6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 18.3.2011 12:51

Re: Pokus o odpověď na možná spíše řečnické otázky :-))

Můžeme jít ještě dál, i prvok trepka má schopnost fototaxe, lišíme se ve složitosti nervové soustavy (tu trepka nemá, je jednobuněčná), a tím i ve schopnosti reagovat na změnu prostředí. Člověk nejen reaguje, on si ho i uzpůsobuje, proto se dokázal tak přemnožit a osídlit celý svět bez ohledu na to, k jakým podmínkám byl původně utvářen. V současné době se jeho ofenzivní chování obrací proti němu samému. Zásadním způsobem narušuje rovnováhu všech procesů kolem sebe a svůj antropocentrický pohled nemíní korigovat.Problém je hlavně v tom, že až si to bude nucen ve své většině přiznat, může být už pozdě.

J. Anděl 18.3.2011 14:06

Re: Pokus o odpověď na možná spíše řečnické otázky :-))

Díváme se na to každý z jiné strany.

Rozumím, co mi píšete, ale cítím, že se míjíme.

Biologické přežití podle mě není takový průšvih. Lidé mohou přežít, ale ztratit kompletně ty stránky lidství, o kterých jsem psal výše.

J. Pašek 14.3.2011 14:38

Chtěl bych mít tvoje starosti . . .

!

J. Václavíková 14.3.2011 22:44

Re: Chtěl bych mít tvoje starosti . . .

Já tvoje ne!

V. Běhal 14.3.2011 8:49

Vznik člověka z opice-nesmysl!

Genom člověka a šimpanze se liší ninimálně o 1,6%, to je ze tří miliard bázi nebo párů bází, 50 milionů bází. Pokud se oddělil člověk od šimpanze před pěti miliony roky, t.j. zhruba před jedním milionem generací, pak by muselo v 1,6ti procentní části geniomu, náhodně, v zárodečných buňkách, smysluplně zmutovat 50 bází. To je naprostý nesmysl, protože genom je velice stabilní. Kromě toho by při náhodných mutacích zmutovalo 3 000 bází v každé generaci, což by mělo za následek eliminaci řady genů kódujících životnědůležité enzymy.

Jestli jen 5% genomu obsahuje geny kódující životnědůležité enzymy,   tak každá dvacátá náhodní mutace způsobí, že narozené embryo je neživotaschopné. Evoluce probíhající na základě náhodných změn v genomu je nesmysl!

J. Tachovský 14.3.2011 10:11

Re: Vznik člověka z opice-nesmysl!

Mate v te uvaze nejake chybyky. Tak predne clovek se nevivibul z simpanze, ale mel s nim spolecneho predka. Baze se nemusi menot nahodne a i kdyby, mala pravdepodobnost neni totez co nemoznost. Kazdou chvili je ve zpravach, ze nekdo vyhral spousty penez i kdyz je pravdepodobnost hodne mala. S tim vyvojem to bude podobne.

Nejpravdepodobnejsi bude evoluce ve forme kombinace nahodnych mutaci, ktere s sebou nasledne v dalsich generacich nesou i nenahodne zmeny genomu.

V. Běhal 14.3.2011 11:15

Re: Vznik člověka z opice-nesmysl!

Neříkám, že se člověk vyvinul z šimpanze, ale ze společného předka a to museo zmutovat nejméně 1,6% genomu.Při počítání pravděpodobnosti musíme počítat i s časem a to je problém darwinistů. Zaklívají se miliony let. Na to, aby vzniklo něco náhodou, při malé pravděpodobnosti, je třeba dlouhé doby. Má-li zmutovat jedna miliarda bází, náhodně, za vzniku něčeno smysluplného, na to nestačí nějakých 20 milionů let v kambriu, ani 500 milonů let. Nenáhodné mutace provozují až lidé, ne příroda. Pravděpodobnost, že vznikne náhodně velmi malý enzym o délce 333 aminokyseln, to znamená, že se seřetězí v požadovaném pořadí tisíc bází je 1 : 4 na tisícátou, nebo 1 : 10 na šestistou, čili nulová, a to je jeden velice krátký enzym. Matematika vyvrací darwinismus. Navíc všwchny důkazy, na základě kterých byl darwinismus přijat jsou podvody.

P. Sulc 16.3.2011 1:40

Re: Vznik člověka z opice-nesmysl!

Pane Behale, ty zmeny dirigoval buh, to da rozum, samo se neudela vubec nic. A tady je ten problem: buh krestanu menil tyhle geny, buh zidu tamhle ty a Allah zase jine. A ti tri bozi se ne a ne dohodnout co vlastne se ma zmenit. A tak to podle toho dopadlo. Takova zpotvorenina , jako je clovek, to se zridka najde. Asi je to take tim, ze buh udelal vse za pet dni, a cloveka za den. Pekne ten job odflaknul, takhle lajdacky se nefachci ani v Cechach.

P. Sulc 14.3.2011 4:05

Ta vedecka zduvodneni jsou spise

 dusledkem vedecke  nafoukanosti : proste nelze rici " to nevime". Pane uciteli, proc ma zirafa dlouhy krk? .Proto ,chlapce, ze okusuje listi ze stromu. Aha ,a proc nezere travu?  Ona nemuze, protoze ma dlouhy krk. A je to, vse vedecky zduvodneto.

J. Anděl 14.3.2011 15:20

Re: Ta vedecka zduvodneni jsou spise

:-)))

P. Krasny 14.3.2011 0:51

Pyjova kost

Jako strojar mam o prirode znalosti spise kuse a teprve nedavno jsem se dozvedel, ze existuje pyjova kost.  Ma ji vetsina savcu az na par vyjimek  - jako zebry, vacnatci, ,hyeny a clovek. Opice ji maji vcetne velkych primatu, ale u tech jiz je znacne zakrnela. Nekteri odbornici vysvetluji chybejici pyjovou kost u lidi prirozenym vyberem.  Je jasne, ze udrzet erekci pouze pomoci hydrauliky vyzaduje vetsiho samce, nez toho, ktery spoleha na kost a tak si samicky homo sapiens vybiraly a vybiraly, az chlapi s kosti vsichni vymreli.

Takze az se vam, panove,  v posteli nekdy prihodi trapna prihoda, tak se neomlouvejte, nestydte.  Neni to vase chyba ani to neni zpusobeno tim co jste  vychlastali nez jste do ty postele se slecnou hupsli.  Jako za spoustu veci v zivote i za tohle muzou zensky.

Cherchez la femme!:)

J. Poláček 14.3.2011 9:18

Re: Pyjova kost

Ano ano ano, a pro se někteří pánové s pomocí různých farmakologockých přípravků nebo dokonce i různých mechanických pomůcek (penilní protézy ...) snaží tento handicap odstranit. Jako kdyby nevěděli, že již dávno dávno , je evolučně pro mnohé dámy nejřitažlivějším orgánem mužského těla Pěněženka !!! :-) Snad naši vědátoři - badatelé genetici, najdou v lidském genomu i tuto stopu, je tomu již zatraceně dlouho . Ach ty ženy