Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VĚDA: Proč dnes vědci komolí slovo kvark

Žádná vědní disciplína by nebyla kompletní, kdyby do ní významnou měrou nepřispěl, anebo u jejího založení nebyl, právě Jára Cimrman.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LL

Argumentuje kariérou, nikoli argumentujíc. Přechodníky jsou krásné, ale měly by se používat správně (přítomný -e, -íc, -íce nebo a-, ouc, -ouce, minulý -v, -vši, -vše, někdy se v vynechává, např. našed, našedši, první tvar vždy mužský rod jednotné číslo, druhý tvar ženský a střední rod jednotné číslo, třetí tvar množné číslo).

0 0
možnosti
Foto

Skvele a mimoradne vtipne ! Do Hollywoodu s vami, natocit kasovni trhak a ... promitat ho asi jen v Cesku anzto tak delikatni smysl pro humor ani v tem Holywudu neznajuu ...

0 0
možnosti
LH

Jak praví klasik " za vším hledej Járu da Cimrmamna

0 0
možnosti
RD
OR

Skvostné! Měl byste to poslat i Svěrákovi. Třeba spolu s ním napíšete hru: Cimrman na poli vědy :-)

0 0
možnosti
LL

Nejdůležitější vědecký přínos J. da C. je ovšem teorie permanentního omylu, viz dopis J. da C. A. Einsteinovi z 3.10.1913. "Vaše teorie relativity dokazuje (...), že Newtonova teorie není přesná, že platí jen v jistých relacích. (...) jen přikrašlují drsnou skutečnost, že je totiž Newtonova teorie prostě chybná. A Vaše teorie relativity tuto chybu dokazuje a sama je chybná také. A tak tomu bylo odjakživa: každý vědec jednu chybnou teorii popřel a jinou chybnou teorii vymyslel. (...)". Viz seminář před hrou Domácí zabijačka (a později nejspíš i jinde).

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz