Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

NÁKUPY: Padesát na padesát

Mockrát jsem zkusil samoobslužnou pokladnu, úspěšnost tak padesát na padesát, musela přiběhnout obsluha a osvědčit, jestli houska je – improvizuju – malá celozrnná kmínová nebo šišatá vypečená s hrubou solí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PV

Neff, typický stařec, neschopný využít vymoženosti dnešní doby. Mnozí jej považují za scifi spisovatele...no, nevím...

místo, abych musel vyskládat plný košík a pak jej znovu uložit do kabely, urychlím tento proces. úžasná věc, obzvláště proto, že drtivá většina zýkazníků se tohoto procesu bojí, tudíž tyto samoobslužné pokladny jsou vždy volné.

V Americe, už je to hodně let, co jsem tam pobýval, byl za pokladnou zřízenec, který úslužně skládal moje zboží do papírových či plastových tašek. Tak to bych bral !

0 0
možnosti
MK

Pokud jsou tu obě možnosti, je to dobře - každý si vybere podle své povahy nebo nálady. Nic k řešení v tom nevidím

0 0
možnosti
JH

J21a81n 17H36a79j50s14k51ý

28. 2. 2024 14:33

Zboží markované a placené u samoobslužné pokladny by mělo být zákonitě levnější, než u pokladny s lidskou obsluhou, neboť prodejna ušetří zaměstnance (pokladní). Je to tak? Nikdy jsem u takové pokladny neplatil.

0 0
možnosti
PP

P61e28t28r 34P72a20v13e35l

28. 2. 2024 14:41

Ano, o tom píšu níže. A abych pravdu řekl, tak se vyhýbám i Kauflandu, kde si člověk musí sám vážit ovoce a zeleninu.

0 0
možnosti
JM

J27a44n 36M16a32t35ě82n53a

28. 2. 2024 13:53

Prudká inteligence automatické pokladny nerozpozná můj šedý vlas ni vous a považuje mne za nedospělce. Což by mi mělo sice polichotiti, ovšem zcela to zabrání koupi jednoho až dvou piv, v týdenním nákupu počtu zcela podprůměrného s ohledem na zemi kde žiji.

Navíc je to diskriminační, s ohledem na to, že jsem viděl jak pokladna vydala zcela bez problémů uzený bůček paní, která mu byla zjevně podobná, ba co víc, možná s ním byla i příbuzná.

0 0
možnosti
PV

:-)

já to mám tak, že již mne znají, tož když nakupuji, již se preventivně blíží někdo, aby potvrdil můj pozdní věk...

0 0
možnosti
ŚS

Podle Adamoviče z deníku Metro jste Nepřítel Pokoroku ;-D

0 0
možnosti
RP

Já nakupuji u samobslužných pokladen rád. A s nějakými problémy se prakticky nesetkávám. Prostě beru zboží k vozíku, načtu cenu do pokladny z čárového nebo jiného kódu, když je víc kusů stejného zboží, hodím tam před načtením počet a pokládám na váhu. A ono to funguje. U chleba a bulek je si třeba z regálu pamatovat, co to za pečivo je, protože žádné pásky s čárovým kódem na nich nejsou. Hmotnosti fungují, jen málokdy se setkám s nějakým problémem. Dokonce fungují, i když často schválně nejdřív namarkuji hmotnější zboží, takže na váze je několik kilo a potom markuji drobné zboží o váze desítek gramů.

Asi dobře seřízené pokladní váhy a pořádek v prodejně ve zboží.

Nedávno jsem mimoděk přišel na to, jak vážit i téměř nehmotné zboží. Kupoval jsem vedle potravin i sáček semínek, tuším kopru, ten mohl mít tak 3 gramy a na váze už nějaké kilo zboží bylo a ty další tři gramy to při běžném položení na váhu opakovaně odmítalo uznat. tak jsem s ním na váhu prostě praštil a tím váha asi ty tři gramy ve zboží "našla" a semena "uznala".

Takže automatická pokladna ano, ale protože jsem taky odpírač, placení kartou, tak vždy pokladna, kde se platí hotovostí.

0 0
možnosti
PP

P70e84t57r 38P74a66v56e42l

28. 2. 2024 12:10

Nějak nevidím důvod proč bych měl něco dělat za někoho, když je to zahrnuto do ceny produktu. To také zkouší např. FotoŠkoda ve Vodičkově ul. Tedy abych si sám nahrál flešku, vybral foto atd. Ovšem cena za fotku se tím nijak nesníží. A tak řeknu, že špatně vidím a práci provede zaměstnanec podle mých pokynů. Když jsem byl v USA, tak mi nákup dal do tašek zaměstnanec (plastových či papírových podle mého výběru) většinou černoch. Tak si představuji služby pro zákazníka. No, každého věc, když to někoho baví.

0 0
možnosti
Foto

P22. 45P64o60s50p22i75s21i42l

28. 2. 2024 11:24

Já tomu nerozumím. To mluvíte (píšete) v nadsázce nebo je pro vás nákup prostřednictvím samoobslužné pokladny tak traumatizující a těžko proveditelná záležitost?

Pamatuji si, když se samoobslužné pookladny u nás začaly zavádět, že váhy na odkládací části podkladny byly přecitlivělé a často hlásily chyby, ale buď už se to naučili kalibrovat, nebo jsem se s tím já naučil líp zacházet.

Teď už se vůbec nevybavuji, že by mi v posledních letech něco nešlo namarkovat, vyhledat v menu (pečivo, ovoce), že bych byl kontrolován podezíravou obsluhou. Samoobslužná pokladna je pro mne v 9 případech z 10 podstatně rychlejší než fronta u obsluhované pokladny a díkybohu za ni.

0 0
možnosti
RP

Řekl bych, že samoobslužné pokladny budou víc než obsluhou hlídány kamerami. Jsem si nedávno těch kamer nad pokladnami náhodou všiml. Dává to smysl, ten člověk je tam jen jeden, a není problém jeho pozornost odpoutat, zatímco z kamer není vidět, kterou zrovna zrovna ostraha sleduje.

0 0
možnosti
Foto

Mockrát jsem zkusil samoobslužnou pokladnu, úspěšnost tak padesát na padesát, musela přiběhnout obsluha R^[>-]

0 0
možnosti
RL

Já se tomu zase až tak nebráním, ale úspěšnost mám přibližně stejnou. ;-D

0 0
možnosti
MP

Významný český sci-fi spisovatel se seznamuje s technologickým pokrokem, který ale, bohužel, předběhl uvažování právníků, například. Tedy kromě jiných okolností, které by stály za zmínku.

Cituji z článku Ondřeje Neffa: "... Postavím se do fronty, nebývají velké, vždycky tak dva tři lidi. Jde to rychle, všechno má čárový kód, dělá to píp, píp, ..."

Komentář

Ano, to je ta pozitivní, občany vítaná strana technologického pokroku. Pokud vám ale někdo s použitím vaší platební karty vytuneluje váš bankovní účet, tak to obvykle neudělá píp, píp ...

Pro pamětníky

Pamětníci by si mohli vzpomenout na dobu kdy ekonomové běželi rychleji než líní právníci.

0 0
možnosti
MP

Nestávejte se odpírači technologického pokroku. Staňte se ale poháněči těch, kteří by měli regulovat technologický pokrok.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz