22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

TAXIKÁŘSKÉ BANALITY: Polapený zločinec

Tak! A chytli jednoho dročkaře, co se pokusil nevídaně okrást zákazníka! A je to moc dobře, že ho chytli! Proběhlo to spoustou médií. A to je také dobře. Okamžitě se, opět, samozřejmě, vyrojily komentáře, že všichni taxikáři v Praze jsou zloději. Nejhorší na celém světě!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vávra 20.10.2022 23:59

Stalo se nám v Amsterodamu, že se pokusil o "přivýdělek" taxikář, který nejel do hotelu nejkratší cestou. Narazil ale na zkušeného představitele firmy, který cestu dokonale znal, vůbec se se řidičem nepřel, ale při vystupování mu dal peníze za nejkratší cestu a ne to co bylo na taxametru. Chlapec ani nepípl a mazal pryč. :-)

L. Beneš 20.10.2022 17:34

Je sice pravda, že se vás taxikáři snaží "vzít na pásek" skoro všude na světě - takové zkušenosti mám, ale že by se všude snažili okrádat tak směle jako v Praze, to se jen tak nevidí. A takové zkušenosti mám taky. Ale je tam i pár slušných taxikářů.

L. Harvánek 20.10.2022 10:42

Ta profesionální hrdost se nám nějak vytrácí. Mám pocit, že dřív takových zanícenců do svého povolání bývalo víc. Taxíky moc nepoužívám, ale můj bývalý spolužák se taxikařením živila pro svého zákazníka dokázal udělat první poslední. Bohužel taxikařil v malém městě a tak těch rit moc nebývalo. Nejvíc v neděli nad ránem, když se podnapilým nechtělo šlapat ze zábavy domů několik kilometrů pěšky. No, na zbohatnutí to nevycházel, ale vynahrazoval to tím, že na kousku políčka po rodičích měl brambory a něco, z čeho se dalo vykrmit prasátko nebo hejno slepic.Ale byli i v jiných profesích a kupodivu i mezi průvodčími vlaků, prodavači či řidiči autobusů. Dík za jejich obětavé služby, potvrzuje to mou domněnku, že své zaměstnání měli jako koníčka. Totéž jsem se snažil dělat i já, jen jsem tolik s potřebnými lidmi do osobního styku nepřišel.

H. Rybnická 20.10.2022 0:38

Mohl byste mi prosím dát telefonní číslo Vaší taxislužby? Potřebovala bych jej velice nutně, v Praze. Jinde ne.

J. Matucha 20.10.2022 14:19

Zkuste aplikaci Liftago, autor myslim zminoval, ze jezdi s nimi.