11.12.2023 | Svátek má Dana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Vodvářka 2.2.2011 7:57

Má to i svá negativa

Paradoxem, který v článku není zmíněn, je hormonální antikoncepce. V praxi to vypadá modelově asi tak. Mladá dívka začne sexuálně žít okolo 17 let věku. Aby neotěhotněla, doporučí ji gynekolog vhodnou antikoncepci. Pokud nemá vedlejší účinky /jsou časté, ale tají se/, bere ji tak 8-10 let, kdy se rozhodne počít. Vaječník, který dostává oněch 8-10 let informaci pravidelnou dávkou hormonů o tom, že má být v klidu, je náhle v situaci Šípkové Rúženky, která se má po prvním polibku probudit. Víme, že se tak děje jen výjimečně, spíše však ne. Pokud se půl roku nic neděje, zralá žena zajde na gynekologii, partner na spermiogram. Vše v pořádku, jen to jaksi nejde. A začne stress, který sám o sobě je největší brzdou těhotenství.

Výdaje na umělé oplodnění nejsou malé /jeden pokus cca 30.000,-Kč/, stát platí první tři pokusy, pak již to jde na vrub "pacientkám".

Nejsem proti hormální antikoncepci, jistě je to lepší, než potraty. Avšak mám-li uvažovat logicky, moc mi to mozek nebere,.,,

J. Kilian 2.2.2011 8:49

Re: Má to i svá negativa

spíše filosofickou otrázkou je, zda antikoncepce je prevence

J. Pašek 2.2.2011 19:13

Re: Má to i svá negativa

Po prvopočátku, kdy se pořádně nevědělo jak velká "dávka" bude potřeba, aby se oplodněné vajíčko neusadilo a odplavilo, ano dávky byly velké . . eMPIRICKY SE DÁVKY SNIŽOVALY A DNES JSOU MIZIVÉ  . .  . Procento neplodných manželek je stejný, jako před  "hormonální" antikoncepcí . . . .  Rozdíl je ten, že dnešní medicína - vývoj mnohým takovým dokáže pomoci . . . . S hormonální antikoncepcí pro muže to dost dobře nejde . . . U ženy jde o jedno vajíčko za měsíc u muže to jsou milióny spermii  "vyrobit se" několikrát nové každý den . . .