25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

VĚDA: Indové léčí covid-19 ivermectinem!

A to především díky nové variantě viru SARS-CoV-2, která se rychle šířila mezi miliony účastníků náboženských slavností, ale i při volbách. Vědecká komunita indickou variantu viru B.1.617 řadí na seznam zvláště znepokojivých mutací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Johnová 15.5.2021 11:55

Neumožnit přístup k lety prověřeným bezpečným léčivům za to by měl někdo nést trestní odpovědnost.

To jsou kšefty s předraženými a nevyzkoušenými léky důležitější než životy lidí?

J. Václavíková 15.5.2021 11:44

Je dobré rozlišit náhodnou korelaci od příčinné souvislosti. A co se Afriky a úmrtnosti týká, předpokládám, že nižší průměrný věk populace se jako vysvětlení nabízí mnohem spíš, než rozšířené užívání antiparazitika.

H. Paculová 15.5.2021 11:25

Tak tenhle pán se jako komik v této diskusi předvedl několikrát. On nejenže si plete léčiva, ale třeba se i diví první vlně covidu v Indii, o kterém si myslí že ví úplně všechno. Český klub skeptiků Sisyfos vznikl na jaře roku 1995 „z podnětu několika racionálně myslících osob“ a je v něm sice dosud několik vzdělaných a inteligentních lidí, ale pokud tam přibrali i takovéto exoty, tak se musí třeba takový matematik Čeněk Zlatník, který byl předsedou klubu Sisyfos v letech 2004−2007 a 2013−2015, obracet v hrobě. :-/

K. Wágner 15.5.2021 11:01

Isoprinosin , nebo ivermectin: hodinky, jako holinky, jen když se to natahuje ! ;-D ;-D

V. Peroutka 15.5.2021 10:55

marketing na NP..pán bude komik...

L. Novák 15.5.2021 10:44

A ještě odkaz na stanovisko klubu Sisyfos:

www.sisyfos.cz/clanek/1503-stanovisko-ceskeho-klubu-skeptiku-sisyfos-k-publikaci-beran-j-et-al-pathogens-2020-9-12-1055

L. Novák 15.5.2021 10:27

Váš zmíněný text zveřejněný na NP:

VĚDA: Zhatí klub skeptiků Sisyfos léčbu covidu? (5.3.2021)

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/veda-zhati-klub-skeptiku-sisyfos-lecbu-covidu.A210304_171233_p_veda_wag

Myslím si, že toto je dobrá ukázka marketingu k léčbě koronavirózy ivermectinem, který tady provozujete. :-P

L. Novák 15.5.2021 9:59

Od okamžiku, kdy jste na NP zpochybňoval vyjádření členů Sisyfos k propagaci léčby koronaviru Ivermectinem.

Medializace neschválených léků na covid může být nebezpečná. Pro doktory i pacienty (6. 3. 2021)

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3279300-medializace-neschvalenych-leku-na-covid-muze-byt-nebezpecna-pro-doktory-i-pacienty

L. Novák 15.5.2021 9:51

No a v neposlední řadě "přeživší" populace, která už měla s COVID-19 tu čest se seznámit. Ať už přímo proděláním nemoci, nebo zprostředkovaně vakcinací...;-)

K. Wágner 15.5.2021 9:35

Pokud přijde příští rok na jaře nějaké další silná vlna, budou k dispozici léky na covid-19, chystané již farmaceu­tickými gi­ganty jako Merck a Pfizer . A bude také k dispozice "aktualizovaná" verze vakcín Moderny a Pfizeru.

K. Wágner 15.5.2021 9:28

Sice s oblibou diskutuje pod mými články, ale zřejmě jste si nevšiml této pasáže : Než se dočkáme (pokud vůbec) v odborných ča­sopisech výsledků velkých, randomizovaných, zaslepených studií, ověřujících schop­nost tohoto přípravku ovlivnit covid-19, budou na scéně léky na covid-19, chystané již farmaceu­tickými gi­ganty jako Merck a Pfizer (možná i dalších) a po ivermectinu u nás neštěkne ani pes. Jenže v případě výše popisovaných skutečností nejde o okamžitý závoz iver­mectinu do na­šich lékáren, ale o princip poznávání, opírající se o vědu.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/ivermectin-neuveritelne-skutecnosti.A210328_162202_p_veda_nef

Kde tam vidíte ten marketing?

L. Novák 15.5.2021 9:05

O peníze jde až na prvním místě... :-)

L. Novák 15.5.2021 9:01

První vlna? To tam koronavirus dorazil tak pozdě? ;-)

L. Novák 15.5.2021 8:56

;-D Jsem moc zvědav, jestli se podaří nezpochybnitelně prokázat, že Ivermectin funguje proti koronaviróze... Marketing mu ale děláte dobrý. :-P

D. Polanský 15.5.2021 8:15

Je otázkou, zda nepřijde i u nás nová vlna, sice ne tak mohutná, jako předešlé, ale přece jenom vlna. Možná, že pak Ivermektin bude konečně dobrý.

K. Wágner 15.5.2021 8:01

Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse se v loňském roce celkově v Africe nakazilo novým koronavirem až šestkrát méně lidí než v Evropě, nízká jsou i čísla zemřelých (vyjma JAR). Důvodem nad očekávání dobrého stavu napříč celým konti­nentem by podle některých vědců mohly být fyzické parametry obyvatel, nebo nižší počet provedených testů. Jak se však podle jiných vědců ukazuje, podstatný vliv na tuto skutečnost mohly mít miliony dávek antiparazitika Mectizan (obsahujícího účinnou látku ivermectinum), využívaných nej­častěji za účelem kontroly onchocerkózy (říční slepoty) a leckdy i při léčbě svrabu. To, že v některých afrických zemích s masivním komunitním užíváním ivermectinu mohla neúmyslně proběh­nout masová preventivní kampaň proti covid-19, je sice odvážná, ale rozumná hypo­téza. A této hypotéze se zdá již nasvědčovat studie, zabývající se nižším výskytem covid-19 v Africe, spojeným s profylaktickým podáváním ivermectinu, publikovaná 28. listopadu 2020, která je na internetu k nahlédnutí na stránkách National Center for Biotechnology Infor­mation, tedy i na U.S. National Library of Medicine.

K. Wágner 15.5.2021 7:57

Za největšího výrobce ivermectinu na světě bývala označována firma Merck, která toto léčivo nabízela pod obchodním názvem Mectizan. Proto si také novináři hned všimli negativního postoje firmy Merck k užívání ivermectinu při léčbě covid-19, který se jako poznámka k návodu u tohoto léku objevil na internetu 4. února 2021, kdy měla společnost Merck údajně být znepokojena „nedostatkem dat o jeho bezpečnosti“. Přičemž společnost Merck zveřejnila i krátkou noticku, ve které se říká, že vědci společnosti Merck pokračují „v pečlivém zkoumání zjištění všech dostupných a nově vznikajících studií s ivermektinem pro léčbu COVID-19, aby se prokázala jeho účinnost a bezpečnost“. Jenže do hry vstoupil lék Molnupiravir, na jehož vývoji se podílí právě americká společnost Merck (jinak též dřívější držitel licence antiparazitika iver­mectinu), která hodlá nové antivirotikum Molnupiravir, dnes vyvíjené přímo pro léčbu covidu, letos v létě uvést na trh. Tedy v době negativního prohlášení, týkajícího se ivermectinu, už firma Merck (od prosince) měla v kapse miliony dolarů (miliardy korun) od vlády Spojených států na vývoj a testování Molnupiraviru. ;-)

J. Lukavsky 15.5.2021 7:48

Nu stejně tak je tomu v Africe která by měla být ideálním substrátem pro covida. A není, žádné desítky milionů úmrtí se nekonají. Jistěže zde hraje i to, že v odlehlých oblastech se evidence příčin úmrtí prostě nevede, ale další důvod by mohl být, že Ivermectin se tam již desítky let masově používá jako antiparazitikum. No uvidíme jak to nakonec ve statistikách vyjde. Záleží na tom jestli váš Dr. je více JUDr nebo MUDr. JuDr vyčerpá všechny předepsané možnosti a pak vás nechá umřít in legae artis. MUDr zkusí i Ivermectin. J.L. end

K. Wágner 15.5.2021 7:16

MUDr. Pavel Dlouhý, předseda Společnosti infekčního lékařství, v rozhovoru pro časopis Medical Tri­bune již dosti podrobně vylíčil názor našich odborníků na ivermectin: „Nechceme nikomu bránit v použití tohoto přípravku, pokud se k němu rozhodne. Připomínám ale podobný příběh z jara, kdy se podával na základě předběžných nadějných údajů hydroxychlorochin. Také byla velká očekávání veřejnosti, a kdo by ho ne­podával, byl by málem za zločince. Nejen u nás, ale i ve světě se používal poměrně široce. Jak klinické studie ale pak prokázaly, nejen že neúčinkuje, ale zvýšil počet úmrtí v léčené skupině. A myslím, že po všech těch zkušenostech se slepými cestami jsou dnes experti velmi opatrní. Obáváme se, aby se podobný příběh jako s hydroxychlorochinem neopakoval u ivermectinu. Přesto jsem smířlivý k tomu, když nějaký lékař vyhoví přání pacienta. Výho­dou tohoto léku je, že na rozdíl od hydroxychlorochinu, který měl známé závažné nežádoucí účinky a interakce, zdá se podle literatury a dosavadní mnohaleté zkušenosti, že má nežá­doucích účinků relativně málo. Co se zdá, že bude jediné, na co je potřeba si dát důsledně pozor, jsou teratogenní účinky (pozn.: teratogeny jsou faktory, které způsobují vznik vývojové vady, nebo pravděpodobnost vzniku této vady zvyšují) a nutnost vyvarovat se podání přípravku těhotné ženě.“

S. Pavuk 15.5.2021 7:09

K neokolonialistickému podceňovaniu Indie: V prepočte na počet obyvateľov má India menej mŕtvych na kovid ako ČR alebo SR. Účinnosť Ivermectinu bola oznámená tamojším štátnym ústavom pre zdravie.

Ivermectin je starý osvedčený protiparazitický liek. Vyrába sa po celom svete, o.i. aj v Indii. Na čo sa liek použije rozhodujú domáce štátne orgány. (Napríklad povolenie používania v humánnej medicíne na Slovensku). Nijaký výrobca sa k použitiu či nepoužitiu nevyjadruje. Vyjadril sa držiteľ licencie. Má právny charakter. Svetové farmafirmy zamestnávajú nielen špičkových výskumných pracovníkov ale aj špičkových právnikov.

Boj o Ivermectin sa neodohráva v oblasti zdravia, ale peňazí.

H. Paculová 15.5.2021 6:17

Asi jste indolog, i když jste to dosud v diskusích na NP nepřiznal, což však nebrání tomu, abyste nás v příštích dnech ve svém vlastním článku, opírajícím se o znalost místních poměrů a zdejšího průběhu pandemie, pravdivě informoval o skutečném průběhu první vlny ve státě Uttarpradéš a případně vyvrátil výroky uttarpradéšského ministerstva zdravotnictví, se kterými zjevně nesouhlasíte. ;-)

R. Langer 15.5.2021 6:14

No, upřímně řečeno, ona nebyla nijak extra seriózně dokázána ani účinnost těch slavných oficiálních vakcín, což se ukáže nejpozději na jaře příštího roku s "novou mutací". ;-)

L. Novák 15.5.2021 5:30

Tonoucí se stébla chytá... Indové nic nezkazí, odčervení jim prospěje. ;-D

Proč je tento článek v kategorii VĚDA, je mi záhadou. Autor bohužel neustále tlačí Ivermectin jako "lék proti COVID-19", ale jeho účinnost nebyla dosud seriózně prokázána, a ani výrobce nedoporučil aplikovat lék k jiným účelům, než se už dlouhá léta používá a jeho účinnost je ověřena (odčervení střev).

Indové hromadně zasažení další silnou vlnou smrtící nákazy nestačí pálit mrtvoly, nedávné zprávy z médií působily dost otřesně. Opravdu je Indie tou zemí, kterou bychom měli dávat za příklad v léčbě koronavirózy? 8-o

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/the-guardian-jsme-uprostred-apokalypsy-covid-je-vsude-kolem-rikaji-indove/2029760