19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

NÁKUPY: Padesát na padesát

Mockrát jsem zkusil samoobslužnou pokladnu, úspěšnost tak padesát na padesát, musela přiběhnout obsluha a osvědčit, jestli houska je – improvizuju – malá celozrnná kmínová nebo šišatá vypečená s hrubou solí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pitrs 28.2.2024 22:28

No problema. Zdražíme u klasických pokladen a u automatických to vyhlásíme za slevu.

P. Vychodil 28.2.2024 21:08

:-)

já to mám tak, že již mne znají, tož když nakupuji, již se preventivně blíží někdo, aby potvrdil můj pozdní věk...

P. Vychodil 28.2.2024 21:06

Neff, typický stařec, neschopný využít vymoženosti dnešní doby. Mnozí jej považují za scifi spisovatele...no, nevím...

místo, abych musel vyskládat plný košík a pak jej znovu uložit do kabely, urychlím tento proces. úžasná věc, obzvláště proto, že drtivá většina zýkazníků se tohoto procesu bojí, tudíž tyto samoobslužné pokladny jsou vždy volné.

V Americe, už je to hodně let, co jsem tam pobýval, byl za pokladnou zřízenec, který úslužně skládal moje zboží do papírových či plastových tašek. Tak to bych bral !

P. Vychodil 28.2.2024 20:49

V čem problem ? Já mám 100 % vždy .

M. Kocián 28.2.2024 18:47

Pokud jsou tu obě možnosti, je to dobře - každý si vybere podle své povahy nebo nálady. Nic k řešení v tom nevidím

J. Lukavsky 28.2.2024 15:32

"Na základě něčeho takového nemůžete tvrdit, že je to bezpečné" No pokud vím tak MUDr. Jenner vyzkoušel svoje očkování (kravské neštovice) na jednom chlapci. Nejdřív mu naočkoval ty kravské a pak ty pravé a on je nedostal (ty pravé). Jistěže aféra s Conterganem nutí k opatrnosti, ale zase když budete v době kdy ta nemoc se šíří a zabíjí lidi čekat až budete mít úplně všechny testy a zkoušky.... tak to bude 20 let, a mezitím xx% obyvatel na to umře. Ale vakcina na covid vycházela ze starších prací na podobném viru, takže jistý "foršus" tady byl. Ale nedělám do toho. Já mám 4 včeličky a jednoho covida za sebou a OK. J.L. end

J. Lukavsky 28.2.2024 15:23

No vidíte a já mám zkušenost zcela opačnou. Jistěže lidi reagují na očkování různě, stejně tak i na léky. Ale každá novinka u některých lidí budí odpor. I očkování proti černým neštovicím lidi odmítali neb to bylo protivení se boží vůli. I řada tehdejších doktorů byla proti. Takže Marie Terezie nechala očkovat všechny svoje děti aby tomu udělala reklamu. No nějak nevím, že by občany někdo chytal na ulici a násilím očkoval na covid, kdo nechtěl-nemusel. No a pak někteří co nechtěli - umřeli. J.L. end

K. Machala 28.2.2024 14:46

Rozdíl je v tom, že aspirin ty testy má: brali aspirin vůči brali placebo vypadající jako aspirin, kolik poškozených a mrtvých je ve studijní a kolik v kontrolní skupině. Na základě toho se povoluje, doporučuje a vzhledem k nízké problémovosti dává bez předpisu.

Experimentálka to nemá ani náhodou, nejenže to "zapomněli dodělat", oni to záměrně zastavili po 6 měsících. Na základě něčeho takového nemůžete tvrdit, že je to bezpečné a tedy nemůžete nijak podložit, že by si nevx měli něco platit, zatímco vy ne.

Já nula dávek, covid lehký průběh, jeden den jsem si dal pauzu od práce, tchán plně očko silnější Modernou, zemřel na zápal plic z covidu. Tchyně, jeho žena rovněž postaršího věku, neočko, byla na kapačkách a přežila. Dnes už i studie ukazují, že očko jsou na covid náchylnější (tj. účinnost záporná), přičemž bezpečnost je záporná taky. Kdo experimentálku ještě hájí, nemá dost informací.

P. Pavel 28.2.2024 14:41

Ano, o tom píšu níže. A abych pravdu řekl, tak se vyhýbám i Kauflandu, kde si člověk musí sám vážit ovoce a zeleninu.

J. Hajský 28.2.2024 14:33

Zboží markované a placené u samoobslužné pokladny by mělo být zákonitě levnější, než u pokladny s lidskou obsluhou, neboť prodejna ušetří zaměstnance (pokladní). Je to tak? Nikdy jsem u takové pokladny neplatil.

J. Matěna 28.2.2024 13:53

Prudká inteligence automatické pokladny nerozpozná můj šedý vlas ni vous a považuje mne za nedospělce. Což by mi mělo sice polichotiti, ovšem zcela to zabrání koupi jednoho až dvou piv, v týdenním nákupu počtu zcela podprůměrného s ohledem na zemi kde žiji.

Navíc je to diskriminační, s ohledem na to, že jsem viděl jak pokladna vydala zcela bez problémů uzený bůček paní, která mu byla zjevně podobná, ba co víc, možná s ním byla i příbuzná.

Ś. Svobodová 28.2.2024 13:42

Podle Adamoviče z deníku Metro jste Nepřítel Pokoroku ;-D

R. Polášek 28.2.2024 13:42

Řekl bych, že samoobslužné pokladny budou víc než obsluhou hlídány kamerami. Jsem si nedávno těch kamer nad pokladnami náhodou všiml. Dává to smysl, ten člověk je tam jen jeden, a není problém jeho pozornost odpoutat, zatímco z kamer není vidět, kterou zrovna zrovna ostraha sleduje.

R. Polášek 28.2.2024 13:37

Já nakupuji u samobslužných pokladen rád. A s nějakými problémy se prakticky nesetkávám. Prostě beru zboží k vozíku, načtu cenu do pokladny z čárového nebo jiného kódu, když je víc kusů stejného zboží, hodím tam před načtením počet a pokládám na váhu. A ono to funguje. U chleba a bulek je si třeba z regálu pamatovat, co to za pečivo je, protože žádné pásky s čárovým kódem na nich nejsou. Hmotnosti fungují, jen málokdy se setkám s nějakým problémem. Dokonce fungují, i když často schválně nejdřív namarkuji hmotnější zboží, takže na váze je několik kilo a potom markuji drobné zboží o váze desítek gramů.

Asi dobře seřízené pokladní váhy a pořádek v prodejně ve zboží.

Nedávno jsem mimoděk přišel na to, jak vážit i téměř nehmotné zboží. Kupoval jsem vedle potravin i sáček semínek, tuším kopru, ten mohl mít tak 3 gramy a na váze už nějaké kilo zboží bylo a ty další tři gramy to při běžném položení na váhu opakovaně odmítalo uznat. tak jsem s ním na váhu prostě praštil a tím váha asi ty tři gramy ve zboží "našla" a semena "uznala".

Takže automatická pokladna ano, ale protože jsem taky odpírač, placení kartou, tak vždy pokladna, kde se platí hotovostí.

P. Pavel 28.2.2024 12:10

Nějak nevidím důvod proč bych měl něco dělat za někoho, když je to zahrnuto do ceny produktu. To také zkouší např. FotoŠkoda ve Vodičkově ul. Tedy abych si sám nahrál flešku, vybral foto atd. Ovšem cena za fotku se tím nijak nesníží. A tak řeknu, že špatně vidím a práci provede zaměstnanec podle mých pokynů. Když jsem byl v USA, tak mi nákup dal do tašek zaměstnanec (plastových či papírových podle mého výběru) většinou černoch. Tak si představuji služby pro zákazníka. No, každého věc, když to někoho baví.

M. Kanda 28.2.2024 11:36

Znamená to, že jste neinformovaný. Pitomce to z vás určitě nečiní, toho jsem pouze vracel panu Šejnovi, protože on si začal.

Pokud vás ta věc zajímá, pohleďte o kousek výše, tam to panu Šejnovi vysvětluji.

M. Kanda 28.2.2024 11:33

Můžete dokázat své tvrzení z prvního odstavce? Nebo je to jen projev vaší ideologie?

Bondův cyklus je opakující se sekvence ochlazování a opětného oteplení. Tato skutečnost byla dokázána a nikdo (kromě vás) jí nepopírá. Podstata zatím nebyla přesvědčivě objasněna a v současné době převládá názor, že příčinou je kolísání sluneční aktivity. Naše neznalost příčiny však nic nemění na skutečnosti, že jev existuje.

Nyní se nacházíme ve fázi přechodu od ochlazení k oteplení, která ještě potrvá nižší stovky let. Se základní informací pro laiky se můžete seznámit např. zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Bond%C5%AFv_cyklus. Pokud vás téma zaujme, jistě si sám vyhledáte podrobnější informace.

J. Lukavsky 28.2.2024 11:31

"Co tedy jako chcete z takových informací usuzovat?" Inu to, že každý reagujeme jinak a každé očkování je také jiné. Na černé neštovice či žloutenku B je celoživotní, na tetanus je na 10 let, na chřipku na 1 rok. Můj bráška po tetanovce zkolaboval a doktor mu píchal nějaký lék. Ale na tetanus je úmrtnost 50%. Otázkou je, zda ten váš spolupracovník by bez očkování nebyl doma měsíc, ale za týden by umřel, jako můj příbuzný. J.L. end

P. Pospisil 28.2.2024 11:24

Já tomu nerozumím. To mluvíte (píšete) v nadsázce nebo je pro vás nákup prostřednictvím samoobslužné pokladny tak traumatizující a těžko proveditelná záležitost?

Pamatuji si, když se samoobslužné pookladny u nás začaly zavádět, že váhy na odkládací části podkladny byly přecitlivělé a často hlásily chyby, ale buď už se to naučili kalibrovat, nebo jsem se s tím já naučil líp zacházet.

Teď už se vůbec nevybavuji, že by mi v posledních letech něco nešlo namarkovat, vyhledat v menu (pečivo, ovoce), že bych byl kontrolován podezíravou obsluhou. Samoobslužná pokladna je pro mne v 9 případech z 10 podstatně rychlejší než fronta u obsluhované pokladny a díkybohu za ni.

V. Čermák 28.2.2024 11:01

;-D

R. Langer 28.2.2024 10:53

U kovidu se to nijak projevit nemohlo, protože ta srandavakcína byla úplně na houno, a kovida nakonec dostal prakticky ÚPLNĚ KAŽDÝ, teprve potom skončil. Což je ovšem u chřipky NAPROSTO BĚŽNÉ, a to pravidelně dvakrát do roka. ;-€

R. Langer 28.2.2024 10:50

Antropogenní globální oteplování je zase chiméra pro oteplovače. Nic takového se totiž doteď NEPOTVRDILO! :-P

R. Langer 28.2.2024 10:48

Já bych letní čas nechal klidně celý rok. Ale přirozené střídání času mi nijak zvlášť nevadí...

R. Langer 28.2.2024 10:46

Ty odpírače zemědělských protestů si odepřu. ;-)

R. Langer 28.2.2024 10:44

Já se tomu zase až tak nebráním, ale úspěšnost mám přibližně stejnou. ;-D

R. Langer 28.2.2024 10:44

Ano, a já jsem se nenaočkoval vůbec, kovida jsem dostal dvakrát, a problémy jsem neměl naprosto žádné, jenom poprvé jsem měl 3 dny vysokou teplotu, a to bylo všechno.

Zato můj očkovaný spolupracovník byl doma s kovidem MĚSÍC, a ani po návratu do práce mu dvakrát dobře nebylo. Co tedy jako chcete z takových informací usuzovat? 8-o

M. Novák 28.2.2024 10:40

U mě třeba velký nákup není zvláštní okolnost. Nemám tolik času abych ho trávil v obchodu a tak jezdíme nakupovat pro celou rodinu max. jednou týdně. A jsou toho nejméně dvě velké tašky.

Navíc několikrát jsem se samoobslužnou pokladnou několikrát pohořel a už tam chodit prostě nechci. Pokud to zavedou tak do toho obchodu přestanu chodit. Pokud to zavedou všude tak přidu k samoobslužné pokladně a zavolám obsluhu ať mi to namarkuje.

R. Langer 28.2.2024 10:38

Ale ti se nenechali očkovat NIKDY, a s kovidem to nemělo zhola nic společného. ;-€

M. Pivoda 28.2.2024 10:37

Samoobslužnou benzinovou pumpu měli i na ostrově Korsika.

O cca 2 roky později mne moje banka upozorňovala, že došlo k pokusu o vytunelování mého bankovního konta někým z Francie, z ostrova Korsiky.

M. Pivoda 28.2.2024 10:33

Všichni občané demokratického státu si zaslouží férové jednání. T. G. M. by vám s radostí připomněl, že všichni občané jsou zároveň voliči.