6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

BIG BEN: Horší korupce než česká?

Jeví se jen dvě logické možnosti, proč ministr Kalousek nechce ze Švýcarska do státní pokladny vrátit 12 miliard korun: buď mu na penězích nezáleží (nejsou jeho, tak proč), nebo byl v prodeji sám zapletený a má strach, že by se to provalilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 15.12.2011 11:41

Ono podle Klause vlastně

nic není: oteplování není, národní knohovna není ( a nebude - o to on už

se jistě postará), korupce není...  A od března 2013 taky NENÍ KLAUS NA

HRADĚ!

J. Jehlík 15.12.2011 22:27

Re: Ono podle Klause vlastně

A pravdaaláska je na cestě do ........

J. Šimek 15.12.2011 10:29

Další brepta, který se strefuje do Kalouska.

Stačí si zjistit, jakou práci ve věci odvedl pan Rampula a jeho podřízení a strčit si kecy o Kalouskovi třeba ....

J. Chládek 15.12.2011 7:53

Zeměžluč.

Korupce asi bude opravdu všude, je to zřejmě jeden z výdobytků západoevrsko-atlantického modelu demokracie, který jsme si vycinkali spolu s drogami, hazardem, privatizací všeho a všech rozkradením státních financí, zadlužením republiky a mafiozní politikou a hospodářstvím. Psát o tom, že se vlastně nic neděje, může jen trumbera, který žil na jiné planetě nebo jako autor, ve fungujícím státě(GB). U nás totiž mimochodem v uplynulém dvacetiletí došlo k obrovským přesunům majetku, vážený pane autore, který má v málokteré zemi naší velikosti obdobu. To, že tyto přesuny byly zlodějského charakteru a připravily stát o všechny zdroje, je dílo kohorty darebáků, kteří vsugerovali národu mantry o tom, že: stát je špatný vlastník, nejde rozeznat špinavé peníze a kradení je vlastně jen taková privatizace na jiný způsob - protože ty peníze se ale opravdu, opravdu vrátí zase zpátky do ekonomiky. Teď, když je stát závislý na milodarech, které zbudou po odepsaných daních podnikatelů a z naškudlených peněz zaměstnanců, vymýšlejí nové mantry a chtějí rozkráste ještě zdravotnictví a penzijní systém, aby už tady nezbylo doopravdy nic. 

J. Schwarz 15.12.2011 8:32

Re: Zeměžluč.

stát špatný vlastník je a ne že ne. příčinou korupce je právě to, že stát vlastní a přerozděluje příliš mnoho. Nechci státní majetek, na jehož "údržbě" se musím povinně, formou daní, podílet. Ale nevadí mi, když si část majetku "zprivatizuje" třeba pan Chládek. Ať se hezky stará. Já nestojím o to, abych byl prostřednictvím státu "zaměstnavatelem" milionů úředníků, železničářů, policajtů a doktorů, kteří proti mně budou stávkovat a vymáhat větší platy aniž bych já po nich něco chtěl. Ať si demonstrují proti panu Chládkovi a já se rozhodnu, jestli si od pana Chládka jeho "produkt" koupím. Howgh.

V. Linhart 15.12.2011 9:19

Re: Zeměžluč.

Dovolil bych si s vámi nesouhlasit. Existuje určitá suma státního majetku,která je pro výkon funkce státu nezbytná. To, že státní úřady a instituce jsou zbytnělé a často málo funkční,není vinou státu jako takového, ale především volené politické reprezentace. Administrativa bohužel již od dob slavných Klausových "balíčků" prochází nekonečnou, permanentní reorganizací, která v důsledku vypadá jako neřízený chaos. Ten samozřejmě využívají různí - především podnikatelští - šíbři ke svému prospěchu. Až to vzbuzuje dojem,že to je záměr vládnoucích elit, dar jejich známým, příbuzným a stranickým sponzorům. A taky na podporu jejich ideologických floskulí o tom, že stát je špatný vlastník. Vždyť i soukromník může poskytovat špatné služby a když dají podnikatelé dohromady nějakou dohodu,nějaký trust, pak si u soukromníka můžete vybírat mezi dvěma špatnými službami.Viz třeba naše slavné budovatele dálnic a dodavatelé hraček pro naši slavnou armádu.

J. Kanioková 15.12.2011 19:49

Špatnéh soukromníka vyloučí trh, prostě zákazníci přejdou jinam.

Právě konkurence je nejdůležitější k efektivnosti, protože jaksi samovolně "vyplivne" z okruhu ty špatné "firmy".

Stát MUSÍ mít co nejméně zastoupení, jen tam, kde to soukromník nezvládne. Co nejméně možností do něčeho zasahovat, tak i co nejméně peněz by měl stát "přerozdělovat", protože se vždy najdou tací, co si přes známosti uzmou cosi pro sebe.

A navíc zrušit téměř všechny dotace, intervence do ekonomiky, zrzšit co nejvíc možnosti pro korupci.

B. Rybák 17.12.2011 19:58

Re: Nejde spíš o Vaši žluč?

Nepřekvapuje, že jste zapomněl na tu do té doby bezprecedentní loupež uskutečněnou v r. 1948 komunistickou mafií v jejímž důsledků se stala krádež normální (kdo nekrade okrádá rodinu) a všudypřítomná korupce (zdravotnictví, bytovém hospodářství, v restauracích, ve školství,dokonce i při nákupu čehokoli...) přestala být vnímána jako něco nenormálního. Vůbec nemluvě o zločinné korupci politické a mravní(odměňování za členství v partaji, za vstřícné lhaní, za práskačství)..Dnes jsou lumpárny viditelnější. Je jich ale tolikrát méně než tehdy, kolikrát je menší jednak hospodářská a jednak politická moc státu.

V. Linhart 15.12.2011 7:11

Génius na ministerstvu financí bdí...

Nevím, co autor řeší. Již několik let je zcela zřejmé, že naše malá zem se stala rájem zlodějů zřejmých či víceméně skrytých, že státní služba není služba občanům, ale ekonomicko-politickým mafiím domácím i cizím. To vše provázeno kolovrátkovým slaďákem o morální devastaci, kterou v zemi zanechal komunistický režim. Jen mě zajímá, kdy už nějaký chytrolín navrhne privatizaci státní správy v zájmu úspory nákladů, kdy by odpadly některé mezičlánky a úplatky by tak mohli vybírat přímo páni ministerští přednostové odborů a nebo přímo příslušné stranické sekretariáty. Podnikatelé, kterým tento stát zřejmě po právu patří, by na úplatkách ušetřili... A vo tom to je!

J. Krásenský 15.12.2011 6:12

Výborný článek

takto by šlo psát i o sousedním Německu, Rakousku či o skandinávských státech. Český přístup má i svá pozitiva: Ještě jsme nerezignovali.

O. Kurz 15.12.2011 6:53

Re: Výborný článek

S článkem nemohu souhlasit. Žil jsem prakticky celý život mimo republiku a na podobné korupční kauzy jako jsou u nás si nevzpomínám. Souhlasím, že korupce existuje všude ve světě, ale její frekvence, stejně, jako, že zasahuje prakticky do celého života, to je opravdu ojedinělé. A co je na věci nejhorší je, že se korupce záměrně nevyšetřuje, takže vyvstává dojem, že je systém dokonale propojený. Nevím nic o korupci na jihu Evropy, ale srovnávat korupci u nás a třeba ve Švýcarsku nebo v Kanadě a snažit se vytvářet dojem, že existují, třeba i vzdálené, parelely, to je účelová lež, nebo trestuhodná nevědomost. Obávám se, že jste Klause nepochopil a že mluvil o západním Rusku.