28.11.2022 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pašek 2.9.2010 16:50

Re: Nedovedu si představit

Ano, měli by tou větrací štolou poslat těm analfabetům horníkům počítače, pro rozptýlení, zábavu a aby přišli na jiné myšlenky . . .

Milostivá, a jakpak se tam objevilo těch "pár" DOMINO hraček? O DOMINO hračky nemají nouzi a můžou jich tam poslat tolik, kolik kolik by chtěli . . . Oni žádají, aby jim tam štolou poslali chlast a cigarety, což jim bylo zamítnuto . . .

Mě zajímá, jak na to jdou ty horníky dostat ven . . .  To je všude keců o pár živejch pod zemí, než se kdy psalo a píše o tisících zavalených-usmrcených . . . 

J. Kanioková 2.9.2010 11:43

Nedovedu si představit

to "nicnedělání", já bych nejspíš zešílela, protože jsem děsně netrpělivý člověk. Nejde o tělesnou zátěž, tu si může každý nějak přivodit, ale co mozek, co to neustálé přemýšlení o těch všech nejistovách? Jak to zastavit? Problémy s psychikou jsou neskutečně horší, než nějaké tělesné postižení. Kolik jen lidí "zachraňuje" počítač před "zblbnutím" ze samoty. Počítač jim i několikrát denně přináší nové podněty, nad nimiž zapomínají na neřešitelné soukromé problémy.

To tam ti lidi nemají a jak jim zajistit to, aby se v myšlenkách neustále nevraceli k té šílené momentální situaci, k pocitu možné beznaděje. K pocitu, že jejich vůle nemůže na tom nic změnit, ovlivnit. Čím to přebít? Spolu se už moc nenabaví, své příběhy si už jistě povykládali několikrát, o čem se bavit dál? Domino baví chvíli a určitě ho nemají pro všechny..

J. Hejna 2.9.2010 9:38

Re: To je trochu natažená fantazie . .

... jenom nemůžou ven.

R. Langer 2.9.2010 9:22

Oni tam ti horníci

mají stav beztíže...? 8-o

J. Klepal 2.9.2010 9:12

co mají horníci

Podle snímků, které se objevily v televizi, horníci mají dost prostoru na procházení, snad dokonce 150 m dlouhou chodbu, takže jim svalová atrofie nehrozí. Rovněž byla vidět lékárníčka, stůl a na něm rozložené domino. Údajně jsou rozděleni do skupin po třech a každá trojice má pečovat individuálně o své členy. Přes významné odlišnosti s kosmonauty bude jistě zajímavé sledovat vývoj v komunitě horníků i z hlediska dlouhodobějších kosmických letů.

V. Pavel 2.9.2010 7:47

Zcela zbytečné starosti!

Vážený p. Pacnere! Obávám se, že "řešíte" hlouposti! Bylo již publikováno, že všichni budou střídavě ve směnách intenzivně, v podzemním prostoru ve kterém jsou uvězněni, vyklízet horninu tam padající při vrtání velkoprofilového vrtu k jejich vysvobození. Takže vámi řešené "starosti" o jejich svalovou atrofii jsou zcela "mimo mísu"! 

J. Pašek 2.9.2010 6:21

To je trochu natažená fantazie . .

dávat rovnítko mezi astronauty-kosmonauty, kteří mají zdravotní problémy způsobené po delším čase v beztížném prostředí s horníky, ač "iziováni" dostává se jim potrava, voda, léky, telefonují . a můžou chodit a cvičit . . . . .