Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JD

J. Dlouhy

11. 1. 2011 23:23
Jednorazovy prijem je bezvyznamny

Nejedna se o jednorazovy prijem nezadoucich chemickych latek, ale o celkovy prijem behem celeho zivota a kumulaci techto latek v organismu konsumenta. Konsumace "nekolika vajec ci kilogramu veproveho" opravdu nema velky vyznam, ale fakt, ze kazdy rok prijima konsument s potravou 2 -3 kg rezidui pesticidu a potravinarskych kosmetik je prinejmensim zneklidnujici. Lze tezko tvrdit, ze tento (celozivotni) prijem je bezvyznamny s ohledem na zdravi konsumenta. Jedna z moznosti, jak snizit celkovy tlak nezadoucich chemikalii pres potraviny na organismus, je konsumce biopotravin. Ty z jednoducheho duvodu zadne nezadouci chemikalie neobsahuji, v ekologickem zemedelstvi se nepouzivaji.

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

10. 1. 2011 10:48
Česká Akademie věd a její působení ve státě

Vědci jsou lidé s rozsáhlými vědomostmi a mají k dispozici i z pokusů zřejmé důkazy.

Nechápu, proč vedení ČAV se veřejnosti nepřipomíná svými kvalitativními a kvantitativními vyjádřeními, nereaguje na "mediální" kauzy, typu DIOXIN, (nebo také třeba na radioaktivní pozadí z dosud provedených jaderných výbuchů). Je to otázka základní propagace vědy a jejiho přínosu pro občany. Česká veřejnoprávní TV jim musí vycházet vstříc v rámci zpravodajství o takové věci jako jsou DIOXINY,možná sama iniciovat toto působení ČAV na veřejnoprávní TV, třeba s Počasím si vede ČTV skvěle..

0 0
možnosti
BU

B. Uhlich

10. 1. 2011 12:54
Re: Česká Akademie věd a její působení ve státě

Také jsem si všiml, že v případě jakýkoliv kauz a nehod a pod. nelze z medií slyšet (či vidět) nic co by mělo alespoň trochu punc nějaké odbornosti. Prostě novináři a redaktoři blábolí a plácají co jim slina na jazyk přinese a nikdo v tom problém nevidí....bohužel i když dojde na nějakou odbornou reakci - pisálci a redaktůrci dál melou svou a dělají, že nikdy o ničem takovém neslyšeli. Bohužel problém je právě na straně těch novinářů - co oni by se namáhali třeba zvednout telefon a zeptat někde na nějaké vysoké škole nebo nějakém odborném pracovišti...to ne, to raději do skonání věků budou plácat páté přes deváté a budou připadat, že mají úžasný rozhled....

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz