19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BIG BEN: Macronova Francie

Macronova pozice je - po vylomeninách jeho arabského bodyguarda Benally mlátícího lidi na ulicích a vydávajícího se za policistu - „otupená“, ale ne „otřesená“, píše francouzský tisk. Nenapadá mě přesnější překlad brilantního francouzského rozlišení mezi écorné (znamenající doslova s ulomenými rohy) a ébranlé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 5.8.2018 11:16

Přesně !

S. Netzer 5.8.2018 11:31

Re: Přesně !

Co Hans Werner? Má ještě stále smysl?

A co provinciánský kmenový šéf provincie Anbar a jednorázový parašutista? Nosí ještě stále kamuflážní údery?

J. Kanioková 5.8.2018 14:58

Žlučovitá Jidášice

J. Jurax 5.8.2018 10:55

Nápodobně ... :-)

Z. Čábelka 5.8.2018 23:23

Re:

Zelená soudružka a komtesa Von Katzen dreck má zaručenou úroveň domovnice se zkušeností z Winter hilfe.

J. Vintr 5.8.2018 12:30

Re:

Nejspíš stane. Neléčená rakovina má v pokoročilejším stádiu tendenci metastázovat až a tohle se stane i v Evropě.

J. Ptáček 4.8.2018 16:17

Věčně zelené, nebo spíš černé

Korán je nestravitelná kniha, jejíž každá stránka otřásá zdravým lidským rozumem. Učí strachu, nenávisti a pohrdání druhými. Vražda je v něm legitimním prostředkem pro šíření a udržování této ďábelské doktríny. Znevažuje ženy, rozděluje lidi do tříd a žádá krev a ještě více krve.

Voltaire před cca 300 lety.

Zná vůbec pan Macron názory svých nejslavnějších předchůdců? Nejsou tyto názory dnešní skutečnosti bližší, než uměle vytvořené a donekonečna omílané fráze některých současných mudrlantů?

J. Sova 4.8.2018 16:37

Re: Věčně zelené, nebo spíš černé

Voltaire: "Dokud budou darebáci a hlupáci, budou i náboženství. Naše je nepochybně nejsměšnější, nejabsurdnější a nejkrvavější, které kdy nakazilo svět."

J. Jurax 4.8.2018 19:53

Ano.

A to Voltaire neznal, tedy nemohl znát, komunistické učení.

Ale na islám bych kvůli tomu nepřestoupil.

Z. Čábelka 4.8.2018 22:22

Re: Věčně zelené, nebo spíš černé

Jo jo, učení marx-lenisnismu bylo a stále je náboženství a v EU objevený a obdivovaná Bukaninova anarchie oranžově zelený neomarxismus, jak vidět, taky. Co s tím, soudruzi, budete dělat? :o))))

J. Kulheim 5.8.2018 10:18

Re: Věčně zelené, nebo spíš černé

Náboženství mělo vždycky pro lidi svůj význam a bylo od počátku vzniku lidské civilizace. Náboženství upevňuje komunitu a zavádí tabu nutná pro soužití. Staletí to byl jediný centrálně řízený systém na údržbu mezilidských vztahů a lidského svědomí.

1/ Stabilizuje společenské poměry, 2/ Pomáhá integrovat společnost. 3/ Je součástí tradic. Tradice vyrůstají z náboženství. 4/ Dává lidem naději.

I nejzapřísáhlejší ateista věří. Věří v sebe, věří v šťastnou budoucnost, věří ve své blízké a v mnohem více věcí. Věří, že stát všechno může a musí zařídit, když je něco špatného, tak za to můžou ti druzí, kteří neudělali dobré zákony. ATD. Domnívám se, že je to stejné jako víra v Boha. Tentokrát to nezařídí Bůh ale někdo jiný. Kdo, asi Pan Bůh.

Kde by byli židé bez náboženství?

J. Jurax 5.8.2018 15:42

Re: Věčně zelené, nebo spíš černé

Budiž.

Ovšem platí to i pro islám.

A nezaměňujte víru v bohy s vírou v cokoliv jiného. Jsou to víry diametrálně odlišné.

A to, že ateisté věří "že stát všechno může a musí zařídit, když je něco špatného, tak za to můžou ti druzí, kteří neudělali dobré zákony" je prostě hovadina. To není výsada jen ateistů a neznabohů. Motáte jablíčka s hruštičkama. Tahle dělící čára vede jinudy než po rozhraní ateisté versus v bohy věřící.

A kde by byli židé bez náboženství? No, nebyli židé, ale Židé či Izraelité by byli, aspoň geneticky. Asi jako Germáni, když přestali vzývat Ódina a Wotana či Slované opustivší Peruna.

F. Houžňák 6.8.2018 14:52

Židi by bez svého náboženství nejspíš neexistovali,

a to ani geneticky. Je vidět, že vy ateisti funkci náboženství ve své ateistické sebestředné pýše nechápete a je marné vám něco vysvětlovat.

J. Jurax 6.8.2018 16:36

Ad židé - genus tak hned nevymizí.

Ad funkce náboženství - i chápeme, ale hodnotíme jinak než vy pobožníci.

Vy pobožníci totiž funkci náboženství ve své náboženské sebestředné pýše a omezenosti zase přeceňujete, adorujete a máte za jedině kladnou. A jest marno vám něco vysvětlovat.

J. Matuška 4.8.2018 15:02

Salvini

Bruselská zeď je stejná jako Berlínská, musí jít k zemi (VIDEO)

Matteo Salvini , italský ministr vnitra byl již nejoblíbenějším politikem v Itálii, přesto po jeho planoucím projevu na výročním setkání Ligy v městě Pontida jeho popularita jde napříč Itáli

Matteo Salvini hrdě hovořil o tom, že roztrhá zdi Bruselu a vrátí Evropu zpět lidem.

„Nastal čas, kdy byla Berlínská zeď nemyslitelná, musela být stržena. Další zeď, kterou strhneme, je v Bruselu! Dáme zpět evropským lidem právo na práci, právo na život, právo na zdraví, bezpečnost. Neříkám, že použiji buldozery, aby mi neříkali, to je špatný chlapec z Evropy, " řekl Salvini nadšenému davu

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/salvini-bruselska-zed-je-stejna-jako-berlinska-musi-jit-k-zemi-video/

S. Netzer 4.8.2018 15:07

Re: Salvini

Takové populistické kecy byly a jsou pastva pro stádo.

M. Moravcová 4.8.2018 15:55

Re: Salvini

vy jste sama, jak kůl v plotě. Jako Jakeš. Evropské stádo ten kůl strhne.

J. Kanioková 5.8.2018 14:49

1*

A. Nový 4.8.2018 17:32

Kdopak takto žvanil krásko inteligentní?

Třeba takové populistické kecy: Multikulti selhalo, islám patří do němec, škaredé obrázky, my to zvládneme, kvóty na uprchlíky...

Z. Čábelka 4.8.2018 22:26

Re: Salvini

Zástupcem marxismem nenažraného zeleného stáda jste tu jen vy, zeleno hnědá Milko.

M. Mařák 4.8.2018 13:26

Aféra Benalla,

tedy individuální selhání člena Macronova teamu, je podle mne jen taková bouře ve sklenici s vodou. Opozice navíc konečně dostala možnost k tomu, aby ukázala, že vůbec existuje. Nic se neututlalo, probíhá soudní řízení, Benalla byl ze své funkce propuštěn, právní stát ve Francii funguje.

Novináři a politologové očekávali propad obliby v průzkumech veřejného mínění zhruba o deset bodů. Nic takového se nestalo. Podle osmi průzkumů, které od té doby proběhly, se ve třech Macronova popularita zvýšila o jeden až dva body, v pěti propadla o dva až pět bodů. Je mezi 32-41 procenty, což je velmi dobrý výsledek.

M. Mařák 4.8.2018 13:34

Re: Aféra Benalla,

https://www.francetvinfo.fr/politique/emmanuel-macron/agression-d-un-manifestant-par-un-collaborateur-de-l-elysee/popularite-d-emmanuel-macron-apres-l-affaire-benalla-on-a-tente-de-comprendre-pourquoi-les-sondages-disent-tout-et-son-contraire_2880169.html

S. Netzer 4.8.2018 13:41

Re: Aféra Benalla,

To ovšem Kurasovi nebrání v šíření podlých domněnek - "Vzhledem k nepotvrzeným a Macronem popřeným dohadům o mileneckém vztahu s

bodyguardem má ten výběr slova pozoruhodnou pikantnost".

Hnus.

M. Mařák 4.8.2018 13:50

Kuras je stejná žumpa

jako Hutka s tím songem o Zemanově umírání.

J. Jurax 4.8.2018 20:01

Právní stát ve Francii funguje. I ve čtvrtích jako je ta kolem Saint-Denis. Akorát policajti se tam sami bojí ...

M. Mařák 5.8.2018 8:58

V ČR je zase trestně stíhaný STBák

premiérem, přeměňuje zemi v ČRfert a lid tomu tleská. Nevím, co je lepší... A mimochodem, vy žijete v Paříži, že máte tak přesné informace?

S. Netzer 5.8.2018 9:29

Re: V ČR je zase trestně stíhaný STBák

Asi je tam jako doma.

J. Jurax 5.8.2018 10:48

No jo, a Vy zas bijete černochy ... :-)

Výsledek tuzemských voleb mne netěší. Vás těch francouzských ano?

Ale k tématu - v Paříži nežiji, nicméně navštívil jsem ji. A protože města, která navštívím, mám ve zvyku protoulat pěšky a kochat se stavbami nikoliv nutně těmi turisticky známými, nasávat atmosféru, činil jsem tak i v Paříži. Pochopitelně Paříž je obrovská, z toho, co jsem neviděl by se dala napsat encyklopedie, nicméně zabloudil jsem leckams. Už jenom proto, že jsem chodil po čuchu a neumím francouzsky, takže jsem se nemohl moc doptávat. Prostě jsem vylezl z metra nebo příměstského vláčku a chodil a fotil. A asi třikrát čtyřikrát se mi povedlo vlézt do míst, kde "bílého" vidět nebylo, vypadalo to jak si já představuju severoafrické město, když si odmyslím evropsky vypadající architekturu, a nebylo mi volno. Ženské zahalené, neoholení snědí chlapi v nejlepším věku opření o zeď a pozorující vetřelce, jinde totéž v černém ... a vše takové ošuntělé. Nebo krásné panelové sídliště - z dálky - zblízka dost zpustlé, počmárané, samý černoušek velký i malý poflakující se a čumící ... fotit jsem si netroufal, foťák jsem šoupnul do baťůžku aby nebyl vidět a mazal pryč. Je pravda, že jsem obtěžován nebyl - taky byl bílý den - a nemohu z vlastní zkušenosti posoudit četnost takových míst, nebyl jsem v Paříži dost dlouho a rozhodně jsem je nevyhledával. A když jsem přátelům, Čechům v Paříží cca 15 let žijícím ukazoval, kde jsem byl, nazvali mne volem, co si koleduje o průser - to prý byla místa, kam se nechodí, když se nemusí. Bylo v roce 2005.

Ovšem jinak je Paříž krásná ...

M. Mařák 5.8.2018 11:28

Re:

Černochy nebiji, nemám k tomu důvod, navíc jich pár maká u nás v podniku a jsou v pohodě. Výsledek francouzských voleb mne velmi potěšil, po třiceti letech konečně někdo dokáže prosadit tak potřebné pravicové reformy navzdory zdivočelé levici a odborářům. U mne má Macron v rámci možností zatím za jedna, nepobzdil se před prvním rozzuřeným odborářem jako u nás Klaus.

V Paříži jsem bydlel pár měsíců v parcích a pod mosty, když jsem si vyřizoval papíry na azyl. Nic se mně nikdy nestalo. Velká města moc nemusím, mám hrůzu i z toho, že bych měl bydlet ve Strasbourg. Do Paříže dorazím občas a nádraží de l'Est, je, dalo by se říct, v té Vaší "Africe", ale jsou tam i turecké kurdské a indicko-pakistánské enklávy. Přes den naprosto v klidu, večer nevím.

P. Grigar 5.8.2018 16:32

Re:

.. no tak udělejte něco pro informovanost svých bývalých krajanů a okoukněte to i v noci. Ono to tam po setmění bude podobně bezpečné jako v českém lese... přes den je hajný lesa pán, po setmění přebírají opratě pytláci.