30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

VĚDA: Odborná úvaha o kvantové podstatě kocoviny

Je nesporné, že etanol převede naše tělo jako celek na vyšší energetickou úroveň. Což je fajn, ale bohužel, co šlo nahoru, musí jít taky dolů, tak je to v přírodě zařízeno a v subatomárním světě se to děje skoro pořád.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 26.9.2023 14:14

Ještě by to chtělo pojednat o průserovém poli.

Já si akorát pamatuju, že v libovolně malém okolí jednoho průseru se vyskytuje nejméně jeden průser další. Důsledkem je, že průsery jsou úplně všude ve známém vesmíru a číhají.

A teď mne napadlo, že působením průseronů vzniknuvších v článku popsaným způsobem je to libovolně malé okolí ještě menší, takže průserové pole je hutnější a má tudíž větší přitažlivost, takže vtahuje do průseru i objekty původně v průseru nejsoucí.

Má to souvislost s již pozapomenutou, leč stále platnou teorií vědeckého fekalismu.

P. Šrubař 26.9.2023 9:53

Přesně před dvanácti lety byla objevena obdobná částice nazvaná fronton. Podrobnosti viz http://over140chars.blogspot.com/2011/09/o-moznosti-dukazu-nekauzalnich-jevu-na.html

P. Kučera 26.9.2023 9:32

Nechci autorovi kazit jeho dnešní erupci srandonů v jeho mozku, takový morous ještě nejsem, ale celá teorie má jednu zcela zásaní vadu:

V nukleární fyzice je známo, že při rozpodu jakékoli částice (na dvě či vícero) se nově vzniklé elementy projevují podle svých fyzikálních dat SOUČASNĚ. Není tedy dost dobře možné, aby efekty působení srandonů předcházely působení průseronu se zpožděním hodin až jejich sesítek. Zatím nebylo pozorováno, že by tělo při explozi srandonů zároveň iniciovalo i nevolnost, zvracení, vyrážky či vypadávání vlasů. (Kdyby to mohlo fungovat synchronně, bylo by to vynikající a možná konečné řešení této závislosti.)

Ale i tak moc děkuji za inpirující srandistický textík a přeji dobrý den.

M. Tuma 26.9.2023 10:01

Je to otazka hmotnosti. Srandon je zrejme neco jako foton nebo neutrino, jenom s velmi malou klidovou hmotnosti nebo dokonce bez hmotnosti. Pruseron je naopak velmi tezky, tim padem pomaly a trva mu, nez se prodere ven a neco zpusobi.

P. Kučera 26.9.2023 10:21

Ano, to mě taky napadlo ihned po dopsání mého příspěvku, ale mám to v textu okrajově zmíněno: každá částice ihned reaguje podle svých fyzikálních dat. Dobře, prozatím máte obhájeno.

Z. Lapil 26.9.2023 7:51

Aniž jsem článek četl: kocovina je něco jako Schrödingerova kočka? Dokud se neprobudím, nevím jestli ji mám či nemám?

M. Tuma 26.9.2023 10:02

Je to v podstate nemoc z ozareni. Co slo nahoru, musi jit i dolu, atomy excitovane etanolem se dostavaji dolu na puvodni energetickou hladinu a pritom vyzaruji gamma fotony.

J. Cimbálník 26.9.2023 2:54

Bohužel opomenuta částice blijon. .. A její schopnost navracet systém rychleji do rovnovážného stavu...

Z. Lapil 26.9.2023 7:53

Blijon systém z rovnovazneho stavu vychyluje. To, o čem mluvíte, je po-blijon.

J. Cimbalnik Sr 26.9.2023 9:41

Máte pravdu. Blijon vzniká při nadkritickém množství etanolu a výrazně interaguje se srandonem a pruseronem.

M. Tuma 26.9.2023 10:13

Blijon je castice - hadron, slozeny z nekolika pruseronu ruznych barev, chuti a vuni.