21.10.2021 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

CENZUS: Jak jsem se sečetl

Jednou za deset let stát vyhlašuje akci zvanou sčítání lidu. Je to skvělá příležitost pro humoristy, ale také aktivisty všech stupňů rozčilení, od vlažných kritiků až po rozvášněné kverulanty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hruška 30.3.2021 10:17

"Komunismus je sovětská moc a elekrifikace Ruska. " hlásal Lenin.

"Babišizmus je byroktatická moc a elektronizace státu." hlásají piráti.

Podobnost čistě historická. Ahoj.

P. Hatina 30.3.2021 1:20

Což je halt nevýhoda elektronického zpracování, počítače jsou (asi na rozdíl od sci-fi zpracování) zoufale nudné, a přímo byrokraticky pedantní. Kdyby si pan Neff počkal a vyplnil až papírový formulář, tak ten snese, jak známo všechno,;-D

J. David 30.3.2021 3:01

Nu, jak mi to konečně na kompu naskočilo, tak jsem to vyplnil, abych dostál povinnosti řádného občana, Svahilsky. Přímo "msuri njama". Jenom si nepamatuji, zdali jsem to vyplnil "wengi apana", když jsem neuvedl rozměr záchodové díry. Potvrzení On Line formuláře jsem nedostal, takže do Letnic budu očekávat somrujícího sčítacího komisaře s lejstrem. "Siku njema".

V. Sember 30.3.2021 3:07

Jasně. Papírový formulář snese všech o. I zlatý vejce. Já nebudu vyplňovat žádný formulář, jelikož jako fyzik je mi jasný, že je to úplně k ničemu. Úplně stupidní byrokratická buzerace za balíček peněz.:-P

H. Lukešová 30.3.2021 8:24

To je pravda. Papír snesl i sepsání zápisu z jednání konference Wannsee, kde Němci rozhodli o likvidaci všech evropských Židů, na papír vypsali všechny Židy do sloupečku, kteří žili v evropských zemích a pak hezky mile sečetli. Na papír skutečně můžu napsat vše, co chci.

V. Novák 30.3.2021 10:04

Nevypsali - použili na to stroje firmy IBM (dříve Holerith), která vyvinula a dodávala po celou dobu války speciální štítky.

Ale ty byly papírové.

J. Hruška 30.3.2021 10:25

Připravte si balíček peněz na správní/ný poplatek. Fyzikální "černou díru". Ahoj. Nebo anihilaci.??