21.9.2021 | Svátek má Matouš


Diskuse k článku

VESMÍR: Zpátky na Venuši

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 4.8.2021 17:12

... Až se trochu usadí prach na střelnicích kapslí s turisty k hranicím vesmíru, určitě o Venuši, jež se možná z obyvatelného světa změnila v horké peklo, zase uslyšíme.

Možná, že dříve uslyšíme spíše o nějakém Venoušovi, než o Venuši.

Navíc, my v Česku (tedy na Moravě) máme přece Věstonickou Venuši.

P. Kubáč 4.8.2021 11:53

NASA uvažuje o sondě, která na povrchu při 500 stupních vydrží déle než Veněry, které vydržely kolem 20 minut.

Při takové teplotě je nejslabším článkem elektronika - a prvotní úvahy naznačují, že se možná dočkáme sond, kterým bude dominovat mechanická konstrukce ( péra, stirlingův motor atd... ) ne nepodobná kovovým verzím "machin" Leonarda da Vinciho.

J. Pavelka 4.8.2021 13:12

No ale...zjištěné údaje je třeba nějak předat a to se těžko obejde bez nějaké elektrotechniky....i když kombinací mechanických principů a nějaké jednoduché elektrotechniky (asi ne elektroniky) půjde něčeho dosáhnout....Rovněž je asi možné pomocí balonů zkoumat vyšší vrstvy atmosféry...

J. Ganaur 4.8.2021 7:57

Průzkum Venuše vyjasní klimatické změny na Zemi.Venuše má energeticky výkonnější jádro než Země.A stopy po oceánu nenajdou, vulkanická činnost by všechny, i potenciální, zlikvidovala.

J. Pavelka 4.8.2021 10:16

Ovšem těžko číci jak je to s tím vulkanismem, když nevíme, jakou má deskovou tektoniku...Daleko od těch zlomů by se mohlo něco najít....Ovšem je otázka, co dokáže dlouhodobě pracovat při té teplotě 450 st.