15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

NÁKUPY: Padesát na padesát

Mockrát jsem zkusil samoobslužnou pokladnu, úspěšnost tak padesát na padesát, musela přiběhnout obsluha a osvědčit, jestli houska je – improvizuju – malá celozrnná kmínová nebo šišatá vypečená s hrubou solí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Novák 28.2.2024 10:32

U očkování jde o to že odpírači jsou nebezpeční svému okolí. U covidu se to moc neprojevilo ale třeba černý kašel a spalničky se úspěšně vrací přesto že byly téměř vymýceny.

K. Wágner 28.2.2024 10:23

Mockrát jsem zkusil samoobslužnou pokladnu, úspěšnost tak padesát na padesát, musela přiběhnout obsluha R^[>-]

M. Pivoda 28.2.2024 10:23

Nestávejte se odpírači technologického pokroku. Staňte se ale poháněči těch, kteří by měli regulovat technologický pokrok.

M. Pivoda 28.2.2024 10:20

Významný český sci-fi spisovatel se seznamuje s technologickým pokrokem, který ale, bohužel, předběhl uvažování právníků, například. Tedy kromě jiných okolností, které by stály za zmínku.

Cituji z článku Ondřeje Neffa: "... Postavím se do fronty, nebývají velké, vždycky tak dva tři lidi. Jde to rychle, všechno má čárový kód, dělá to píp, píp, ..."

Komentář

Ano, to je ta pozitivní, občany vítaná strana technologického pokroku. Pokud vám ale někdo s použitím vaší platební karty vytuneluje váš bankovní účet, tak to obvykle neudělá píp, píp ...

Pro pamětníky

Pamětníci by si mohli vzpomenout na dobu kdy ekonomové běželi rychleji než líní právníci.

M. Šejna 28.2.2024 10:09

Kiwi neznám. Znám samoobslužnou pumpu u Hypermarketu Albert.

M. Valenta 28.2.2024 10:03

Na Kiwi jsem zapomněl.

M. Šejna 28.2.2024 9:43

Samoobslužné pumpy jsou i v Česku běžné. Takže to k nám dorazilo.

M. Valenta 28.2.2024 9:38

Začalo to kdysi v USA u samoobslužných benzínových stojanů (do Česka to ještě nedorazilo) a skončilo zatím u pokladen. Taky se mi do toho nechtělo, ale při pohledu na frontu u kasy vedle jsem vydržel a dnes už celkem dobrý.

M. Šejna 28.2.2024 9:35

Podle pana Kandy asi pitomec budete. ;-)

Bonduv cyklus je množina klimatických cyklů v severním Atlantiku. Nemá žádnou periodicitu, takže je to chiméra pro klimaskeptiky.

L. Žaloudek 28.2.2024 9:33

Možná patříte (jako já) k podezřelým existencím. Mě si vždycky vyberou, když kontrolují "namátkově". Nicméně je pravda, že bych to měl prověřit, protože už jsem asi 10 let nebyl v cizině. Třeba to šedivý fousy napravily...

L. Žaloudek 28.2.2024 9:29

Astone, zkuste to na Rohlíku! Napípají to a ještě přivezou až domů!

R. Gramblička 28.2.2024 9:20

někteří jo, představují ale malou menšinu

R. Gramblička 28.2.2024 9:19

o bondově cyklu jsem jaktěživ neslyšel. Znamená to, že jsem pitomec?

M. Šejna 28.2.2024 9:11

Bondův cyklus není žádný cyklus. Je to chiméra pro popírače skleníkového efektu.

Mohl byste nám sdělit podstatu Bondova cyklu? Pokud v tento cyklus věříte, určitě znáte jeho fyzikální podstatu. ;-)

M. Kanda 28.2.2024 8:50

Já antropogenní oteplování zpochybňuji a vy mě tedy považujete za pitomce. Cítím potřebu vám sdělit, že je to vzájemné. Jen pitomec totiž neví o existenci jevu zvaného Bondův cyklus nebo jeho existenci ignoruje.

R. Dubravský 28.2.2024 8:50

Také se počítám k odpíračům.

O placení na samoobslužné pokladně platí to, co píše autor. U jen trochu většího nákupu je nutných několik zásahů obsluhy. Ta má ovšem na starosti třeba deset pokladen, načekáte se na ni, takže nakonec odbavení trvá déle, než u pokladny obsluhované.

I nákupům se skenerem se již raději vyhýbám, poté, co jsem byl dvakrát vybrán ostrahou k vyskládání nákupu na pult, a osobní prohlídce. Ano, doslova osobní, s ohmatáváním, saháním do kapes apod. Před očima ostatních zákazníků!! Samozřejmě že nic kradeného nenašli, ani se neomluvili, o tom, že by mi vyházený nákup naskládali zpátky do tašky ani nemluvě.

Takže samoobslužná pokladna ani nákup se skenerem již nikdy!

J. Rejzek 28.2.2024 8:48

Pokud za odpírání nehrozí trest, jedná se o osobní postoj. Jiná věc je , proč takovou ryze osobní záležitost ti odpírači cpou na veřejnost. Říkají nám podělancůn, jak jsou morálně nad námi, když se nenechali naočkovat?

Ještě nás čekají pochody hrdosti odpíračů čehokoli.

M. Šejna 28.2.2024 8:45

A komu tedy vadí, že někdo nepoužívá samoobslužné pokladny?

Vy jste nejspíš někoho takového viděl, slyšel, takže to víte. ;-D

M. Kanda 28.2.2024 8:45

Při placení vždy záleží na okolnostech. Když je to výhodné, jdu k samoobslužné pokladně. Především tehdy, když mi to ušetří čas a nebrání tomu nějaké okolnosti.

Co jsou zvláštní okolnosti? Např. mám tak velký nákup, že se nevejde na váhu samoobslužné pokladny. Nebo kupuji pivo a neobešel bych se tak bez přivolání obsluhy (to už jdu raději rovnou k živé pokladní). Nebo mám lístek od vrácených lahví (možná i toto samoobslužná poladna umí nějak vyřešit, ale nechce se mi to zkoumat). Nebo z nějakého důvodu chci platit hotově. Nebo jsem si doma zapomněl brýle a nemohl bych tak s pokladnou komunikovat.

M. Šejna 28.2.2024 8:36

Aston je prý odpirač, no a já jsem pro změnu alarmista. Podle některých pitomců je totiž každý, kdo nezpochybňuje antropogenní globální oteplování, alarmistou. ;-D

A tak bude brzy alarmistou i ten, kdo tvrdí, že 1+1=2, nebo že Země se točí kolem Slunce. ;-D

M. Šejna 28.2.2024 8:23

V hypermarketech jsou samoobslužné pokladny skvělé, ale jen tehdy, když můžete během nákupu využít čtečku zboží. Pak totiž u pokladny nemusíte nic řešit, ani ty housky a druh chleba, a jen zaplatíte celý nákup.

A ještě získáte slevu na příští nákup.

J. Lukavsky 28.2.2024 7:35

"nesmí jít jen o to, kolik lidí zachrání na konkrétní nemoc" Žádný lék ani očkování nemají poměr 100% uzdravených a 0% problémů. Vždycky je to o dávce a případu. I na Aspirin se dá umřít a na penicilin jsou někteří alergičtí. Já mám 4 očkování na covida a po třech píchancích jsem ho dostal - jen nepatrné problémy. Že ho mám mi potvrdil jen test. No a kdyby kdysi nebylo povinné očkování na černé neštovice a dětskou obrnu - tak by dneska umírala polovina dětí. Ale nikoho bych do očkování nenutil, dal bych mu podepsat reverz, že pokud to dostane - léčení si zaplatí. Každý svého štěstí mašinfýrou jest. J.L. end

R. Langer 28.2.2024 7:31

No, nás ještě na základní škole učili, že očkování proti rýmě a chřipce prostě NEEXISTUJE. A podle všech dostupných informací, včetně těch z té strašlivé plandémie, JE TO POŘÁD PRAVDA. ;-)

R. Langer 28.2.2024 7:27

Astone, proč LŽEŠ? Odpírači očkování proti kovidu skutečně normální očkování NIKDY NEODMÍTALI, už jenom proto, že prakticky všichni normálně OČKOVANÍ JSOU, tak proč tvrdíš takovou hovadinu? To už jsi opravdu klesnul tak hluboko? ;-€

J. Nevrkla 28.2.2024 7:26

Aspoň v něčem mám s autorem stejný názor.

V. Kolařík 28.2.2024 6:58

Na okraj a s předstihem.

Zimní čas neexistuje.

Letní čas je zhůvěřilost Císaře Pána, Führera a Bolševika.

Gimmi that ol' time religion, ...

R. Gramblička 28.2.2024 6:41

to, že jste něco neviděl, neslyšel nebo o tom nevíte, nemá na realitu kolem žádný vliv. V dnešní zjitřené době sílícího fanatizmu se čím dál častěji vymezují různé skupiny proti něčemu a za něco.

R. Gramblička 28.2.2024 6:36

souhlas, lidem vadilo, že jde o experimentální, pořádně nevyzkoušenou vakcínu. Pod tlakem okolností jsem si taky dal píchnout dvě dávky, dnes toho lituji.

K. Machala 28.2.2024 4:11

Odpírači očkování je bohužel těžká násobná dezinfo. Nikdo nikomu očkování neodpíral, snad leda sám nechtěl, což není odpírání, ale volba v souladu mj s Listinou práv aj. Ti, co tlačili násilím genovakcínu ostatním, hodně pomohli Putinovi, takže taky si o jejich úsudku myslím své, ale odpustil jsem. Nejenže šli proti zakotveným právům, ale ani si nebyli schopni vyhodnotit, že ten produkt měl jen podmínečné schválení, testy bezpečnosti proti placebo skupině skončily po 6 měsících likvidací placebo skupiny, ale navíc ignorují i stále silnější signály o tom, že bezpečnost opravdu nic moc. U nového přípravku nikdy nesmí jít jen o to, kolik lidí zachrání na konkrétní nemoc, ale kolik jich vx a nevx mají poškozených a zemřelých dohromady ze všech příčin. A to bez delší studie bezpečnosti proti placebo skupině nezjistíte. Ale i tak je dost důkazů o tom, že celkový přínos byl záporný. Plést do toho skutečné vakcíny je zbytečné.

M. Harvánek 28.2.2024 3:08

Proto mají mastné marže aby mohli platit pokladní, až bude u samo. pokladen 1-2 % sleva tak prosím. Příště budou chtít aby jsme i naskladňovali do regálu.