerstraße mit einer Krücke und einem Pflasterstein verprügelt, er erleidet eine Gehirnblutung. Mehrere afghanische Männer beschimpfen und verprügeln einen 28-Jährigen (Deutschen). Prostě chtěli ukázat, jak jsou Němcům vděční, že si je tam živí.

R. Tesařík 4.8.2018 9:46

Re: Další bububu

Když jsem ten článek četl, říkal jsem si, jestlipak sem naskočí Netzerová a prohlásí, že to není pravda, že zrovna včera tam byla a nic takového neviděla. Taky že jo.. Vidím doktorský sáně a říkám si, že u nás je doktor, a taky že jó.

B. Hančl 4.8.2018 9:59

Re: Další bububu

Nesser js boží. Chytne bez sytiče na první šlápnutí.

S. Netzer 4.8.2018 10:30

Re: Další bububu

https://www.youtube.com/watch?v=cNnEtgS5B48

"Va te faire enculer, suceur de bite ..."

P. Harabaska 4.8.2018 11:14

Re: Další bububu

Skutečně jemná inteligentní dáma. Ale Arsch je jí bližší než cul.

S. Netzer 4.8.2018 11:27

Re: Další bububu

Ke Kurasově poznámce o "branler / branleur" máte taky něco?

Já pouze cituji text výše mnou zmíněného odkazu. :-P

P. Harabaska 4.8.2018 11:36

Re: Další bububu

Nemám. Jen si vzpomínám, že v kterémsi Balzacově románu vystupoval hrdina jménem de Branlieu.

F. Houžňák 5.8.2018 13:16

To Francouzové s oblibou dělají,

dokonce jeden z bratrů Ludvíka XIII, Gaston Orleánský, si ve svých kruzích dal jméno "marquis de Vitlevant". Pokud nejste zběhlý ve francouzštině, je to "le vit levant".

P. Harabaska 5.8.2018 21:19

Re: To Francouzové s oblibou dělají,

Merci de votre renseignement.

P. Harabaska 4.8.2018 10:56

Re: Další bububu

Před časem jsem si v roli turisty chtěl zkrátit cestu od stanice Barbès-Rochechouart k Montmartru. Celá ta oblast na západ od Boulevard Barbès je jedna velká Afrika nebo Arábie. Zahalené báby tam potkáte na každém kroku a jako bílá žena bych se tam nikdy nedovážil. Policajta nevidět.