7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Covidová tyranie

Tento článek jsem se rozhodla napsat hlavně proto, aby se lidé ve světě dozvěděli pravdu o tom, co se v Austrálii děje. Je psaný podle pravdy a mé osobní zkušenosti, nic není z druhé ruky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Weisskopf 20.9.2021 21:29

No to teda je cool.Možná to nevíte ale to bylo v Evropě několikráte.A Adolf není zrovna nejlepší příklad.Něco jiného tam nemáte?

P. Weisskopf 20.9.2021 21:27

Takže lítat mohu mám povolení a ted sehnat leteckou společnost a3měsíce s nemocnou matkou je asi dostatečné.Nepotřebujete surfovat a další věci které holt budou omezeny ale cesty z humanitárních důvodů akceptují všechny i vláda v Austrálii.

P. Kavan 20.9.2021 20:55

Což je ovšem přesně smysl drakonických opatření - rozložit epidemii v čase, aby byl čas najít lék/očkovat, a nebo apoň nepřehltit zdravotnický systém. Takže ano, opatřeními si obecně pomůžeme. Jestli to v Austrálii nepřesahuje rozumnou mez nehodlám na základě jednoho článku hodnotit.

J. Coker 20.9.2021 20:37

Ty hlouposti spis pisete Vy. S australskym pasem muzete vycestovat pouze po oficialnim pozadani o vycestovani a musite napsat, ze vycestujete na vic nez 3 mesice. Jinak Vam to povoleni nikdo neda. Kdyby australska vlada nedala tydenni “caps” na prilety letecke spolecnosti by klidne litaly. Ale kdyz misto neomezeneho poctu priletu ma najednou treba Perth 256 za tyden, tak se tam litat nikomu nevyplati, to je jasne. Davat pokuty lidem za to, ze si jeli zasurfovat, projet autem a podobne je na dennim poradku, fakt demokracie hadr 

S. Kubů 20.9.2021 20:27

Vaší reakci trochu nerozumím.

Předně: Které země konkrétně máte na mysli ?

Každopádně je zřejmé, že imunitu vůči viru SARS-CoV-2 lze získat jednak proděláním covid-19, jednak očkováním, (a jednak minimálně 25% lidí má "imunitu primární" z důvodu zkřížené imunity k dalším kmenům koronaviru.) Jiná možnost není - snažit se zachovat co největší podíl populace s panenskou imunitou vůči SARS-CoV-2 vede přesně k tomu, čeho jsme dnes svědky v Austrálii a budiž to odstrašujícím příkladem.

Krátký lockdown může poskytnout čas na proočkování rizikových skupin, ale určitě ne "než pandemie pomine". No - hlavně že české děti (které rizikovou skupinou rozhodně nejsou) zameškaly ve škole celkem 188 dní (ve Francii prý ani jeden den). Jsme holt národ Komenského. Nezapomeňme na to u volebních uren.

J. Coker 20.9.2021 20:24

A jak se vratite zpet, kdyz skoro nic neleta?

T. Hraj 20.9.2021 18:45

Neohánějte se demokracií. I Hitler byl zvolen ve volbách. A nyní opět ctrl-c ctrl-v výše uvedené o právu.

R. Vacek 20.9.2021 18:42

To zkuste vysvětlovat v zemích, které úspěšně zabránily viru v tom, aby prošel společností. Stále tam mají zlomek mrtvých než my a ani nemuseli aplikovat tak drastická a dlouhodobá opatření jako u nás (kde hrozilo zahlcení zdravotnictví). Nyní jim stačí získat imunitu očkováním.

J. Křivánek 20.9.2021 18:14

již dlouho jsem nečetl příspěvek tak hnusného člověka, je mi z vás na blití, jste zrůdné hovado, i Mengele byl vedle vás lidumil

P. Weisskopf 20.9.2021 17:53

Jen s tím rozdílem že schvalování Norimberských zákonů je trestné.A na okraj, buzerace dle vás je vše s čím v platných zákonech nesouhlasít?.Faktem ale je že je máte dodržovat.To vám asi nic moc neříká ale nezoufejte ono se to časem podá a i když dnes považujete za buzeraci že na červenou musíte zastavit či dát přednost chodcům na přechodu tak vám nezbývá než tu buzeraci dodržovat,nebo snad ne?

P. Milan 20.9.2021 17:43

Takže jste potvrdil, že paní má pravdu. Ona totiž nikde nepopírá, že buzerace je v rámci zákonů. Jen popisuje, k čemu takové zákony vedou.

Konec konců, i Norimberské zákony nebo zákony ČSSR byly platné zákony.

R. Vacek 20.9.2021 17:04

Snad každý vidí, jak dopadají ti, kteří se nechají vakcinovat "přirozeně" virem. Nejde jen o ty mrtvé, ale i o ty, kvůli kterým se zřizují postcovidová centra.

A dokud nebude potřeba budovat postvakcinační centra, tak je volba celkem jasná.

J. Pleva 20.9.2021 16:47

Máte pravdu, mysleli jsme, že totalitní bolševická hovada jsou v Sovětech, Číně či na Kubě, ale oni jsou všude, jen se jinak jmenují. Např. ve Švédsku si říkají "sociální demokraté" a "Zelení", ale jsou horší než byli čeští komouši.

P. Weisskopf 20.9.2021 16:46

To co píšete jsou hlouposti.Žádná totalita jen přijaté zákony nebo snad vy jste mimo zákon.Na to jsou zástupci v parlamentu jednotlivých států Austrálie a jestli je zákon schválen tak ho teda občan má respektovat.A zase to je hloupost v tom že ta dáma mohla letět ale on nikdo nelítal.A letecké společnosti je soukromý byznys a jak těm chcete totalitně poroučet že musí lítat.Nemusí pane a i kdyby se ta paní postavila na hlavu tak bude sedět doma na pozadí.To není totalita jak si někteří vykládají demokracii to jsou prostě platné zákony přijaté demokratickou většinou a v demokracii je může zrušit pouze soud a ten jak známo toto neudělal.

P. Weisskopf 20.9.2021 16:40

A tohle jste vzal kde.Platí zákony ohrožuji tím potenciální osoby s kterými se při vycestování setkám a současně mohu vyvolat další nežádoucí situace jako občan Austrálie.Při svém horování jaksi zapomínáte že aerolinky jsou soukrommý podnik a i ony mohou rozhodovat z ekonomických důvodů.A taky platí a to v celém i vašem světě že vědomé šíření chorob je trestné.

S. Kubů 20.9.2021 16:39

Nejsmutnější na tom je, že, jak už (skoro) všichni vědí, tak lockdowny vedou jenom k tomu, že se zadělává na další "vlny". Ovšem ti, kteří je prosazují, zřejmě těžko už mohou couvnout.

Představa, že zavřeme všechny na samotku, "než se to přežene", kterou u nás ve své době prosazovali odborníci z meses jako Dr. Smejkal nebo ing. Levínský, je evidentně bludná.

V. Šedivý 20.9.2021 16:38

Ony už byly zákony povolující lecjaké svinstvo, loupeže a vraždy nevyjímaje.

J. Pleva 20.9.2021 16:38

Stále mi nikdo nevysvětlil ten logický kotrmelec - proč se očkovaní stále ještě bojí covidu a nákazy od neočkovaných, když už se (prý) nemůžou nakazit...

P. Weisskopf 20.9.2021 16:36

Když se tak oháníte tak Wuhan je špatně ale chřipka je také špatně ten debilní název který používají jen někteří rádoby odborníci.Kriteria jsou daná jak SZO tak státy EU.Takže studovat pane Šedivý.

P. Weisskopf 20.9.2021 16:33

Melete hrušky a jablka.Demokracie není anarchie a jestli je v demokracii zákon schválen tak platí pro celou spoleřnost.Neohánějte se Kovářovou ta už taky holka ledacos pamatuje.Vy asi v Australii žijete že jste odborník na jejich právo.

J. Pleva 20.9.2021 16:32

Dodatek: ...a jejíž ochranné účinky nejsou naprosto prokázané. Oficielní údaje z Irska ukazují, že z hospitalizovaných covid-pacientů je nadpoloviční většina 2x očkovaných ...

P. Weisskopf 20.9.2021 16:30

Pane Lannger škoda slov pro lidi jako je váš nick.

J. Pleva 20.9.2021 16:28

Máte pravdu - otázka ale je, jestli mám umřít na chřipku, nebo to uspíšit vakcinou obsahující nedefinované svinstvo, za jejíž účinky ani stát ani big-pharma neberou nejmenší odpovědnost???

L. Motl 20.9.2021 16:25

V Austrálii ten průběh infekce zpomalují tak nešikovně, že přeplněné nemocnice budou až na Vánoce. Je to samozřejmě nezastavitelné a ani 100% proočkovanost vakcínami, které používají, zdaleka nestačí na zastavení růstu při trochu normálním životě. Takže jestliže neuznají chybu a nezruší to, nebo jestliže neudělají revoluci, tak tam budou podobně a ještě hůře zavírat trvale. Sydney už týden trochu klesá, ale Melbourne roste. Trpělivost se ztratí, vrátí se k zdvojnásobování za týden. Tohle schovávání z nich udělalo ideální smrkový les čekající, až ho kůrovec sehryže jako oběd na Vánoční hod. Když nedokázali ty kovidí psychopaty zastavit, patří jim tento trest.

J. Pleva 20.9.2021 16:23

Pro australskou vládu je celý okolní svět nebezpečím, touží po izolaci. Vystačí si s vlastní totalitou. Čekat na vývoj léku proti covidu není třeba, existuje Ivermectin a ještě jeden, Hydroxichlorokin, levné a účinné léky, ale nesmí se používat, vlády mají smlouvy s big-pharma a ta by přišla o horentní zisky, placené z našich daní. Korupce a svinstvo jsou klíčové pojmy v celé věci.

R. Vacek 20.9.2021 16:06

Máte pravdu. Proto proti infarktu, rakovině i chřipce něco děláme. A teď ještě musíme něco dělat proti covidu. Vždyť 80 letý senior před sebou má v průměru dalších 5 let - pokud teda nechytne covid.

R. Langer 20.9.2021 16:01

Takže nevíte, že? Protože jinak byste věděl, že se o žádnou pandemii nejedná, prolhanče! :-P

R. Langer 20.9.2021 15:59

Do Vánoc daleko... ;-D

T. Hraj 20.9.2021 15:57

Právo (právní stát) má mít tři charakteristiky, jak zde nedávno psala D. Kovářová:

Zákonnost (dodržování práva všemi, včetně samotného státu)

Právní jistota (každý ví, co platí dnes a co zítra)

Přiměřenost práva (že právem se upravuje jenom to naprosto nezbytné)

V ČR byla pandemie záminkou pro porušení všech tří. V Austrálii jsou ještě mnohem dále.

V. Šedivý 20.9.2021 15:47

Obnoví se to tím dříve, čím dříve si všichni uvědomí, že to je prostě součást reality a že se musíme s tím nevelkým rizikem naučit normálně fungovat.