7.3.2021 | Svátek má Tomáš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Odehnalová 22.1.2021 18:10

Dnes další hlášená změna, doufám, že v budoucnosti k lepšímu: Vámi zadané údaje jsou správné, ale prozatím se z důvodu snížených dodávek vakcín nemůžete rezervovat. Vyčkejte na SMS zprávu, která Vás upozorní na nově vypsané volné termíny. Děkujeme za pochopení.

Z. Roller 22.1.2021 15:01

Nezlobte se na roboty, oni jsou za každý kontakt s člověkem rádi a tak si hrají. Se mnou si takhle hraje jeden bankomat. První hláška (neočekávaná a nelogická): transakci nelze provést bezkontaktně, vložte kartu do terminálu. Když si pak vyberu peníze, přijde druhá hláška: Děkujeme, příště to zkuste bezkontaktně. Holt jsou jako malé děti.

P. Hatina 22.1.2021 17:32

Z toho si nic nedělejte, mě ten bankomat tvrdil ještě většinou "tento typ karty neznám", a když mi jí vyplivl, tak přidal ty kecy o bezkontaktním použití.

No a pak jsem zjistil že stačí tu kartu přetřít hadrem, a funguje to :))

J. Vavrochová 22.1.2021 13:46

Ještě nejsem 80+, tak mne ani nenapadlo ten systém zkoušet, ale prý se dá zaregistrovat i telefonicky z nechytrého telefonu. Ale moje známá, 80+, přezdívaná "internetová babička", s registrací problém neměla; pochopitelně se registrovala až potom, co se vyblbli všichni nedočkavci a hledači chyb z jiné věkové kategorie. Tvrdí, že systém registrace je téměř blbovzdorný; tak nevím, asi tu mezeru mezi "téměř" a "úplně" trefili zdejší diskutéři.:-/

P. Hatina 22.1.2021 10:15

Tak možná blíže k počítačovým hrám se to blíží něčemu co popsal už kdysi jistý pan Kafka v příběhu o Dveřníkovi.

Možná, jestli ten příběh neznáte, velmi stručně. Poutník přichází k Bráně do města a žádá o vstup. Dveřník v té Bráně od něj přijímá žádost, předává jí dál a přikazuje mu čekat. A tak Poutník čeká, čeká dlouho, čas od času se ptá Dveřníka, zda už bylo rozhodnuto, urguje, přidává další argumenty, vše marno. A až těsně před smrtí stářím se naposled zeptá Dveřníka, zda přeci jen není jiná cesta, jak by se mohl do města dostat. A co mu odpoví Dveřník? "Ještě pořád si vůbec nic nepochopil. Přece tato Brána tu byla postavena právě pro tebe. Teď (až umřeš) půjdu a zavřu ji" . Taky řešení...

J. Strmiska 22.1.2021 9:54

Stále více si uvědomuji, jaké jsem měl štěstí s registrací a rezervací na očkování proti covidu. Už před spuštěním očkování mně známí říkali: "Běž se bodnout!" Tak jsem se hned první den, pátek 15.1. v 8:00 hod. pustil do práce.

První překážku (špatný PIN 1) jsem překonal asi za hodinu. Byl jsem zaregistrován a přišel mi na mobil PIN 2. Tak sláva, řekl jsem si, ono to půjde. Ovšem další krok, rezervace termínu a místa očkování, byl už k nepřekonání. Neustále se opakující se oznámení, že "Brzy jsme zpátky", jsem překonal až pozdě odpoledne. Dostal jsem se k nabídce rezervačních míst. Prvně vytypovaná Vojenská nemocnice byla stále nepřístupná a po marných pokusech jsem se této nemocnice (je takřka za rohem) vzdal. Další se nabízela Nemocnice u sv. Anny. Ta nabízela spoustu termínů. Bohužel každý z nich rezervací odmítal. Prý mám špatně vyplněný formulař nebo termín mezitím už někdo obsadil. Abych to zkrátil, rezervaci se mně nakonec podařilo získat až kolem 22. hodiny večer, ve velkokapacitním centru na brněnském výstavišti. Dostal jsem termín na 18.1. 10:45. Takže první bodnutí mám šťastně za sebou.

Pokud Babiš navrhuje tvůrce rezervačního systému na státní vyznamenání, tak já bych navrhl na státní vyznamenání každého, komu se rezervace na očkování podařila.

J. Krejčí 22.1.2021 7:12

Mně to hlava nebere, proč se musíme registrovat, když je tu systém zdravotních pojištoven a síť praktických lékařů. Jako by někdo chtěl dát šanci socialistickým frontovým bojovníkům, kteří se hrnuli do každé fronty na cokoliv, aby si dokázali, že jsou schopnější než jiní vydupat si jakoukoliv výhodu. Ale můžu se mýlit.

V. Heidlerová 22.1.2021 8:02

Je to jen nešikovný způsob zaměstnat další spoustu byrokratů. Kdyby byli propuštěni, číslo nezaměstnanosti by vyletělo nejméně na 10 procent. V tomto případě - kdo si hraje, sakruje. Mně je 84, také vůbec nechápu, proč se musím v době počítačů přihlašovat do další evidence. Pro chyby v dotazníku mi trvalo nejméně 6 hodin, než jsem se domákla výsledku, že vakciny nejsou. Takže se zlobím, zlobím!!!

J. Moravec 22.1.2021 10:09

Nic si z toho nedělejte paní Heidlerová, nejste na tom tak sama. To že něco nefunguje, neznamená vždy, že je to špatně, nebo, že je to zlý záměr. Může se je jednat o obyčejnou chybu, nejen chybu autora, ale mnohdy i uživatele. A věřte, že o tom něco vím. Jinak máte můj veliký obdiv, že jste to ve svém věku zvládla. Jste super!

P. Lenc 22.1.2021 9:12

Pane Krejčí to je tím,že inteligence a příslušné otázky nepotřebujeme, máme totiž vrchol inteligence, svatého Andrejku. Co chtít víc...;-D;-€;-D

P. Hatina 22.1.2021 10:22

Co je na tom tak složitého, Vy si snad myslíte že ti praktičtí lékaři budou ty vakcíny fasovat asi tak snadno a rychle jako mundůry v Armyshopu?

Jestli je vůbec budou pro své pacienty dostávat, tak zase v naprosto omezeném množství a ta rezervace se na ně bude dělat stejně..

J. Lukavsky 22.1.2021 12:43

"ti praktičtí lékaři budou ty vakcíny fasovat asi tak snadno a rychle" no stačilo by aby to bylo jako dosud, kdy fasovali a fasují očkování na jiné choroby, léky, pomůcky atd. atp. Některé vakcíny lze skladovat i v ledničce a zase není tak velký problém aby se v předstihu zajistily hlubokomrazící pulty do lékáren, stačilo by jeden na menší město a okolí. Tady už je zavedený fungující systém praktických doktorů, ale vymejšlí se něco extra nového. J.L. end

P. Hatina 22.1.2021 12:59

Jenomže, ono to právě není "..jako dosud u jiných léků", protože právě těch vakcín proti covidu je a taky bude velmi omezené množství. Vlastně v těch omezených počtech se budou postupně dovážet. A o tom, že by tyto dódávky vláda přednostně rozdávala akurát praktickým doktorům taky ani zdání.

Ale ještě doplnění, oni totiž ani ti praktičtí lékaři nefungují, ve "fungujícím systému", jak asi víte. Stejně už teď doporučují lidem, aby k nim, pokud možno vůbec nechodili, ale vyřídili si co se dá (recepty, aj) telefonicky. A i tak mají práce nad hlavu. Takže přihodit jim ještě oočkování jejich zaregistrovaných pacientů, není dobrý nápad. Jasně, teď se to může zdát, když nabízejí, že dobrovolně obvolají a oočkují pár těch seniorů nad 80 let. Ovšem, při tom vědomí, že praktický lékař má zaregistrovaných ca 1 000 pacientů, takže by je měl očkovat několik měsíců (a nezvládal už nic jiného) , asi taky nepřijmou s jásotem..

J. Moravec 22.1.2021 10:44

Věc, které nerozumím nemusí být špatně.

To jsem určitě nevymyslel sám.

P. Spáčil 22.1.2021 0:42

Autor by si mohl alespoň zjistit, že vládní zmocněnec se jmenuje Dzurilla.

V. Heidlerová 22.1.2021 7:55

Jó? Já myslela, že Babiš, vždy se do jakési funkce nominoval sám - nebo, že by ještě existovala i funkce koordinátora, poradce, organizátora, kontrolora....??? Bože, co všechno Andy zastane!!!Rv

J. Moravec 22.1.2021 8:08

Je to závist, nenávist, pohrdání, nebo konstruktivní kritika s řešením? A co zastanete Vy, paní Heidlerová?

O. Uživatel 22.1.2021 8:13

Uživatel požádal o vymazání