Diskuze
VĚDA: Genová cesta k voňavým rajčatům
Děkujeme za pochopení.
naprosto souhlasím s nesouhlasy
pokud jsou rozumně "vyargumentovány". Ten předložený jízdní řád samozřejmě není absolutně platný. Z více stran jsem obdržel sdělení, že i ta či ona obří rajčata mohou být velice chutná. Leč berme v úvahu i faktor potřeby chutné a voňavé "semivelkovýroby". Nicméně troufám si tvrdit, že konstatování " převedeno na rajčata: je asi dost jedno, jestli vypěstujete na rostlině kilo rajčat v celku nebo v drobných" v praxi neplatí. Tak jednoduchý ten rostlinný asimilátovod či chuťovod přece jen není. Hezký den.
Ačkoli nejsem milionář,
se skřípěním zubů kupuji ta malá. Jelikož jich nesníme kila denně, dá se to utáhnout. Zkoušel jsem i ta větší, ale ačkoli docela voní (lidi čumí, že čichám k rajčatům), chuť nemají žádnou. Občas dostanu rajče ze zahrádky a to si většinou pochutnám. Skoro jako v dětství.
Z. Lapil
Dražší je lepší
To nic, to je jen taková upoutávka. Každopádně díky za článek, už jsem o tom slyšel v rádiu, ale moc mi to nedávalo smysl.
Každopádně se tímto dělím o úžasný objev: má-li být rostlina k jídlu, musí být mimo jiné jakž takž čerstvá a slušně zralá. U rajčat se to projevuje tak, že to, co si vypěstuju doma je o sedm tříd lepší, než to, co koupím v supermarketu. A ta cena? Sazenice jsou skoro zadarmo, ale když spočtu, co času strávím zalejváním, zjistím, že je to docela drahá legrace. Jako všechna produkce v drobném.
Ono to tak byva
bohati si kupuji ty cherry tomatoes a posilaji sve deti do drahych soukromych skol a plebsu prodaji skrze supermarkety nahrazky s placebo efektem, cimz se stanou temi bohatymi...
Naprosto nesouhlasím s vaším tvrzením, že :
zde kopíruji z vašeho článku : "Čím větší rajče, tím méně sladké, a tedy méně chutné" protože mám naprosto jinou zkušenost a to takto : od roku 1947 jezdím na chatu v Posázaví a celý život jsem ( nejdříve jen konzumentem - později i ) pěstitelem rajčat. K tomu mám za sebou sedmiletý pobyt v Bulharsku i s prací na dalším pěstování rajčat. Posledních 30 let do BG jezdím vemi pravidelně a často. A vždy si ( po vyčerpání předchozích zásob ) přivážím jejich semínka. Vloni jsem opět na chatě pěstoval 75 kusů tyčkových rajčat, z jedné třetiny BG, z druhé v Holešovické tržnici koupené různé F1 českého původu a z jedné opakovaně pěstuji vlastní "chery", která se mi tam před roky záhadně objevila - super plodná a výborné chuti. Jako vždy ale nejchutnější byla ta mnou vypěstovaná ( obří až rozpraskaná - až á 800 gramů ) z BG semínek několika druhů. Tak proto ten můj kategorický nesouhlas - hezký den.
Z. Lapil
Re: Naprosto nesouhlasím s vaším tvrzením, že :
Bylo mi tvrzeno, že pro dobré víno je třeba dodržet nějaké množství hroznů na rostlinu, jelikož listy vyprodukují nějaké množství "dobrot" a je-li hroznů příliš, dobroty se rozředí. Převedeno na rajčata: je asi dost jedno, jestli vypěstujete na rostlině kilo rajčat v celku nebo v drobných.
Samozřejmě se všemi opravami na rozdíl mezi domácí péčí a internátem, byť rajským.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz