2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sch.glosátor 30.3.2007 14:28

USA jsou tahounem světové vědy a techniky...

...vyráběné na Tchajváně a v Číně ;-D

J.G. Pašek 30.3.2007 15:35

Re: USA jsou tahounem světové vědy a techniky...

No a v ČR vyrábějí německé kafomlejnky a kafovarz  . . .  je na krabici nápis Designed in Germany - Made in Czech Republic . . . takový jsem našel v USA obchoďáku a nekoupi . . . . ono je to s těma Škodovkama jakbysmet . . .

Jindřich 30.3.2007 14:19

Dokud nepochopíme, že nejsilnější politickou stranou České republiky jsou tajné služby - a to navíc ne ty jejich domácí parodie - nepochopíme v dnešní PROTEKTORÁTNÍ "české" politice vůbec nic!!! Jde to všechno z Moskvy...

Vlasta.on 30.3.2007 11:02

Přestaňte plácat

…Asimov vymyslel zákony robotiky, jež přijal vědecký svět za vlastní………Cleve Cartmille popsal ve své povídce půl roku před zkouškou první atomové bomby její existenci……………..Arthur C. Clarke na podzim 1945 předpověděl vypouštění spojových družic…………………

Vážený pane Pacner. Žvaníte nesmysly. Neexistuje „robot“ na nějž by se daly aplikovat zákony robotiky I. Asimova. Z toho plyne, že vědecký svět je nemohl přijmout za vlastní. Prostě si jich nevšímá. „Popsat existenci“ atomové bomby, tedy něčeho o čem se ve vědeckých kruzích v dané době běžně diskutuje, ba dokonce na tom pracují minimálně tři týmy již několik let pracují a vydávat to za předpověď  budoucnosti, je idiotské. A psát, jako A. C. Clarke, o obyčejné translantační stanici ve vesmíru, může autor science fiction.  Vědec-inženýr ví, že nejdříve musí být nosič a zdroje energie. A tudíž o tom nemůže psát do odborných časopisů. Což ovšem neznamená, že to všem nebylo jasné a považovali to, za splnění výše uvedených podmínek, za samozřejmé. Jen tak mimochodem, A. C. Clarke vystudoval elektrotechniku. Takže to „předpověděl“ kdo? Technik nebo spisovatel?

…..Prozíravost druhých se opírá o jejich bohatou tvůrčí představivost, schopnost překračovat hranice jejich oborů………„Prozíravost druhých…..“, pane Pacner, se opírá o jejich (ne ve špatném smyslu) neodpovědnost. „Neodpovědnost“, kterou si „seriozní“ vědci nemohou dovolit.

xxs 30.3.2007 13:37

Re: Přestaňte plácat

Vlasto, máte sice pravdu, ale snažte se oslovovat pátým pádem, je to slušné.

Ladislav N. 30.3.2007 9:42

Když sleduji aktivity Microsoftu, RIAA (OSA Nostra) a podobných organizací...

... nejspíš budou chtít zpoplatnit každé pípnutí coby poplatek pro "autorská sdružení"... Microsoft se neustále snaží nacpat vám do počítače kontrolu, co si přehráváte a s čím pracujete, případně vám to znemožnit. Veřejnost povede s těmito organizacemi "tichou studenou válku", která jim bude narušovat jejich obchodní plány. Snaha pomocí moderní techniky šmírovat každého občana (nejenom státem, ale i firmami) bude naopak technickým rozvojem velmi usnadněna. :-/

Ladislav 30.3.2007 13:13

Re: Když sleduji aktivity Microsoftu, RIAA (OSA Nostra) a podobných organizací...

Technologicke smirovaci prostredky jsou celkem snadno prekonatelne protoze jsou velmi primitivni. Je mozne ze mast je se v budoucnu stane lidovym sportem, asi takovym jako kaslat na ty dopravni predpisy ktere nemaji smysl.

Ske/pti/cus Max/mus 30.3.2007 8:13

Kdo by se netěšil,

na pohodlnou likvidaci nepohodlných lidí, všudypřítomné šmírování a výrobu lidí na míru (nejvíce žádáná budou bezduchá bezporuchová děladla), že?

jirka.s. 30.3.2007 17:25

Re: Kdo by se netěšil,

To budeš, panečku, ve svém živlu, viď, septiku?

random 30.3.2007 7:40

clarke a asimov

Ano, Clarke a Asimov byli spisovatele, ale oba take vedci - Asimov napsal tri zakony robotiky behem svého doktorandského studia na univerzite, rovnez Clarke byl povolanim vedec...Teze ze vyvoj lepe odhaduji ne-vedci je ponekud pochybna :)

ptakopysk 30.3.2007 9:10

A co třeba Čapek?

ten mi ve výčtu trochu chybí...

Asimov 30.3.2007 16:14

Re: clarke a asimov

Pripomel bych, ze prvni asimovovi roboti jeste pocitali na logaritmickem pravitku. Takze i Asimov ml o robotech trochu jinou predstavu, nez je skutecnost. A samozrejme krome toho, ze jeho robori byli vyrobeni z kovu, se od capkovych napadem moc nelisili.

pepca 30.3.2007 0:52

Online nakupování v 3D

Už to vidím... pustím kvejka a jdu na nákup :D

Dlouhá fronta u pokladny? No problem. Bum, fronta pryč. :D

Mohlo by to být celkem zajímavé zpestření...