19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Volby

Celkem nedávno proběhly v Austrálii federální volby. Byly to volby neobvyklé, protože je koaliční strany (Liberálové + Nationals), které byly u vesla, vyvolaly rozpuštěním celého parlamentu (tzv. double dissolution), takže se volilo nejen do „domu“ representantů, ale i do senátu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 19.9.2016 15:04

Zatím jste téměř vzorem ...

...jak reagovat na migranty, zatímco Evropa pod americkým velením páchá demografickou sebevraždu ...

S. Rehulka 19.9.2016 15:22

Re: Zatím jste téměř vzorem ...

Pane Mrázku, o zastavené illegálů se zasloužil bývalý Prime Minister Abbott s ministrem Scott Morrisonem, ale hodně Austrálii pomáhá to, že jsme ostrovní stát a sám kontinent. Stejně jsme zdědili po minulé (Labor) vládě 30.000 neprocessovaných illegálů !

A také migrační problemy nesvádějte na Ameriku, i když Obama je pěkný hajzl, hlavní vinu má Frau Markel a soudruzi z Bruselu !

A. Alda 19.9.2016 14:49

Zajímavé informace.

Dík.

S. Rehulka 19.9.2016 6:21

Před osmnácti roky......

.....Pauline Hanson a její strana One Nation získala ve federálníh volbách téměř milion hlasů. Tehdy vládnoucím Liberálům i opozičním Labor (oba ty stranické názvy by patřily do úvozovek) zježily chlupy hrůzou a obě tyto velké strany, vzájemně nepřátelské, spolu sehrálynečistou hru, kdy Pauline Hanson, pod záminkou podvodu ve volbách přivedly do vězení. Po přezkoumání vyšel najevo podvod nikoliv Pauline Hanson, ale vládní Koalice (Liberal-National) a Socanů (Labor), Pauline šla na svobodu, byla finančně odškodněna, ale těm "ping-pong" L.& L. stranám záměr vyšel, One Nation už ztratila původní švung ! Když se Pauline vrátila po letech do aktivní politiky, říkala podobně, jako před ásmnácti roky - že Austrálie je v nebezpečí zachvácení Asiaty (tedy Čínany) ! Měla pravdu tehdy - a má pravdu i v současnosti, když varuje před nebezpečím Islamu a chce zastavit muslimskou immigraci do země. Protože říká to, co si Australané myslí také, získal křeslo v Senátu (a s ní další tři členové One Nation). Je naprosto jedno, že jí zdejší levicová media nazývají rasistkou a populistkou, důležité je, že má pravdu a Austrálie se probouzí !

B. Rybák 19.9.2016 19:39

Re: Před osmnácti roky......

Díky za dobrou a snad i pro nás nadějnou zprávu !

M. Zavala 19.9.2016 1:29

Australane maji velkych stran dost

to je takova celosvetova nemoc. Velke strany doufam pujdou do kopru, uz se to prezilo

J. Kanioková 19.9.2016 1:21

No.. tak ten preferenční systém... šílenost..

Pauline Hanson - "jsme v nebezpečí, že budeme zaplaveni muslimy" - http://www.telegraph.co.uk/news/2016/09/15/australian-far-right-leader-we-are-in-danger-of-being-swamped-by/

B. Rybák 19.9.2016 20:56

Re: No.. tak ten preferenční systém... šílenost..

Díky za velmi zajímavý odkaz!