6.12.2022 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

JEN TAK: Syrečkové recepty

Ovšem chlap drží slovo. Zvláště když se dívá na svoji lásku nejmilejší, jezinku jednu, mající v očích výraz, který lze jen těžko popsat, ale jde dobře pochopit. A já ho chápal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Dubravský 22.9.2022 19:46

On ten název i recept krouží po Evropě a my jsme zrovna křižovatka. Německy se tomu řekne Quargel (tvaroh = Quark). Polky jsou to syrky (tvaroh = syr).

J. Joudová 22.9.2022 17:33

V tom receptu na tvarůžky s broskvemi mi chybí nějaká tepelná úprava toho kuřecího masa. Takhle to vedle „řízu“ tvarůžků (podle pana Uhlára) trochu smrdí i salmonelózou. Ale věřím, že jde jen o opomenutí. :-)

D. Uhlár 22.9.2022 12:54

Bez nějaké urážky, ale je přesně poznat, kdo odkud pochází. Na západ od Svitav se jim většinově říká syrečky. Docela mylně, neboť tady u nás na Hané, kde se narodily, se jim odjaktěživa říká tvarůžky, a jen tak mimochodem, tvargle nikdy nesmrdí, nanejvýš tak mají říz.

M. Krátký 22.9.2022 12:02

Jo, to bejvaly časy, když jsme je žrali kolektivně !!!!!! mělo to svá pravidla u nás na dílně - to se čas od času kolektivně rozhodlo, že si dáme syrečky ( nebo Romadůr ) a tak jsme naši bábu z kantýny požádali aby nám je v nějakém rozumném termínu zajistila a pak jsme se do nich pustili - a museli všichni !!!!!! návštěvy se divily náramně ;-D;-D;-D

J. David 22.9.2022 11:03

Vono je to fuk, má ten tvaroh fermentovat externě (za úplatu), či interně. Furt stejný smrad. Jen v různých fázích.

L. Písařík 22.9.2022 10:59

Syrečky lákají i zloděje - viz historka: Moje známá pracovala před revolucí v redakci Mladé fronty a jednoho dne zakoupila ke snídani syrečky. Sotva se usadila, proběhl kanceláří šéf, začichal a vykřikl: co je tu za smrad. Okamžitě to vyhoďte a vyvětrejte, přichází spřátelená kubánská delegace. Syrečky se ji vyhodit nechtělo, ač tehdy stál balíček asi 1,5 Kčs a tak je uvázala na provázek a pověsila ven z okna. Když prošla delegace, tak sáhla po provázku a hle, někdo mezitím syrečky ukradl.;-D;-D;-D;-(